• 17 Eylül 2020, Perşembe 15:06
OSMAN KİBAR

OSMAN KİBAR

Yok ööle!

“YOK ÖÖLE”

yok ööle -aynen öbürleri gibisi- 31 awgustos (ögüst) falan tarihe iftira atmayınız zira çok ayıptır dürbünle etrafı seyreden başında leğen-miğfer techizatlı england zabitleri awgustos soğukunda(!) rus-işi (made in russian) palto ile dolaşan kimliği netsiz kimi müphem kişiler.. amman tanrım banyo neerde  // ba-husus yaşasın cumcum diyerek bilvesile ironi sanatına katkıda bulunmak âdet-i kadimesini tecdit eylemek isteriz.

*

cephede saz.. hapisanede saz.. (sepette kiraz!) yaw yok ööle bişey keza tespih de öyle // yok.. iki dandik yeşilçam filmi seyredip hayatı/tarihi öyle sanmak ne ayıp aynı amcalar türklerin rumeliye geçişini de çam kütüklerinden üretilme bir sal üzerinde we wenedik gondol sırığı we sofra sinisi cesametinde kawuk takmış amcalar olarak resmetmiş idi // ne utanç..

*

-yaw bıktım ha.. üstteki/yandaki foto pera.da çekilmiş ittihat kutlama fotosu. yok ööle çocukasker karıasker falan.

-emekli balıkçım: çanakkalede gonüllü ortaokul lise cocuklarinin nasil sehid olduklarini balıkesirli azman dede anlatmisti. fazlasiyle var. ben 12 yil alan kilavuzlugu yaptim. benim uzmanlik alanim. onlarca ilin ortaokul ve lisesi birkac yil mezun veremedi.

el-cewap: yalan kere yalan efenim. sahte motiwasyon. yapmayın etmeyin wazgeçin töwbe edin. bilen akıllı ruhsağlığı yerinde biriyle konuşun. amman ha amanı biliin mi. “mağduriyet şehweti hastalığı”na yakalanmış olabiliriz. amman dikket!

*

“ç.kale yalanları “öyleolsunistemeleri” mağduriyet şehwetine dair” sapmalara (açlık maçlık çocukasker karıasker kahremanselanikliler dayanışmaderneği üyesi yahudibebeleri wb.) ltf. bi son werelim artık canımıza yetti. bizim “okumuş” camia yalan iftira kurgu uydurmassione biçim işlere aşırı teşne pek meraklı zira. tşk. Hani war ya bi inandıramadık gitti yok ööle bişey açlık yemeksizlik ws. küllüm uydurma yok çocukasker karıdanasker falan sapıklıklar asker giyimli bebeler ilkmektep talebesi we ittihatçılar darbe günü kutlamalarında gösteri yürüyüşü yapıyor ist.da (hani sünnet çocuklarını padişah asker polis gibi giydirirler ya aynen öyle) yapmayın etmeyin “öyleolsaydı” hastalığına yakalanmayın mağduriyet şehvetine kurban gitmeyin. adıüstünde anılan şehwetten kurtulmak yüz çewirmek çok güçdür. amman ha amanı biliin mi

*

çocukasker / karıasker uydurmassionuna dair:

yaw.. kaçıncı kez yazıyorum pek bıktım.. ne ilgisi war bre gafil kişi. azcık utanma duygusu geliştirseniz.. uygundur. aman ha.. yalan bu foto sahte çakma uydurma. yok ööle “ ölen falan. iftira.. mağduriyet şehweti.. capishe! bu tür fotolar ittihatçıların propaganda afişlerinden alınmadır. o günkü gastelerde hepsi war. o sahte me-zartaşını yaptıran salak mankurt bi sözde bürokrat piçidir. “ç.kale.de açlık sahte menü filan” yok ööle bi liste.. yalan iftira.. “öyle olsun isteme” hastalığına yakalanmayınız ltf. buna eskiler mağduriyet şehweti demiştir. amman..

*

eweet adamlar (chape we şürekası) apaçık “taraf” we gizlemiyorlar aslında hiç gizlememişlerdi biz salak olduğumuz için türlü sapık yorumla onları ucalıyor kaypaklık ediyorduk. ewet bizimkisi 1908.den beri -ki 1920.de pekişti- gerçek bir esirdüşme we kapsamlı bir işgal idi we amcalar gerçekten adanmış kafir hastaruh manyak katil yok ööle azcık hamile ltf abartma demeyiniz işbu sistem kabil nemrut firawun ebucehilinkinden de beter zira geçmiş ümmetlerde görülmemiştir we elbette mağdur we mağdur çocuklarının/torunlarının kurtarıldık demesi/sanması katillerini sewmesi celladına tapması da geçmiş ümmetlerde görülmemiştir binaenaleyh/öyleyse kurtuluşumuz insanlaşmamız dirilişimiz yükselişimiz üstünleşmemiz de müthiş we pek değişik olacaktır inşallah.

*

mübarek dersim soykırım yıldönümü imiş eweet napıyonuz yarı-ermeni / yarı-resmi kızılbaş kardeşler atalarınızı analarınızı bebelerinizi dedelerinizi rakı masası kurup da öldüren köylerinize kimyalı gaz bombası atan ermeni-kızı sabihagökçen we chape.ye tapmaya dewam mı / aynen.. yoksa war mı bi gelişme falan hani beyin olmasa da omurilik bölgesinde! ha sahi stokholm syndrome köyü dersim.in neresine bağlıydı? oysa hem kızılbaş hem aklıbaşında olmak erdemli olmak mümkündür / yanıldım mı gene.. tşkr. we 1938 yılı sayısıyla 19.ooo bin ceset way be (bugün oraların nüfusu kaç) hmm tunç-el harekatı.. sahi tunceli hala dersim olmadı dii mi.. alıştınız laan.eh katiline/celladına aşk da pek başka bi'şey caanım. baştagelen özelliki ise galiba kalıcılık. mutlusunuz ya boşweer dağınık kalsın. hani tikko.nuz falan wardı şimdi ne ayak.. pkeke.ye mi yamandınız dhkp-c ile falan mı idare ediyonuz. tuhaf.. wee hani dersim soykırım anıtınız. yok ööle dört tane yaşlı sürgün kızcaaz yaşlı nine bulup sözde belgesel çekmek // bölgesel ne yapıyonuz ha!

*

ulan cüppeli kişiciki.. 29ekimox cumcum filan kutladın ya.. sildik ulan seni tw.ni en kötüsü de gönlümüzden sildik. gidinin terbiyeyoksunu. demek 23.lü yıllarda olsa puta secde dahi edecektin ha. xxı.yy ilk çeyrek bitimine yakın cumcum kutladığına göre. aman tanrım banyo neerde.. yok ööle artıkın beş guruşa üçbuçuk smith wesson dilimi.

*

yaw yok ööle bi sawaş kurtulma falan filan war bize soykırım hastaruhlarcumhuriyeti tarafından / capishe..

*

“sözde tc.yi kurmaya katılan we buna rağmen hakları yenen boyunlarından asılan mazlum müslümanlar mawalına dair // bi'tür mağduriyet şehwetiyle kıwranma mewzusuna dair // algı okuma değerlendirme yanlış düşünme rolbiçme sapmasına dair” hmm “biz” hiçbir şekilde yokuz o çirkefte. yani “işbu rejimi biz (müslimîn) ne zorlukla kurduk (tabii kendi dewletimiz olan osmalı.yı yıka-rak!) sonradan kötüler (kötülük dini müminleri) yönetimi ele geçirdi hazıra kondu (1.meclis 2.meclis safsatası falan) eh biz de mağdur olduk”. öf be bilader bu ne menem bi mantık ırzageçilmesidir be! “saldırganlardan kurtarılan sonra da kurtarıcıların ırzına geçtiği tecawüz mağduru masum kız gibi olduk” benzetmesi de tam bir sapkınlıktır şeytan aldatmasıdır. hayır efendim amcalar en başta neyse ortada da sonda da öyleydi -ki bugün de öyledirler- yani her zaman ispatiye (pozitiwizm) köktendinsizlik nefret rakı we apaçık islam düşmanlığı. cinayetler asılmalarımız kesilmelerimiz yani yok ööle kandırılma(mız) sonradan işin başka.ya dönmesi falan.

*

işbu(?) wb. fotolar sahte. yok ööle istiskal sawaşı falan cepheye cebehane taşıyan karı karıasker çocukasker falan yook. uydurma sahte çakma yalan iftira. işbu wb. fotolar muhsin ertuğrul dinsiz bohem kalitesizi tarafından kağıthane.de çekilen sözde yeşilçam filimlerinden aparmadır. ne kolay ne çabuk hemen kanıyorsunuz. peki bana gelince niye bi’türlü  inanmıyor n'ayıır müslim atalarımız/karılarımız(!) işbu manyak regimeyi kurup dikiltene kadar ne zahmetler ne azaplar çekti (ne rakılar içti) şapkadan takkeden tekkeden mekke.den ötürü asılmak şerefine ulaşmak için.. diyorsunuz // inşallah demiyorsunuz. buradaki mantık sapmasını -artık- anlıyorsunuz dii mi. ltf yapmayın etmeyin mağduriyet şehwetiyle dawranmayın. ayıptır günahtır webaldir zulümdür (bkz. gunayime ayıwo zulümo cinayeto). sakıın ha “ç.kale 253 sarıkamış.ta 90 bin kaybımız/şehidimiz war” yalanlarına da inanmayınız. tşkr. capishe!

*

Biri der: “bu sevinç yunan'dan değil osmanlı'dan!! kurtuldukları için”.

ewet we bunu 1oo yıldır bağırıyorlar. bizim okumuş mankurt çocuklar/adamlar ise utanmadan kurtuluş istiklal denizedökme yalanı zahmetçekme işgal mişgal wb. mağduriyet şehwetiyle kıwranıyor gidinin utanmaz abdestli sözdeaydınaları. lan amcalar 2o yıl ezan okutmadılar be (ruslar mı?) kime tabasbus ediyor kimlere perestişte bulunuyorsun gidinin cahil inatçı beyni tıkalı gönlü kapalı sapık okumuş üniw. mezunu dangalak al-lah.tan korkmaz ilmektepörtmeni (lise de olabilir) etkisinde büyülenmiş gibi yaşayan dünyadan kopuk hastaruh ölüsewici terbiyeyoksunu pislikler.. wee yok ööle yunandan bulgardan kurtulma falan sawaş mawaş zafer mafer iftira şeyler bunlar. war osmalıyı yıkma dinsizleştirme haywanlaştırma soykırım kültürkıyım opereyşın amman ha amanı biliin mi..

*

-ahmet bircan tüzgen der: “birinci tbmm de bizim değil mi hocam”

-değil efenim hiçbişeyleri bizim değil uçan sinekler bile onların.  hmm tbmm nasıl bizim oluyor anlamadım. tarlayı sürdüysen ürüne de sahip çıkacaksın. yok ööle ekin ektim arpa isterim. madem tbmm sizin cumcum şapka idamları işbank hepsi senindir. amcaların mama paylaşımında yaşadığı sıkıntıları “bize” diye yontmayın. amiyane örnekleme: bi o..çocuğu kendini döwen mahalleden başka bi çocuğa hakeret için şöyle demiştir: benim anam senin ananı keranede görmüş. mewzu budur. alayı osmanlıyı yıkmak için toplandı. topalosman katili arada mızıkçılık yapanları öldürüweriyordu. sonunda kendi de gebertildi. ee şimdi gel de topalosman ya da aşık-ı mason sapkın m.akif arnawuduna “bizdendi” de.. olmaz efenim. ayıptır webaldir günahtır iftiradır nefse zulümdür. kii onlar hiçbir zaman “biz sizdeniz” demedi bize. capishe!

*

-ufuk coşkun der: “23 nisan...vatan düşmesin diye...dün çanakkale'de cepheye koşanların, bugün, 15 temmuzda tankların önüne dikilenlerindir”.

-yaw bu ne biçim(siz) bi iftira. 23nisan.ın kimin olduğu belli değil mi. niye elalemin bayramına düğününe gerdeğine erdeğine malına değerine şeyine sahip çıkıyorsunuz. ayıp ama çok. we 23nisan.ın ç.kale ile ne ilgisi war. napıyosunuz siz . istiklal harbi falan denmiş insan azcık utanmaz mı.. binaen-aleyh aççik akıl we iz’an // yok ööle cehalet/cenabet kurbanı amcalık!

*

“dr.b.borlat / i.ortaylı ile toplantı ayarlayan adam”

“milli mücadele ruhu” denmiş sapkın sakıncalı bi laf û terkipdir o. yok ööle mücadele cidal midal war müslimîne dair kıtal / capishe!

-kuruiftira.. yok öyle mücadele falan kurtuluş murtuluş war osmanlıyı yıkma islamla müslim halkla cedelleşme we başarma. war tutsak düşme şapka takke tekke mekke içdon faniladan ötürü asılma kesilmemiz.. we "war" bu absurdizmi mantıksızlıkı sapıklıkı "suç"u cinayetleri gerikalmayı (bkz. ısmail cem ipekçi, türkiye’de geri kalmışlığın tarihi, cem yayınları, istanbul-1971) 1oo yıl kaybetmeyi (xx.yy.ı ıskalamayı) 1oo yıl sonra dahi mağdur we mazlumların torunlarından kötüleri ululama ucalama yüceleme. war katiline aşıklık celladına tapınç (bkz. dersim halk oyunları festiwali) kutlu olsun (mu)

*

 “eweet “nasıl da unutkanım”

işbu ritüel ayin/törenler kahreman faşist-italy we nazi-deutschland wb. eskinin wahşi sapık-rejimlerin yıkılmasıyla ıı.büyük sawaş ertesi (1945) bütün adlar unwanlar madalyalar yeminler andımız.lar istiskal marşandizler kişi kişicik wee ilgili ne kadar fetiş idol ikon kült pagan tabu totem heykel sanem/senem put warsa imha ilga mülga eylenmiş barsak boşaltma yapılmış idi (ne şans / peki bizimki.. ne de şanssızlık / resmen karatalih). ez-cümle kutlamcı tapınççı arkadaşlaın (koca koca altmış yetmişlik sabunluklar) katıldıkları ayinlerin kaynak menba mehaz wb. azcık bakıwermeleri önerilir. yok ööle 23 model chape-recep peker (hakan peker dedişkosu) kafası (ki bu adı bile ilk defa burda gördüğünüze eminim / ne utanç) xxı.yy ilk çeyrek falan.. yaw durumunuz gerçekten kötü. ewdekiler size (karı kızan) “ey herif hangi çağdayız elindeki cep.tlf.dan dün geçtiğin marmaraydan ııı.köprüden iha siha tiha miha(!) uydularımızdan utan bari” demiyor mu / demiyor!

*

“m.okuyan (bunun bi de yaşarlısı okuyan.ı wardır ki amman ha pawyonlardan ırak) sapık.ı mewlid.e saldırıyor” edebiyattan bediayyattan sanattan zewkten beğeniden ne de uzak bir zawallı terbiyesiz kötü yaratılışlı mahluk / şisst haluk âbi waziyetler ne durumda”. münkir eğilimli itiraz şehwetli kifayetsizmuhteris kötühis ekşimtırak sûretli mankurt tıynetli amca zade kılıklı herifço mewlid.i bir tane sanıyor.. şia dewleti fatımiler.de bile yazılmış mewlidler war. sapık inançlı amca okumuş üflemiş şia.yı da geçmiş/aşmış bizimlen köprüleri atmış. way kerrata! hele lisan-ı erazil.ine bi bkz. çalışılmış tam bi “nefret dili” sırf bu yüzden we mecazen miişe sopası marifetiylen tecziye gerekir bianan-aleyh ya hakk ya müntakim ya kahhar.. osmanlıda 100 mewlid yazıldı 30.u elimizde. en çok veladet/mewlid (doğum) bölümü okunduğu için adı mewlid olarak ünlendi (eser/müellif adı: süleyman çelebi, wesiletü'n-necat, / kurtuluş wesilesi-formülü-reçetesi, bursa-Xv.yy ortaları) eweet neymiş // yok ööle imiş beş guruşe üçbuçuk simit.miş!

*

“tekalif-i milliye.ye dair”

indiana.dan gelen 5oo bin altın/lira.nın 180.i faizle (%70) kendi kendine borçlama we çatur çutur geri alıp yine kendi hesabına yatırma operayşını için bi tür kılıf olarak hatırlanıyor yani hiç gerek yok idi ööle dolambaçlı şeylere ama canları çekmiş sanılıyor (dikket: paranın yarıdan azıyla bile “ne” bi'şeyler döndürülüyor).

hmm hadi bi de gel bunun kutlamasını (bayram?) yap. ilgili amcalar sağ olsa acaba neresiyle gülerdi /.. / efeniim! // yok daha ne(re)ler...

hmm (mükerrer bi hmm.lama) tekalif-i milliye ( bkz. milli külfetler umum müdürlüğü üretim tesisleri) n’oluyo bu durumda / şu oluyo bu durumda: kendisi iyi bi örtüleme sütreleme perdeleme kamuflaj gözboyama illizyone oluyo. bilwesile öteki benzerleri gibisi bu da tutlu olcuun!

yaw tmm da biz niye hep ucuza gidiyoz. galiba azcık (aççik mi?) merak var yoksa amcalar o kadar da zeki değil müşairün-ileyh nerden baksan hepsi ittihatçı artığı/ardılı (b bile değil / c kadrosu be).

haa egipt/mısır.dan intikal/hawale 900 bin altın mı n’oldu / elinin körü/kiri oldu / daha n’olsun laan kurtarıldık ya. halaskarlık (kurtarıcılık) dümeni bedava mı döndürülüyor sandın / bak gördün çok kötü fena yanıldın.  yahu bu sizdeki de ne menem (menemen?) bi merakmış azizim yani kolunu veren dalağını geri alamıyor. harzs ederim yani.

*

hâmiş

yok / ne yok / şu yok: yok ööle artık yağma/kanma hasan böreği. capishe!

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık