• 24 Mayıs 2019, Cuma 1:27
VELİKARADENİZ

VELİ KARADENİZ

İmamoğlu’na neden oy vermeliyim?

Şöyle bir düşündüm de hakikaten İmamoğlu’na neden oy vermeliyim?

Kendisine “Rum” diyen Yunan medyasına sırf kavga çıkmasın diye karşılık vermediği için İmamoğlu’na oy vermeliyim. Demek ki İmamoğlu çok barışçıl. Kimseyle kavga etmek istemiyor. Başka bir konuya geçelim.

Kendisine sorulan “Oyların yeniden sayılmasına neden engel oldunuz?” şeklindeki soruyu cevapsız bıraksa bile İmamoğlu’na oy vermeliyim. Böyle bir sorunun yeri ve zamanı değildi. Haklı bir sebebi var ki oyları tekrar saydırmadı.

Mazbatasını alıp, koltuğa oturur oturmaz 16 milyon İstanbullunun gizli bilgilerini kopyalamaya kalktığı için İmamoğlu’na oy vermeliyim. Demek ki kendisi bu bilgileri daha sıkı koruyacak!

Sadece bu kopyalama olayı bile tek başına İmamoğlu’na oy vermem için yeterli bence. Ama biraz daha düşüneyim, başka sebepler de var.

Mesela…  

YSK’nın gerekçeli iptal kararında “300 binden fazla şaibeli oy kullanıldı, resmi memur olmayanlar sandık başkanı yapıldı, seçmen olma hakkı bulunmayanlara oy kullandırıldı” şeklinde gerekçeler bulunmasına rağmen İmamoğlu’na oy vermeliyim. Neticede YSK, “İmamoğlu oy çaldı” demiyor!

Bir oturuşta bir domuz yiyen zihniyetin, bir oturuşta daha fazla domuz yemesi için İmamoğlu’na oy vermeliyim.

İstanbul’u CHP yönetimine yeniden teslim etmeninin zamanı geldiği için İmamoğlu’na oy vermeliyim. 1994 yılından bu yana yapılan hizmetler canımı sıkmaya başladı!

Eli kanlı katiller sürüsü PKK’nın TBMM’deki uzantısı olan HDP’nin eş genel başkanı Demirtaş’la ilgili “Gerçekten de barışçıl, uzlaşmacı ve evrensel değerleri öne çıkaran dili vardı” dediği için İmamoğlu’na oy vermeliyim. Demirtaş’ın, bebek katili Öcalan için, “Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz, heykelini” demesinin bu noktada hiç önemi yok. İmamoğlu akıllı adam. Mühim olan HDP’lilerin oyunu almak!

“23 Haziran’da tekrar seçilirsem, 16 milyon İstanbullunun hakkını koruyacağım. İsraf ve yolsuzluğu önleyeceğim” dediği için İmamoğlu’na oy vermeliyim. Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde ilçede 2019 bütçesinde 217 araç için 1 milyon 80 bin litre akaryakıt alımı öngördü. Bunun için 16 milyon 297 bin TL’lik ödenek ayırdı. 1 litrelik akaryakıt bedelinin 15 liraya denk gelmesi önemsiz bir ayrıntı!

İBB’de makam aracı saltanatını ortaya attığı için İmamoğlu’na oy vermeliyim. İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildiği 2014 yılında, 145 araçla yürütülen ulaşım hizmetini 213 araca çıkarmasının hiç önemi yok. 2019 yılında Beylikdüzü Belediyesi’nde belediye başkanı, yardımcıları ve müdürler olmak üzere toplam 27 yönetici olmasına rağmen bunlar için 120 araç kiralanmasının da önemi yok. Kiralanan araçların yarısının hizmetler için kullanıldığı var sayılsa bile neredeyse her yöneticiye iki makam aracı düşüyor. Demek ki arkadaşların iki makam aracına ihtiyacı varmış!

Beylikdüzü Belediyesi’nde 342 memur, 121 işçi istihdam ediliyor. Ancak bütçede iddia edildiğine göre belediyede 710 masaüstü, 47 dizüstü olmak üzere 757 adet bilgisayar bulunuyor. Yapılan hesaplamada 463 personele ortalama 2 bilgisayar düşüyor. Bu şunu gösteriyor: İmamoğlu, personelini, onlara iki bilgisayar verecek kadar çok seviyor. Bu yüzden İmamoğlu’na oy vermeliyim.

Beylikdüzü esnafının 2019 yılını Ekrem İmamoğlu’ndan kurtulma yılı olarak ilan etmesini bir türlü anlamıyorum. Niye böyle yaptılar ki? Demek ki çekemiyorlar. İBB Başkanı olursa tüm İstanbul esnafını memnun edeceğine inandığım için İmamoğlu’na oy vermeliyim. Beylikdüzü esnafının söylediklerinin ne önemi var!

İmamoğlu seçildiğinde İBB’nin sosyal tesislerinde alkollü içki servisi de yapılacaktır. Tıpkı 94 öncesinde olduğu gibi! Neticede herkes istediğini içer öyle değil mi?

Bu arada İmamoğlu’na oy verme sebepleri arasında bir de CHP boyutu var.

İlk aklıma gelenler şöyle…

CHP, şapka giymedi diye Rize, Giresun, Maraş, Erzurum, Sivas, İskilip, Menemen ve Anadolu’nun bir çok yerinde yüzlerce masumu idam etti. Ve fakat İstanbul’a dokunmadığı için İmamoğlu’na oy vermeliyim. Neticede CHP, İstanbul’u ve İstanbulluyu seviyor!   

CHP, tam 18 yıl benim dedemi “Tanrı uludur” diye bağırttığı için İmamoğlu’na oy vermeliyim. Bu noktada dedemin vebali üzerimde kalsa bile!..

CHP, açık oy gizli tasnifle (sayım) yıllarca memleketi ne güzel yönetmişti. Yine aynı uygulamaya başlansa fena mı olur? Kimin nereye oy attığını bilsek yani!..

Daha bir sürü sebep var İmamoğlu’na ve dolayısıyla CHP’ye oy atmam için. Dedim ya bunlar ilk aklıma gelenler. Diğer sebepler, çeşitli algı oyunlarıyla unutturuldu.

En iyisi ben bu yazıyı 22 Haziran akşamında bir daha okuyayım ki 23 Haziran’da İmamoğlu’na oy atmaktan vazgeçmeyeyim.
Neme lazım, yeni bir algı oyunuyla tuzağa düşerim falan… Aklım çalınmasın değil mi?

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Rahmi yavuz sarı Rahmi yavuz sarı 24.05.2019 01:54

Yüreğine sağlık

Harun Aloğlu Harun Aloğlu 24.05.2019 02:25

Ağziniza elinize sağlık

Bayram öztürk Bayram öztürk 24.05.2019 04:10

Ak partinin 17 yıldır sağladığı rahat battığı için imamoğluna oy vermeliyim. Fıtrat olarak nankör yaratıldığım için imamoğluna oy vermeliyim.

Ibrahim. CEVHER Ibrahim. CEVHER 24.05.2019 10:38

Evet ben ve benden büyüklerim cumhuriyet tarihinde CHP ve zihniyetinin ülkemize vatandaşımıza hizmet olarak hiçbirşey vermediği içinmi oy vermeliyiz hizmetten sıkıldığımız içinmi oy vermeliyiz ALLAH chp ve imamoğlunun şerrinden bizleri korusun emeğinize kaleminize sağlık.

Yuksel soykan Yuksel soykan 24.05.2019 11:53

Yuregine salik

Ömer Ömer 24.05.2019 12:01

Çok iyi özetlemişsiniz ellerinize sağlık

fuat saral fuat saral 25.05.2019 00:04

Senelerden beri bu halka zulüm ettiler, bunlara oy verirsem dedemin kemikleri sizlar. Fakir köylüye nasil zulüm yaptıklarını dedem bize anlatırdı. Milletin ineğini, ektiği ekini nasil gasp ettiğini... Bu kadar tastikli vatan hainini bünyesine barındıran, vatanını düşmanlarımıza kötüleyen, vatan hainleriyle kol kola sözde adalet yürüyüşü yapan, binlerce oyu çalan, hiç eden bu zihniyete oy verdiğim gün Allahım benim canımı al daha iyi. Yazılacak daha çok şey var.

Menşure Kaba Menşure Kaba 25.05.2019 05:45

Ne yazıkki çok çabuk unutuyoruz yıl 1990 istanbula gelin geldim çok şaşırdım her taraf çöplük, susuzluk ...1 hafta boyunca sular yok. hani derlerya burasi istanbul başka istanbul yok... evet yoktur. doğru her yer perişandı. şimdik yine aynısını ve daha fazlasını yapmak istiyorlar. çünkü AK Parti Hükümeti kasaları doldurdu. bu düzeni, varlığı bozmalari için 5 yil yeter. sonra hayda sil baştan ve evet pardon der vatandaşımız ama eyvah para etmez. eline yüreğinize sağlık.

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık