• 11 Mart 2018, Pazar 17:26
SAKİNREİS

SAKİN REİS

BM Güvenlik Konseyi, Dünya Sömürgeciler Çetesidir!

Birbirleriyle olan ilişkileri açısından dünya ülkeleri iki gruba ayrılıyor:

1.Sömüren ülkeler,

2. Sömürülen ülkeler.

Sömürgeci ülkeler grubunu aynı zamanda BM Güvenlik Konseyi Daimi üyesi olan Kuzey Amerika, Batı Avrupa ülkeleri, Çin ve Rusya oluşturuyor. (ABD Küçük Joe; Rusya ve Çin bu grubun Avarelleridir.) Bütün dünya ülkelerinin zenginliklerini, ya yöneticilerini teslim alarak (Suudi Arabistan örneğindeki gibi); ya fiilen işgal ederek (Doğu Türkistan, Kırım, Kazan, K. Kafkasya gibi), ya da istikrarsızlığı körükleyerek (Suriye, Libya vd. gibi) bu ülkeler sömürür.

Yöneticilerini teslim aldıkları ülkelerdeki idari kadroları lüks ve safahata gark ederek o ülkenin gelişime yönelik yatırımlarının önünü kestikleri gibi, bu ülkelerin finansından eğitimine kadar bütün kurumlarını da kendi kontrolleri altında tutarlar. Bugün ülkesinde hiçbir ciddi yatırımı olmayan Suudi Arabistan’ın Amerikan finans kurumlarında tuttuğu para 750 milyar doların üzerindedir. Amerika’nın kontrolündeki körfez ülkelerinin Amerikan bankalarındaki toplam nakdi ise trilyonlarca dolar tutarındadır.

Diğer taraftan yeryüzündeki istikrarsız ülke ve bölgelerin tamamı da yine bu sömürgeci ülkelerin eseridir. Amaçları, bu şekilde üzerine çöktükleri ülkelerin gelişmesine mani olarak onları sürekli kendine muhtaç, sömürülebilir halde tutmaktır. Ülke anahtarlarını kendilerine teslim etmeyen devletleri ise içeriden karıştırmakta, daha ağır bedeller ödeterek bu sefer tüm zenginliklerini kendi ülkelerine taşımaktadırlar.

Bir ülkede kargaşa başladığında, önce o ülkenin zenginleri hükümleri altındaki paraları aldıkları gibi Kuzey Amerika veya Batı Avrupa ülkelerine kaçmakta, ülkenin finans yapısını çökertmektedirler. Nitekim kendisi de sömürgeci bir devlet olan Rusya iç paylaşımdaki dengeleri kuramayınca, Rus oligarklar 2002'den 2014'e kadar Rusya’nın 800 milyar dolarını Batılı bankalara taşımışlardır.

Dışarı kaçan para, güvenli gördüğü bu ülkelerin finans sistemine taze kan olarak girmekte, bu ülkelerin gelişiminin hızına hız katmaktadır.

Bununla kalmamakta, sömürgeci ülkeler, suni şekilde güvenlik zafiyetine düşürdükleri ülkelere bu sefer de başta silah sanayii olmak üzere diğer endüstri ürünlerini satarak kamu otoritesinin avucunda kalan son nakdi de elinden aldıkları gibi, açacakları kredilerle yıllar boyu bitmeyecek bir borç girdabının içine sokmaktadırlar.

Eğer ülkede iç savaş başlamışsa bir de milis güçlere silah satarak onların karanlık yollardan (uyuşturucu satışı, insan ticareti v.s.) elde ettiği finansı da kasasına koymakta, böylece servetlerine servet katmaktadırlar.

Üstüne üstlük bu istikrarsız ortamda istihdam imkanı bulamayan parlak beyinleri de ülkelerine transfer ederek o ülkenin insan kaynaklarını da kendilerine hizmet eder hale getirmektedirler.

Böylece kargaşaya düşürdükleri ülkelerin tüm zenginliklerini kendi ülkelerine taşıdıkları gibi; öncesinde ve sonrasında verdikleri uzun vadeli ve yüksek faizli borçlarla o ülkenin geleceğini de ipotek altına almaktadırlar ki tıpkı Osmanlı’nın yaşadığı düyun-u umumiye örneğinde olduğu gibi.

Sömürgeci ülkelerin zenginliğinin sırrı budur ve bu çark hala başarıyla işlemektedir.

***

Ortadoğu, Afrika ve Asya ülkelerinin önemli bir kısmı bu sömürünün menbaı durumundadır.

Bu sömürgeci ülkeler fitne çıkartarak, çalarak, kan dökerek kendi vatandaşlarına yılda ortalama 40 bin ila 60 bin dolar arasında bir gelir temin ederken; sömürülen ülkelerde yaşayan ve dünyanın neredeyse yarısını oluşturan 3 milyar insan günlük 2.5 dolar, yani yılda 1000 dolardan daha az bir para ile hayat mücadelesi vermektedir. Üstelik bu 3 milyar insanın yaklaşık yarısı da günde 1 doların biraz üstünde (yılda 500 dolar kadar) para kazanabilmektedir.

Bu sömürgeci sistem sonucudur ki bugün Amerika ve Batı dünyasındaki pek çok çokuluslu şirket, gelişmekte olan birçok ülke ekonomisinin GSMH’sından daha fazla varlığa sahip durumdadır. Goldman Sachs, JP Morgan, Barclays, HSBC gibi yatırım bankaları; Exxon Mobil, BP, Total, Vitol gibi Petrol şirketleri; Apple, Microsoft, IBM ve Google gibi bilişim firmaları; Coca Cola, Nestle, Caterpıllar v.b. gibi üretici firmalar bunlara verilebilecek örneklerden bazılarıdır. (Sistemi elinde tutan bu kurumların tamamının Yahudi sermayesi olduğunun altını özellikle çizerek yorumunu sizlere bırakıyorum.)

Batılı güçlerin yegâne gayesi, kanla, fitneyle, insanları ve ülkeleri birbirine kırdırarak kurdukları bu kurumsal imparatorluklarını korumak ve düzenlerini devam ettirmektir.

Çevremizde gördüklerimizle bağdaştırarak özet ve somut bir şekilde ifade edersek, kendilerinin oluşturup donattığı terör örgütlerini hedef seçtikleri ülkelerin üzerlerine salıp, sonra da onları ortadan kaldıracağım veya ülkeye demokrasi getireceğim veya koruma sorumluluğumun gereğini yapacağım gibi bahanelerle ülkelerin üzerine çöken bu vampirler, dişlerini bedenine geçirdikleri ülkelerin iliğini kemiğini kurutmakta, kalan süreçte de kendilerine köle yapmaktadırlar.

***

Dünya üzerinde kurulu bu düzeni kabul etmeyen ve değişmesi için tavır koyma cesaretini gösteren ülke yönetimleri de (Venezuella devlet başkanı Nicolas Maduro gibi), haliyle bu sömürgeci batı Avrupa ülkeleri, Çin, Rusya ve ABD’nin (BM Güvenlik konseyi daimi üyeleri) boy hedefi haline gelmektedir.

Ülkemize ve Tayyip Erdoğan’a karşı takındıkları düşmanca tavrın sebebi de budur. Recep Tayyip Erdoğan, sahip olduğu paradigma müsaade etmediği için kendisine atılan formatı yememekte, dolayısıyla bu sömürgeci ülkelerin güdümüne girmemektedir. Türkiye ve Erdoğan işte bu yüzden hedef tahtasında tutulmakta, top yekün bir saldırıyla ülke yönetiminden uzaklaştırılmaya çalışılmaktadır.

Büyük fotoğrafı görelim ki, küçük meseleler yüzünden birbirimize düşüp, emperyalistlerin kucağına kendi ayaklarımızla gidip oturmayalım.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık