• 26 Şubat 2018, Pazartesi 0:26
SELÇUKBORA

SELÇUK BORA

Cinler ve İstihbarat

Metafizik denilince aklımıza ilk olarak görünmeyen varlıkların geldiği açıktır. Peki İstihbarat birimleri bunlardan gerekli gördükleri yerlerde bu varlıkları kullanıyor mu?

Devletler arası haberleşme alanında cinleri kullanmak, hem daha süratli, hem daha emin bir yol olabilir.

İstihbaratta Cinleri Kullanmak Güvenilir Bir Yoldur:

Bilhassa bir kısım gizli haberleşmelerde, telsiz, telgraf veya telefonların şifre ve kodlarının çalınma ihtimaline karşılık, cinlerin kullanılmasında böyle bir risk söz konusu olmayacaktır. Bu yönüyle cinler, geleceğin belki de en emin habercileri olacaktır.

Ancak cinleri bu şekilde istihdam ederken, insanın aklına: “Ancak sırlarımızı ortaya döküp cinleri haberci olarak kullanırken, onlara tam bir güven duyabilir miyiz? Onlar şuurlu, iradeli varlıklar olduklarından bir gün canları sıkılıp hizmetimizde çalışmanın intikamını bizden almazlar mı?” sorusu akla gelebilir.
Burada öncelikle bu çalışmanın şeytani varlıklarla, belli anlaşmalar veya zorlamalar üzerinden değil de müslüman cinlerle çalışmanın en doğrusu olacağı düşüncesi akla gelmektedir. Bir ülkenin, bu tür çok önemli faaliyetlerde düşmanla birlikte hareket etmek yerine inanç ve fikir birliği içinde bulunduğu, yeri geldiğinde sır vermek yerine ser (baş) vermeyi göze alacak imanlı varlıklarla birlikte hareket etmesi en doğru davranış şeklidir.

Bir diğer husus ise bu varlıkların kötü olanlarını da (şeytanları) tıpkı Hz. Süleyman’ın bir zamanlar yaptığı gibi kontrol altında tutup çalıştırabilmek ve bu hizmete dahil edebilmenin mümkün olduğudur. Kur’an-ı Kerim bu soruya cevap mahiyetinde “Biz onları onun emrinde tutuyorduk” buyurmaktadır. Yani onlar isteseler de Hz. Süleyman’ın emrinden dışarı çıkamıyor ve ona ihanet edemiyorlardı. Adeta ona itaat etme mecburiyetinde idiler. Demek ki onları elde tutacak, itaate kodlayacak bir şifre vardı. Bu şifre elde edildiğinde, cinler söz dinleyen birer nefer haline gelebilirler. Ancak şeytanların en ufak bir otorite boşluğundan fırsat bulduklarında kin, nefret ve intikam duygularıyla karşı tarafa geçeceklerini unutmamak ve işi çok sıkı tutmak kaydıyla… Belki de, geleceğin insanının en çok meşgul eden husus, bu şifreyi elde etmek olacaktır.

Cinlerden Anlık İstihbaratta Faydalanma:

‘’Cinlerden bir ifrit, "Sen makamından kalkmadan ben onu sana getiririm. Gerçekten bu işe gücüm ve güvenim var." dedi.’’ (Neml, 39)

Cinler, bir nesneyi göz açıp kapayıncaya kadar kısa bir süre içinde binlerce km. öteye taşıyabilirler. Süratli varlıklar oldukları için, tahmin edemeyeceğimiz çok uzak mesafelere çok kısa zamanda gidip gelebilir ve gittikleri yerlere ait haberleri çok kısa süre içerisinde getirebilirler. Bizim anladığımız manada ateşsel değil ışınsal yaratıklardır. Kuranı Kerim, Hz. Süleyman’a ait cinlerle ilgili mucizelerden bahsederek buna bir çok yerde işaret etmiştir. Cinler, günümüzde laboratuvar düzeyinde çalışmaları yapılmakta olan, eşyanın ışınlanmasına dair bilgiyi bundan binlerce yıl önce elde etmişlerdi. İstihbari haberleşme alanında cinleri kullanmak, hem daha süratli, hem daha emin bir yol olabilir.

İstihbaratta Cinleri Kullanmak İnsan kullanmaktan Çok Daha Ucuzdur:

Özellikle istihbarat ağı geniş olan büyük devletler tarafından her yıl istihbarata harcanan milyonlarca dolar ve ajan yetiştirmek gibi zahmetli işlerle meşgul olmaktansa cinlerden faydalanmak çok daha ucuz ve akla yatkın bir yoldur.

Cinlerin Peşlerinde Delil Bırakmamaları:

Uzun yıllar çeşitli eğitimlerden geçerek zor şartlarda yetiştirilen ajanlar, üstün kabiliyetlere sahip olsalar da düşman tarafından yakalanmak, kimlikleri, hangi devlete çalıştıklarının açığa çıkması ve konuşturulmak tehlikesiyle karşı karşıyadırlar. Oysa düşman için bu varlıkları (cinleri) yakalamanın ve yakaladıktan sonra konuştursalar bile konuşulanları delil olarak herhangi resmi bir makamda kullanabilmenin hiç bir yolu yoktur.

Cinlerin Sızma Kabiliyetleri. Cinler, Bünyeleri Bakımından İstihbarat Alanında İnsandan Daha Elverişlidir:

‘’Cinleri de daha önce insan vücudunun gözeneklerinden geçebilen güçlü bir ateşten yarattık.’’ (Hicr, 27)

“Çünkü o ve kabilesi, sizin onları göremeyeceğiniz yerden sizi görürler.” (Araf, 27

Yukarıdaki ayetler, cinlerin ışınsal varlıklar olduklarını ve gözlerin göremeyeceği kadar ince bir yapıya sahip olduklarını göstermektedir. Bu yapıları sebebiyle insanların, hayvanların ve çeşitli aletlerin-cihazların giremeyeceği yerlere rahatlıkla sızıp bilgi alma imkanına sahiptirler. Cinler, her türlü fiziki tehdide kaşı en üst düzeyde korunan, insanların hayal dahi edemeyecekleri alan ve bölgelere rahatlıkla sızabilirler. Hiç bir elektronik cihaza yakalanmadan, sessiz sakin bir şekilde vazifelerini yerine getirerek bilgi alabilirler.

Cinlerden Geçmiş Konular Hakkında İstihbarat Alınması:

Cinler 700- 1000 yıl, şeytanlar ise binlerce yıl yaşamaktadırlar. Bu nedenle asırlar önce meydana gelmiş olaylardan haber getirebilirler. Bu anlamda, cinlerden yalnızca günümüzdeki hadiseleri değil, geçmiş hadiseleri ve bunların meydana geliş sebeplerini de öğrenmek mümkündür. Fail-i meçhul cinayetler, düşman birlikleri için çalışmış vatan hainleri, yabancı devletlerin asırlık planları vs. bu şekilde öğrenilebilir.

www.ruhsaldestek.com


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Barış Akın Barış Akın 10.11.2019 19:01

ALLAH YÂR VE YARDIMCIMIZ OLSUN

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık