• 25 Ekim 2017, Çarşamba 22:07
SELÇUKBORA

SELÇUK BORA

‘ŞEYTANIN NEFESİ’ FLAKKA !

Şeytan’ın Hapı ve Hapı yutan gençlik!

İblis'in insanlığa olan öfkesi Flakka yutmuşların dişlerinden akan kızıl kanda parlıyor!

Amerikan sinemasının zombili/mutantlı filmlerini izlemişsinizdir. Virüslü zombi, sağlıklı insanları ısırır, ısırılan kişi kısa bir süre sonra zombiye döner ve zincirleme bir reaksiyonla tüm ülkeyi zombiler kaplar. Zombilerle insanların kıyasıya savaşı/mücadelesi başlar. Ne yazık ki, bu filmler ve senaryolarla insanlığı bir gün bunun gerçekten vuku bulacağı düşüncesine adım adım alıştıran İblis, sonunda zehir tacirlerinin kulağına bu hapı yapmalarını fısıldadı. İblis, arka planda yönetmenliğini yaptığı filmlerdeki senaryoları gerçeğe dönüştürme çabasında, bugün dünyaya yeni bir ölüm makinası yayıyor!

İnsanlığın insanlıktan çıkıp bir canavara dönüşmesini, hakiki yaratılışından ayrılıp çirkin bir yaratığa evrilmesini ve insan türünün birbirini kemirerek tüketmesini/yok etmesini istiyor! Sayısı hızla artan ve dünyanın dört bir yanını ele geçiren insanlığı yok etmek için adımlarını artık daha cesur bir şekilde atıyor. İnsanların ucuz batılı filmlerden çıkma mutantlara, mutasyona uğramış uğursuz yaratıklara dönüşmesini dört gözle bekliyor.

Artık günahkar, yoldan çıkmış insanların bedenlerine girmekle yetinmeyip onları öldürücü ve vahşi birer silaha dönüştürmek için komuta ettiği zehir tacirleri ve bilim adamları ile kolları sıvamış görünüyor…

2014 yılında Florida’da ortaya çıkan ve 14 ayda 60 kişinin ölümüne neden olan flakka isimli uyuşturucunun İstanbul’a da ulaşması dikkatleri bu maddeye çevirdi. İlk defa Brezilya'da ortaya çıktığını iddia edenler de var. Rusya menşeili olduğu biliniyor. Flakka adlı uyuşturucu, insan ve toplum sağlığını üst düzeyde tehdit eden, yüksek risk oranına sahip.

‘’Şeytanlar, dostlarına, sizinle mücadele etmeleri için telkinde bulunurlar. Eğer onlara uyarsanız, muhakkak ki, Allah'a ortak koşanlardan olursunuz.’’ (Enam,121)

İblis, yoldan çıkmış kafası kayık müridlerinin kulağına Flakka almalarını fısıldıyor…

Formülü: C15H21NO

Bilimsel adı alpha-pyrrolidinopentiophenone olan ve bonzai gibi ucuz ve öldürücü olan bir sentetik uyuşturucu. Asıl adı 'sentetik katinon' olan uyuşturucunun sokak isimleri; Flakka, Alpha-PVP ya da Gravel (çakıl)...

Flakka, ismini İspanyol argosunda 'güzel kadın' anlamına gelen 'la flaca'dan alan bir uyuşturucu.

İri taneli, tuz görünümünde olduğundan halk arasında 'banyo tuzu' olarak adlandırılıyor. Son olarak Brezilya'da hapı kullananların bir zombi gibi davrandığı ve yamyam özellikleri gösterdiği belirlendi. Çoğunlukla öldürüyor, ölmeyenlerde ise kalıcı olarak cümlenin ve düşüncenin sonunu getirememe yani beyin hasarı gözleniyor. Fiziksel ve psikolojik etkileri var.

Öncelikle "Flakka" adlı sentetik uyuşturucunun "insanı zombi gibi yapıyor" şeklinde lanse edilmesinin, gençlerde daha fazla merak uyandırabileceği uyarısında bulunalım. Çünkü gençlik dönemi insanların en uç şeyleri merak ettiği bir dönem. Ülkemizde, geçtiğimiz ay İstanbul'da Brezilya'dan gelen bir kargoda ele geçirilen bu zehirden bahsederken, medya kuruluşlarının da dikkatli olması, mesela bu zehiri ‘zombi hapı’ olarak anmamaları gerekiyor.

Son yıllarda 'zombi' filmleri, dizileri, oyunları çok revaçta... 'Zombi hapı' isminin verilmesi uyuşturucuya karşı merak ve ilgi uyandırma riski taşıyor, çünkü bu ucuz uyuşturucunun hedef kitlesi öncelikli olarak gençler. Gençler için zombiler 'eğlenceli' yaratıklar. Gençlerde, kullanıldığında kafa buldurması, halüsinasyona yol açması ve onlara adeta farklı dünyalar yaşatması durumu, onların ilgisini çekiyor.

‘’Şeytan onlara yaptıkları işleri güzel gösterip onları doğru yoldan çıkardı. Oysa bakıp görebilecek durumdaydılar.’’ (Ankebut, 38)

‘’Şeytan onlara vaad eder ve onları boş umutlarla oyalar. Oysa şeytanın onlara vaadi, aldatmadan başka bir şey değildir.’’ (Nisa, 120)

Kullanıldığında yaşattığı halisülaysonlar ve paranoyayla birlikte, kişide üç dört insanla baş edebilecek bir enerji ortaya çıkartabiliyor, kullanan kişiyi vahşice saldırganlaştırabiliyor. Disoryantasyon, yüksek vücut ısısı, ağrıya/acıya duyarsızlık ve hiper-saldırganlık…

Ahlaki değerleri, toplumsal kuralları tamamen devre dışı bıraktıran bir etkiye sahip...

Elbiselerini parçalayan, sokaklarda çırılçıplak koşan, bir ağaçla sevişmeye kalkan ve bir çifti öldürüp yüzünü dişleriyle kopartan ABD'deki çeşitli vakalarla birlikte dünya bu zehirin korkunç etkilerini öğrenmiş oldu. Aşırı uyarıcı olan bu madde insanları çıldırtacak derecede paranoyaya yol açıyor. Kullananların hiç tanımadıkları insanların yüzlerini parçalayıp yedikleri vakalar mevcuttur. İnsanları zombiye (yamyama) çeviriyor ve bu etkiye ‘Flakka Efekti’ deniyor.

Tam da şeytanın olmasını istediği ve yapacağını vaad ettiği gibi…

‘’Allah o şeytana lanet etti. Ve o da: "Elbette senin kullarından belirli bir pay alacağım, onları mutlaka saptıracağım, onları boş kuruntulara sokacağım, ve onlara emredeceğim de hayvanların kulaklarını yaracaklar, onlara emredeceğim de Allah'ın yaratışını değiştirecekler" dedi. Kim Allah'ı bırakıp da şeytanı dost edinirse, şüphesiz o, apaçık bir ziyana uğramış olur.’’ (Nisa, 119)

"Öyleyse, dedi, beni azdırmana karşılık, and içerim ki, ben de onlar(ı saptırmak) için senin doğru yolunun üstüne oturacağım. Sonra (onların) önlerinden arkalarından, sağlarından sollarından onlara sokulacağım ve sen, çoklarını şükredenlerden, bulmayacaksın." (Araf, 16-17)

Uyuşturucu, beyindeki insan olma özelliğini, "ben" durumunu yok edip, hayvani iç güdüleri ortaya çıkarıyor. Kalp atışı aşırı artıyor, duygular çok güçleniyor, kişi kendini bir süper kahraman gibi hissediyor. İlaç, kişinin ruh halini düzenleyen hormonları baskı altına alıyor ve kalıcı hasarlara, kalp yetmezliğine hatta tek kullanımda bile ölüme sebep olabiliyor. Bazı vakalarda kişilerin zihinsel faaliyetlerini kalıcı olarak kaybettiği, hafıza, mantık, eğriyi doğrudan ayırt edebilme gibi tüm akli melekelerini yitirdikleri görülmüş. Peki ya bu uyuşturucuyu gençlere satan kötü arkadaşlar, onlar şeytanın kardeşleri değil mi?…

‘’Şeytanların kardeşlerine gelince, onlar öbürlerini sapıklığa sürüklerler, sonra da yakalarını bırakmazlar.’’ (Araf, 202)

NELER OLMUŞ?

Brezilya'da görülen hapı kullananlar tıpkı bir zombi gibi davranıyor ve 'yamyam' özellikleri gösteriyor. Amerika'da hapın etkisindeki bir kişi bir evsizin yüzünü, bir başkası da oda arkadaşının beynini yedi. Amerika Miami'de 2012'de Rudy Eugene adlı bir adam bir evsizin yüzünü yemeye başladı. Polis geldiğinde, Rudy Eugene, kurbanının yüzünün yüzde 80'ini yemişti. Polisin uyarılarına rağmen yamyamlığı devam eden katil, vurularak öldürüldü. Otopsi sonucu Rudy Eugene'nin Amerika sokaklarında "Ivory Wave", "Vanilla Sky", "Bliss" ve "Purple Rain" adıyla satılan sentetik uyuşturucunun (uyarıcı) etkisi altında olduğu saptandı.

Rude Eugene olayından sonra Louisiana Toksik Maddeler Merkezi Müdürü Mark Ryan, New York Times'a 'zombi hapının' nasıl üretildiğini anlattı ve yetkilileri dikkatli olmaları konusunda uyardı. Zombi hapı dozajı arttırılınca insanları birer zombiye dönüştüren formüle ulaşıldı.

2015 yılında ABD'nin Florida eyaletinde Flakka hikayeleri patlak vermeye başlamıştı.

Güney Florida'da bir polis departmanının kasırgalara dayanıklı kapılarını kıran bir adam Flakka etkisinde olduğunu itiraf etmişti. 
Florida'nın Melbourne kentinde bir kız Flakka etkisindeyken cadde boyunca, Şeytan olduğunu iddia edip çığlık atarak koşmuştu.

‘’Ey iman edenler! Şeytanın adımlarını takip etmeyin. Kim şeytanın adımlarını takip ederse, şunu bilsin ki o, edepsizlikleri ve kötülüğü emreder. Eğer üstünüzde Allah'ın lütuf ve merhameti olmasaydı, içinizden hiçbir kimse temize çıkmazdı. Fakat Allah, dilediğini arındırır. Allah işitir ve bilir.’’ (Nur, 21)

‘’Ey iman edenler! Hepiniz barış ve selamete girin de şeytanın adımlarına uymayın. Çünkü o sizin aranızı açan belli bir düşmandır.’’ (Bakara, 208)

‘’Şeytan onları istilâ etmiş, onlara Allah'ı anmayı unutturmuştur. Onlar, şeytanın hizbi (partisi)dir. İyi bilin ki şeytanın partisi kaybedecektir.’’ (mücadele, 19)


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık