• 05 Eylül 2020, Cumartesi 12:13
OSMAN KİBAR

OSMAN KİBAR

"Wahşete sinfonia"

“WAHŞET.E SİNFONİA”

inşallah.. hepsi unutulacak zira “unutulma cezası” veriyoruz/verdik / kime / kötülere

*

“ne kadar da unutkanım”

ah o “ünlü” wahşi yıllar.. italy faşisto party & camicie nere (karagömlekliler/genç faşistler) giysileriyle (kara önlük?) rağğt hazzroll dikkeet.. yerler toz kafalar yoz saçlar boz ve lise mezunu örtmenler nezaretinde (ki gerçek bir gözaltıydı hani yanlışlıkla bir bebe öksürse / többeler olsun yiyeceği sopa miktarı bir araba idi ki ortada araba / benzin kokusu dahi yoktu) öksürme demişken öksüren kişi verem.den iki ay içinde geberip gider idi şöyle ki: mendile damlayan kanın rengi ilk önce pembe sonra kızıl sonra karakızıl olur ve ölünür idi. unicef bedava bcg aşısı vermek ister cari rejim reddeder idi. yanmasadan bir amca “şiir” mi dedi.. hmm ah o sanat eseri edebi harikalar.. köyümün türkülerine ninemin dualarına benzemeyen yıllar sonra italy ve franceden intihal olduğunu -ancak- anladığımız o dizeler/tekerlemeler utanç-efşan! azz dostum en kötüsü de ne idi / şu idi: zekamızla alay ediliyordu ve biz bunu anlamıyorduk zira çocuktuk. peki şimdi 6o.ın yanlış tarafında bulunduğumuz şu yıllarda hala aşağılanmaya (hem de gönüllüsünden) devam mı.. ben bunu -izninizle- reddediyorum aptal olmayı reddediyorum ve insanlaşma mümkündür diyorum “zevk hezimeti beğeni zilleti // zevk bıkımı beğeni yıkımı” çağdışı (misal xx.yy ilk çeyrek) rejim ritüellerine rağmen. engin sabrınıza tşkr.

*

“eveet “nasıl da unutkanım”

işbu ritüel ayin/törenler kahreman faşist-italy ve nazi-deutschland vb. eskinin wahşi sapık-rejimlerin yıkılmasıyla ıı.büyük savaş ertesi (1945) bütün adlar unvanlar madalyalar yeminler andımız.lar istiskal marşandizler kişi kişicik vee ilgili ne kadar fetiş idol ikon kült pagan tabu totem heykel sanem/senem put varsa imha ilga mülga eylenmiş barsak boşaltma yapılmış idi (ne şans / peki bizimki.. ne de şanssızlık / resmen karatalih). ez-cümle kutlamcı tapınççı arkadaşların (koca koca altmış yetmişlik sabunluklar) katıldıkları ayinlerin kaynak menba menşe mehaz vb. azcık bakıvermeleri önerilir. yok öle 23 model chape-recep peker kafası (ki bu adı bile ilk defa burda gördüğünüze eminim / ne utanç) xxı.yy ilk çeyrek falan.. yav durumunuz gerçekten kötü. evdekiler size (karı kızan) “ey herif hangi çağdayız elindeki cep.ten (cep tlf.) dün geçtiğin ııı.köprüden iha siha tiha miha uydularımızdan utan bari” demiyor mu / demiyor!

*

vee al bi unutkanlık daha.. faşo “ok” demek ve il-duçe (uluönder) benito mussoli.nin faşist parti sembolü kızıl zemin üzeri 12 ad. ok.tan müteşekkil. eh bilin bakalım tc.deki izdüşümü cahepe.ninkinde kaç ok var? yanmasadan bi amca “altı” buyuruyor. el-hak haklı. imdii.. hadi bakiim yaşşasıın..

23nıssan-made in japan 19mais-renault 29hyundai-made in korean 30avgustos-ögüzt arabası 10ad. kasımpatı çiçek demeti üretim tesisleri vd. capishe (kapiş)!

*

-bi hatırlatma-

“yahudi bebesi ismail cem ipekçi”

hmm.. yıllar önce okmamız gereken ihmal ettiğimiz bi kitabı int.ten getirttim. onu okuyom. yahudi ismail cem ipekçi. türkiye.nin geri kalmışlığının tarihi. amca bunu 70.te 30 yaşındayken yazıyo. ve put.un 3-4 sayfa mirasını açıklıyo (ilk defa). bunu biz.den biri yapmıyo. onlar put.un sevdiği şarkılara dair dr.tezi hazırlayıp kariyer yapıyo!. sen de getirt bi oku. dünyan değişecek. nadirkitap.tan bak. 4.buçuk lira ya (bkz. ismail cem ipekçi, türkiye’de geri kalmışlığın tarihi, cem yayınları, istanbul-1971)

*

“dr.b.borlat / i.ortaylı ile toplantı ayarlayan adam”

-kuruiftira.. yok öyle mücadele falan kurtuluş murtuluş var o-manlıyı yıkma islamla müslim halkla cedelleşme ve başarma. var tutsak düşme şapka takke tekke mekke içdon faniladan ötürü asılma kesilmemiz.. ve “var” bu absurdizmi mantıksızlıkı sapık-lıkı “suç”u cinayetleri gerikalmayı (bkz. ismail cem ipekçi, türkiye’de geri kalmışlığın tarihi, cem yayınları, istanbul-1971) 1oo yıl kaybetmeyi (xx.yy.ı ıskalamayı) 1oo yıl sonra dahi mağ-dur ve mazlumların torunlarından kötüleri ululama ucalama yüceleme. var katiline aşıklık celladına tapınç (bkz. dersim halk/partisi oyunları festivaliyame) kutlu olsun (mu)

-peki ne söyleyecek ünlü p.kyiyen kafir celal şengür ekürisi işbu purof amca ana ilk orta lise örtmeninden duyduğunuzdan farklı. selanik yöresi karga kovalama festivalinden estentaneler hiç bulunulmayan bi savaşta gösterilen kahremanlıklar haftasonu (per. öğleden-sonra cuma tamgün) kutsal mekan perapalas çilingirleri bilahare ist. işgal altındayken aynı otelde kahreman ing. zabitlerle yan odalarda ikamet aynı masada visky (rakı?) demlenmeler.. amma da zor bi mücadele imiş be bilader. onu bunu ittir ediniz de sizin köyde dandix bi otelin bile bi gecelik fiyatı kaç pezzo acııba? hani meraktan yoksa berber fahri.de o taraktan çook.. hmm hadi gidin de ist.da adıgeçen palasın bi benzerinde (muadil) bi gece gecelemeyi bi deneyin de görün ebenizin örekesindeki desenleri. arz ederim yani. görüldüğü üzre ekönömi bi bilimdalıdır. rejimdüttürüsü olmak ise öreke desenli bi'tür halıdır. tşkr.

*

“dr.b.borlat / kendi istikbalini kendi ayarlayan adam”

-hmm eh artıkın purof.luk yolu(n) açıldu dimektir. seneye de “selanik yöresinden seçme mezeler” makaleniz de yayınlanınca (bkz. rakı yanında mezenin kurtuluşa olan yararları simpossiumu). demek hala aynı makine/a-sensör ile yükseliyosunuz. ama xxı.yy ilk çeyrek bitmek üzre.. ee n’apçaz şindi. bu şu demek: şu günlerde somalia.da da bi dr. veya doç. purofluk yolunda emin adımlarla ilerlerken hangi rejimvari kıriterlere yaslanıyo dersiniz. misal: “somalia.nın özgürleşmesinde mogodişu.nun votkha lambası tutması ve tutarken de yanında leblebü tıkınmasının çağdaşlaşmaya olağanüstü katkıları”.. binaene-aleyh bugünümüzü -hatta her şeyimizi- borçlu olduğumuz ululider mogodişu hazretlerinin çemişkezek.e teşriflerinin ve niyazilik ünvanını kabul edişinin mübarek 31. sene-i devriyesini idrak ettiğimüz şu kutsal günlerdee.. dee.. de.. d.. (putumun pili bittii)

-off ya ironi de bi yere kadar. sizi ve duygularınızı anlıyorum ne yazık.

-hakaret mi.. yoo ben öle biri değilim. genç akademiklerin daha ciddi cesur ve meslek ahlakı sahibi olmasını bekleyen biriyim ve gerçekten de xxı.yy.da yaşıyor olmayı anlamlı buluyorum. cep dizüsti iha siha miha uydu vb. ışığında // yoksa güneş selanik.ten şimdi doğar / yürüyelim sebataist yoldaşlar (mı)

*

Wahşete Çağrı // Vahşetin Çağrısı mı..

Hmm Usa.lı yahudi yazar Jack London’ın (yahya londralı) Beyaz Diş’in (White Fang, 1909) tersi gibisi kaleme aldığı bir hayvan kitabı olarak hatırlanıyor (the Call of the Wild, 1903).

*

At.a senfoni (ata.ya diil / amman ha) üstad Necip Fazıl’ın alışıldıkdışı bir eseridir (bkz. Ata Senfoni, Türkiye Jokey Kulübü Yay. İstanbul-1958).


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık