• 17 Ağustos 2018, Cuma 11:37
OSMAN KİBAR

OSMAN KİBAR

Vitrindeki çöpgiller İngiltere'deki Çörçiller!

VİTRİNDEKİ ÇÖPGİLLER İNGİLTEREDEKİ ÇÖRÇİLLER

Her zaman vitrin seyri olmuyor bazen çer/çerez çöp(ler) de dikkat çekiyor. Bunun nesi kötü..

Kurgu kinaye ima ironi soslu ve ünlü ingiliz kafir katil mösyö çörçil.e ait/dair bi söz internette dolaşır durur. artık kim akıl ettiyse hangi elin ürünüyse..

ol söz şudur: “ulan biz keriz miyiz biz osmanlıyı yıkmak için 29 yıl uğraştık 700 milyon altın harcadık sonra çekip gittik öyle mi hadi oradan osmanlının kalbinin attığı türkiyenin yönetimini kendi sahiplerine bırakacak kadar keriz değiliz tabii ki bizim evlatlarımıza parti kurup ülkenin başına geçirdik devletin yönetimini taşnak ermenilerine ekonomisini de yahudilere teslim ettik

eh haliyle epey ilgi çekici bi ifşaat nerden bakılsa / misal: bu pencereden/zaviyeden bakılınca öyle görünüyor.

yukarıdaki yazı-iddiaya üç yönden itiraz etmek istiyorum:

1.“29 yıl” uğraşma pek inandırıcı değil daha uzun bi zaman dilimi olmalı

2.“keriz” yerine “enayi” denmek daha uygun olmalı

zira aslı farsça olan kâriz lağım yani kanalizasyon demek. oysa enayi arapça enaniyet sahibi demek anlam kaymasıyla -ki argo amca bunu hep yapar- cahil aptal anlamı veriyor. peki argo mu ne / şudur o: lisan-ı erâzil’dir (rezillerin dili)

3.metin lisan-ı etrak’a (türkçe) aşırı serbest tarzda terceme edilmiş oysa aççik daha ilmi ve samimi olmalıydı

*

neyse gelelim ol mevkuteye dair reddiyeye..

tarihi bi iftiraya/ifşaata acımasız yapıda bi el-cevap:

yukarıda heyecanla okuduğunuz çörçil adlı ilgiltereli bi amcaeskisine ait olduğu iddia olunan tarihi itirafa/iftiraya bakıldıkta ol kişioğlunun aşırı şapşallamış patriklemiş ateh getirmiş ve tc. resmitarihidışı sıtandartlarına aykırı konuşmuş olduğu görülmekle acil şekilde kendisine ulaşılıp bulup buluşturulup ulugerçekler adına -yine kendisini- usulünce bi marizlenmek gerek.

ama ilk önce kendisine ilmi bi el-cevap:

efenim, bu çörçil amca gavaradan yalan atıyo ve işkembe-yi kübradan sallıyo gavatınoolu o biçiminden yanlış söölüyo hıyarto. hayr hiç bilem de ööle olmadı. eh yani adı bilem kurtuluş olan o kocaman ve tarihi cenk yapılmadı mı yani peki ya onca cengaver kahraman kişi kişicik ve anlı şanlı keşanlı madalyaların durumu/kaderi n’olcek şimdi. bence çok yannış yapıyo kendisi. bütün saygımla itiraz ediyom ona ve iddialarına. hemen derlenip toparlanıp acilen protesto edelim manevi kişiliğini ve bu yaz niğde.ye pilaja gelmesini engelleyelim hemen sivassipor tesisleri efes ve çemişkexek yöresinde toplantı yapalım keşişdağında bi hurultai düzenleyelim tamimler mamimler mimler imler ..ler falancalar fişmancalar neşredelim. yeter ama bu kadar iftira fazla yani. inculüz cavuru bizi ne sanıyôsa artık oysa hiç de zannı üzre değiliz almışız köklü eğitim berkitilmiş terbiye örtmenlerden bizler. bence derhal nagehan derakap apansız bekletmeden biranönce ingiltere.ye (anabiritanica da olabilir keza yunaytıt kingdom da mümkün) saldırıp çalıştığı tersaneyi veya yüzdüğü havuzu (dok da olabilir pilajın da gideri var) işgal edip bu şişku görünümlü sözdedenizci eskisi yalancıkooluyalancı amcanın belli yerlerini burup buruşturup eşek sudan gelinceye kadar düvelim. ağzından eksik etmediği dilenci tarağı cesametindeki ol hawana (made in cuba) puroyu da alıp jelleyip jöleleyip o haliyle şeddesün elüfleyüp kutusuna istif edelim többe töbe.. neyse usturubunca devam edelim dahi gidinin iftiracı yalancı pezzopezzovente seni diyelim kulağına fısıldayaraktan tabi. biz bu anlı şanlı kanlı halen canlı ve gerçekkeregerçeküstü yakıntarihi sana yedirir miyişz ülen! işbu hıyartonunöndegideni kılıklı kişi cicidüşmanların çorum.da kızlıırmağa döküldüğünü castintonopolice’den yakapaça kargatulumba lakin tek burun kanamadan kovulduğunu nasıl bilebilmez. İt gibi bilir ya neyse yeri değil. ez-cümle yukarıda adıgeçen yalancıdolma amca yenildiğini bilmiyo resmen yâ. işe de bkz. bu yüzyılda olcêk şiiy diğil insan mübarek bi mayıs günü bari şu cenneth watana gelir de bi sıtadyuma bi uğrar da görür yapılan oliympiq hareketleri dinler yapılan konuşmaları duyar atılan nutukları anlar alkışların değerini beğenir ergenlerin içdon rengini hatırlar ebesini örekesini / eh yani / yakışır.

NOT

Yan masadan Zimbabweli yaşlı bi amcanın “19 mais-renault’ta üretilmiyo öyle çağdaş şeyler artıkın emmioolu / şisst aloö” demesi üzerine işbu satırların müellifi susmak suretiyle haddin bilme örneği sergilemiştir!

HAMİŞ

çörçilgil amcanın yakında açıklanacak muhtelif hedefleri:

yşşasıng 23 nıssan (binek) 29 hyundai (accent) 30 awgustos/ögüst arabası

 

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık