• 09 Nisan 2020, Perşembe 17:40
OSMAN KİBAR

OSMAN KİBAR

Üç gereksiz mesele

ÜÇ GEREKSİZ MESELE

I.

“tbb sözcüsü a.saltık ve sazarkadaşlarına dair”

hmm / öh-hömms..

adıgeçen saltık.a ve prof yapılmasına bakılarak şu düşünülür: amca dersimli ermenidönmesi bi kızılbaş.dır ve en ünlü ve vaktiyle en güçlü dersimli kızılbaşdedesi org. haydar saltık.a akraba olsa gerektir. hani olmayabilir de fekat tanımla-ma/tasvir doğrudur. peki h.saltık oralara nasıl gelmişti zira salt kızılbaşlık ve dinsizlik ve islamdüşmanı olmak yetmezdi zira tc ordusunda -bi zamanlar- zaten öyle olmayanlar bırak jeneral assubay/onbaşı dahi yapılmaz idi peki asıl amil ne idi / şu idi: onu öyle eyleyen org.a.k.evren.in karısı ermenidönmesi kızılbaş bir dersimli idi ve h.saltık ile akraba idi. capishe. ez-cümle regimin kılasik dinsizliği salt siyasi ve ideolojik değildi. siyasi figüratifte adet olduğu üzre çüke sürmeye kadarcık dahi “ide” (mide vardı hem de genişinden) falan kavrayacak üretecek omuriliksoğanı bile yoktu zira köktendinsiz azgındinsiz athırsızı ve sıradan katil idiler oysa sapık supuk da olsa ittihatçılarda belli bir bozgu sıtandart.ı var idi. evet regimenin temeli mekanizması ideolojik değil bilakis patolojik psikolojik ve sapkın etniqolojik idi. işte günümüz tc.sinde -zamana bağlı amillere bağlı olarak- değişen şey budur ve bunun bir de sosyolojik arka-pilanı ve okuması vardır / onu da sonra konuşalım. capishe.. (saltık.a dair ise aynı amcaların sözde “daim chape.yedir oyumuz / sarusaltuk.tan gelir soyumuz” zırvası pek meşhurdur. adıgeçen dedecikler az ırkçı da sayılmaz hani).

amcalardaki pervasızlık ya da görünürdeki cüret ise lejioner aidiyet dayanışması (sapkın mensubiyet bilinci) ve azınlık ırkçılığına dair o çok bilinen basit bir fedailik ve bayraksallama -hatta ya benimsin ya toprağın- gösterisidir zira kendilerini başka türlü ifade etmeyi bilmiyorlar ve kötülük dini hala aktif sanıyorlar regimenin değiştiğini dünyanın değiştiğini en önemlisi de güç.ün el değiştirdiğini anlayamıyorlar zamanı okuyamıyorlar ya da bi'tür sapkın inkar siyaseti üretme çabası sergiliyorlar. ha bu arada biz de regimenin değiştiğini (değiştirdiğimizi?) tam anlamış değiliz hala mağduriyet şehvetiyle kıvranan/kıvırtan “okumuş” çok -aydın- adamımız var. bu azcık da şuna benziyor: hani şehitler öldüğünü anlamazmış/bilmezmiş -ki zaten diridirler- biz de kurtulduğumuzu anlamıyoruz gibi sanki hatta 1oo yıl önce obiççiminden kurtarıldıydık şimdiki kurtulma işi de nerden çıktı abi diyen şaşkınlarımız mebzul miktar var(lar) ve hala soluk alıp veriyor koltuk makam kürsü işgal ediyor tez güne akılları başa gele dahi muhtemel şerlerinden rabbim kurtara.

ha bu arada seçkin (mavikan?) köken derken selanik kökenlilik ve sebatai soyundan olma yahudicilik ihmal edilemez bir etniqoloji kaynak idi amman ki unutmaya/ihmale gelmez. hmm sebatai.ye gelince moğalca subutai ile ilgili olmayıp sebt yani cumartesi günü doğmak.a dayalı mübarek bir yahudi bebesi adlandırmasıdır ve geçen yüzyılın en tanınan kaydadeğer ve elbette tadındanyenmez yahudisi halen kutsal bülbülderesi topraklarında/ mezarlığında yatan xıx.yy osmanlı özelokul müstecirliğinde isim yapmış şemsiefendi.dir. ol mektebe kayıt şartları ve mezunları konusu xxı.yy ilk çeyrekte halen bir tabudur. eh adamlar kendilerine göre epey haklı.

zeyl:

yani şu m.e.b hariç herkesin bildiği şimon zwi / yanlış olarak/galat sevi diye okunan zwi ise yahudilikin kutsal hayvanı geyik demek olur.

II.

“durdukyere depreşen dhkp.c ölümoruçlarına dair”

bunlarınki normal değil komünistlik de böyle değil adanmışlık fedailik militanlık falan da böyle değil intihar komandoluk.u bile böyle değil. bu gidiş insanlık (ya da kızılbaşlık) için de iyi değil. iş toplu intihara doğru gidiyor gibi hani daha çok güneyamerika.da görülen (tavuk mavuk kurban eden) sapık tarikatlar gibimsi (bkz. halkıntapınağı & halkınkurtuluşu tarikatı vb.)

ha ayrıca uğruna öldükleri amca ve lüx yaşam süren karı ve çocuklarının da çok pipisinde sanki. yav insan bi int.e girip bakar kime dair can veriyorum ben diye ondan sonra gider n’apacaksa yapar. ayıp ama. adanmış adamlığın (müfrit) da ırzına geçtiniz ya afferin yani. benim tanıdığım eski dinsiz mili-tan katil komünistler böyle değildi ve o zamanlar en azından çok güçlü bir komünist dünya (sscb) vardı ortada.

her şey bi yana zamanlama yanlış (bkz. ortalık/dünya corona diye kıvranıyo). kim idare ediyo bu örgüt.ü yakında kızılbaş gençlerden isyanımsı bi kıpırdanış beklenir. o da beyni kiraya vermemekle mümkün olur ancak. lakin bu durumda zor görünüyor ve iş gittikçe şuna varıyor: 3o yıl önce çöken komünistlik için/uğruna doğuştan kızılbaşlık şartı gibi absurd bi durum! gerçi vaktiyle -kızılbaş kökenli olmayan- d.karataş.ın cenazesini bile cemevinden kaldırma gibi bi ironiye de imza atmışlardı. hakketen ya pilot (polit?) bürodakilerin (dedeler?) belediye tabibinden alınma sağlık raporu var mı. tekrar/ısrar: en sapık örgüt bile böyle yönetilmez yakında tırışkadankomintern.e karşı bi kıpırdanış kaçınılmaz zira hem dinsiz hem anakronik hem tu-kaka olmuş tarihte mahkum olmuş bitmiş (nostaljique) komünist hem de “akıllı” ve normal “azılı” militan olmak mümkündür.

hmm yahudilik ile kızılbaşlık ne alaka denirse / el-cevap: hiçbir ima sözkonusu değil sadece demografiq eşleşme/benzeşme var: ikisi de ırsi (soycu/ırka dayalım) yani sonradan canınız çekip yahudi ya da kızılbaş olamıyorsunuz. oysa osmanlı dönemi (xvı.yy) öyle değil idi isteyen gidip (bkz. kalk gidelim şaha gönül) kızılbaş olabilirdi beyana niyete deklareye bağlıydı. sonra bu mekanizmayı dondurdular (artık her kimse onlar / kendilerini iyi bilir onlar). misal sağlar aşiretinin anatolia.daki kolu kızılbaş olur iken horasan.daki (türkmenistan) sünni kalmış idi (bkz. fikri sağlar ve sazarkadaşları). ha alevi mi.. terim olarak en erken 12o yıl önce kullanıldı. tarihi süreçte hep iran.ı destekleyen anatolia kızılbaş yapının günümüz iranı.na ilgisizliği dikkat çeker (dersimli ist. chape m.vekili eren erdem hariç).

III.

“onca tadilata rağmen hala 7o.ler kafasında direten trt.ye dair”

trt.nin genetique yapısı safi samimi adanmış/müfrit acımasız kararlı dinsizlik ve islam nefreti üzerine.. trt.yi yıkalım yerini yurdunu dümdüz edelim sonra mrt.yi (drt / zrt filan fark etmez) kuralım (heralde iki üç gün hatta o kadarcık saat ancak sürer) dinsiz sapık şu bu olabilir (ama chapeli ve rejime ve selanik.e tapıcı olamaz) halkına sövmeyecek zekamızla alay etmeyecek ruhsağlığı yerinde ve mesleğini profesyonelce yapacak sadece 280 kişi işe alalım. bu bütün dünyaya yayın yapan tv çalışanı standart sayısıdır (bkz. yahudi malı cnn vb. falan)  işten atılanlara emekli yaşına kadar aynı aylık.ı ödeyelim mağdur etmeyelim ki zaten hiç çalışmadan sadece chape.yetapmaca putyüceltme ya da 17 model bolşewik kafa yaparak ordalar / kurtuluşumuz ve insanlaşmamız yanında devede kulak. işe başlattığımız kişilerin dinine imanına bakmadan xx.yy ilk çeyrekte falan değil miladi xxı.yy.da yaşadığını kabul eden birer taahhütname imzalatalım (noterli) yeter.

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık