• 27 Temmuz 2019, Cumartesi 11:07
OSMAN KİBAR

OSMAN KİBAR

Torun Boris, Dede Ali Kemal!

TORUN BORİS (u.k. başbakanı) DEDE ALİKEMAL

“boris jonhson’u sevmek  // alikemal’e sövmek”

hmm boris’in annededesi .. niye sövülüyor alikemal bey’e ayıp dii mi.. amca katıksız ingiliz hayranı idi ve bütün batı terminolojisine hakimdi bizden biri değildi ama ne dedi: basitler athırsızları cahiller müktesabatsızlar i.t.nin (ittihad û terakki) b-c kadrosu bile olamamış ezikler kestanesi büzükler mezra bile yönetemez yapmayın etmeyin ayıptır bu kalitesizlikle insan içine/dünya yüzüne çıkılmaz ilh. (aynını %1oo yahudi kızı olan halide edip de dedi. bkz. americano mandatörra öneri/istek bildirisi ki sivas’ta da konuşulmuştu).

gasteci aşırı liberal yozlaşmış enlektüel alikemal’i berberden kaldırıp nam için ankara’ya doğru yola çıkardılar gelen tel emri üzere izmit’te cami meydanında güpegündüz linç ettirdiler (sakallı/elleri kanlı rejim generali nurettin ibrahim’e). bu mu yani.. taptığınız ucaladığınız onayladığınız şey bu mu olmalı.

ne var yani.. savrulmuş köküne zakkum akıtılmış bi ailenin ferdi kaybedilmiş bir çocuk/torun olarak ingilizleşmiş.. ne var bunda. tc nasıl bir adam/insan yetiştirdi dinsizden başka ve katilden başka ve hastaruh tehlikeli vahşi tekno düşmanı halk düşmanı ufuksuz beceriksiz yetersiz hiçbirşeysiz (bedevi/lumpen) yaratıktan başka.

arz ederim yani! yani tc müslim yetiştirdi de alikemal bey’in (nam-ı dîger: artin kemal)  torunu gitti durduk yere ingiliz/gavur oldu öyle mi.. vay be ne beyin imiş mübarek alet.. saygı duymak isteyişim geldi artık nedense / sizlere ve tc siyasi manyakseverlerine dünyadışı yaşamaya andlanmış zavallı esfellere.. hele bunların bi de okumuşu yaşı altmışı bulmuşu falan var ki teneşir paklaya cümlesün.. daha ne diyiim başka n’apılır ne biliim zira önceki ümmetlerde görülmemiş bi akıltuıtulması toplusalaklaşma esfellik hali ile muhatabım / rabbim kurtara / amin.

hmm anlaşılmadı dii mi

şöyle yapalım: ateş ateşi yakar mı yakar yani ateşe bakıp karşısında su düşünmek bazen batıldır. kötüyü izale eden doğrudan iyi duruma yükselmez kötü ve katilimiz olmaya devam eder. "hmm cehennem ateşte yaratılma şeytanı yakar. capishe!

ironi-I

"boris<böri//pars" türkçeden ödünçleme slav dillerine geçmiş oradan da avrupa’ya yayılmış keza "dimitri" (temir-ci/demirci) de öyle.

ironi-II

alikemal'in lincine (aleni destekli işkenceyle katl) dair komünist nazım hikmet bi'şeyler karalamış ve bir komüniste yakışmaz ölçü utançlı şekil tarafgirlik ederek işlemiş işbu ayıbı. işe de bkz. ve bkz. ''memleketimden insan manzaraları''.

bir taş geldi arkadan başına çarptı
bir taş daha bu sefer yüzüne kırıldı gözlükleri
bıyıklarına doğru kanın aktığını gördüm
birisi vurun diye haykırdı
muhafızları/cellatları bıraktı alikemal'i
ahali kara bulut gibi çullandı üzerine alaşağı ettiler
orda yerde yaptılar ne yaptılarsa
sonra açıldı bir parça ortalık
baktım ki yatıyor yüzükoyun
ayağında bir donu kalmış kısa bir don
çıplak eti pelte gibi tombul beyaz
bana hala nefes alıyor gibi geldi
bir ip bağladılar sol ayağına
sol ayağında kundura çorap filan yoktu
fakat sağ bacağında çorap bağı kalmış
başladılar ölüyü bacağından sürümeye
yokuş aşağı başı taşlara çarpıp gidiyor
millet peşinde bir aralık ipi koptu bağlandı yenisi
her ne ise böyle dolaştı izmit şehrini alikemal

*

sakallı nurettin ibrahim (tc rejim generali) 1873-1932). tc kurucu kadro içinde sakallı tek kişi olduğundan bu lakapla anılmış. şedit yapısı acımasızlığı zalimliği ve rejime sadakati ile temayüz etmiş. 1920 pontus ve koçgiri isyanını bastırmak üzere amasya'da kurulan merkez ordu’ya atanmış, cumhuriyet gazetesi pontus ve koçgiri isyanı için sakallı’yı şöyle suçlamış: “suçlu suçsuz ayırmadan teslim olanları dahi akıl almaz işkencelerle öldürerek büyük bir şiddetle…” 1925 yılında siyasete atılır yani chape’ye katılır artık daha önce nerede ve hangi partideyse! bugün için rejim adanmışları da dahil adını kimse hatırlamıyor adı hiçbir kapıyı açmıyor sakalı hiçbir şey ifade etmiyor mezarına gideni geleni fatiha okuyanı yok ve herâlde gerekmez de.

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık