• 19 Eylül 2017, Salı 10:32
OSMAN KİBAR

OSMAN KİBAR

WAK’A-YI ABSURDUMO

Eski cum.başkanı Kayserili A.gül twitter hesabından yaptığı açıklamada "Gündemde olan sınav sistemi değişikliğinin çok boyutlu bir çalışma ile yapılmasını ve özellikle fırsat eşitliği ilkesini korumasını umuyorum" demiş bulunuyor.

Gel de bu söze uygun bi boncuk arama da dur!

Mevzu Teog ile ilgili. Açılımını bile çoğu velinin tam bilmediği ve bugün için (belki başlatıldığı gün de öyle idi) anlamını yitirmiş ve ancak belli bir öğrenci grubunu ilgilendirir (galiba 11-13 yaş çocuklar) bir sınava dair eski bi cum.başkanından “açık”lama gelmesi garip garipötesi tuhaf “ne alaka” yanısıra tam da absurd bir vak’a ima ediyor. Amcanın niyeti ne/ler olabilir ya da bu işte niyet tanımına giren bir olgudan söz edilebilir mi edilirse n’olur. “Bir sosyal davranış türü olarak niyet” (sanki dr. tezi adı gibi) başlığı altında bu tür bi niyet incelemesi/okuması yapılabilir mi yapılırsa tarih sosyoloji psikoloji amcalar buna ne der...

Adı anılmaz olan eski yetersiz (eğlenti ve zevk sektörü emekçisi) kimi sanatçı amca veya teyzelerin hatırlanma amaçlı gündeme gelme manşet olma gayretine (daha çok skandale) dair girişimleri kamuoyunun hiç de yabancı olmadığı kurgu ve burgu türü iken ve yer yer -acı bir- tebessümle karşılanır iken işbu Teog beyanatı ne ayak ola!

Kıyakçılığın sonu ayakçılık ola (mı ) yoksa

Ağır ol molla desinler

Taş yerinde ağırdır

Öksürme de kurbağaları ürkütme

Dur durduğun yerde vb.

Yukarıda anılan duruma düşmek olan kişilere uyarı mahiyetinde önerilerdir veya bizzat yekden bodoslama sazanlama harbiden uyarıdır.

Mezkur kişi acaba ortamektep talebelerinin öğlen arasını değerlendirme faaliyetlerine dair özgün/derin bir görüşe sahip midir ve bunu ne diyeceğini heyecanla/helecanla canla/başla bekleyen kamuoyuyla paylaşmayı düşünmekte midir...

Hani “düşene vurulmaz” diyen atasözü geliyor aklına insanın ki tam karşılamıyor. İttiren yok ki düşme olsun.

Haa karşımasadan biri (Misal: basri âbi) A.şener mi buyurdu!

Hımm... kifayetsiz bir muhteris örneği idi şarabın tadı rengi üzerine engin görüşleri vardı ortada ambar ve darı yokluğuna rağmen kendini c.başkanı olarak görme tutkusu saplantısı sahibi idi. Tuhaflık katsayısı katlanılmaz ölçülere varınca A.doğan gaste(ci)leri bile kendisinden yaka silkme pozisyonu almış idi ki yazıklar idi evli barklı koca adam idi... Hani H.mezarcı koplexi olsa neyse.

Niye böyle öyle şöyle (hâzâlik) oluyor.

Hep mi öyleydiler sonradan mı böyle oldular

Kendinizi acınası duruma düşürme nasıl bi’şey acaba

Bunlara yakınlarından falan birileri yapma etme ayıp oluyô filan demiyor mu?

Yani ille bi’şey mi yapmak istiyorsun kendini tutamıyorsun varsayalım etmek eylemek zorundasın, peki konu mevzu mesele ajitasyon kıtlığına kıran mı girdi be insan!

Daha olmadı magazien takılırsın.

Misal: kırmızı ceket yeşil pantolone mor gömlek sarı çorap giyersin haberkonusu ya da konumankeni olursun. C.ipekçi bu işler için dükkan işletmiyor mu.

Adam “kardeşim a.gül c.başkanı olcak” dedi yapıldı. Tamam tşkr.den uzaklık pek belli de hani niye beni orada yedi yıl oturttun ben c.başkanı olcak adam mıydım diye bu kadar tepki de absurd sınırlarını zorlamak değil de ne! Tamam bilmediğiniz (artık ne menem/melemen bi bilmeme türü ise) şeyler var cahil kardeşim diyôsunuz (öyle mi) kabul be dinkardaşım da hani niye Teog?

Hani tam da lise ve çoğu üniversitenin açıldığı haftabaşı en azından çıta yükseltip vize ve finallere dair bir yumurta sürseydiniz piyasaya en azından “melemen” yapılırdı erbabınca ama dî mi...

Bu mu yani onca yıl macera badire ve pozisyondan sonra bunlar mı yazılmalıydı size dair.

Esef ile kerhen bilvesile müsebbip siz değil misiniz / istirham ederiz yani.

Bi ayaktopçu amcanın jübilesinde bile belli bir seyirci kalitesi ve düzey (ve çim yüzey) gözetilirken hem de...

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık