• 13 Kasım 2019, Çarşamba 16:22
OSMAN KİBAR

OSMAN KİBAR

Tarih kurtaran zalim kaçakçılar!

TARİH KURTARAN ZALİM KAÇAKÇILAR

yahut TARİHİ ESER KAÇAKÇISI KAHRAMANLAR SERGİSİ

-dibace-

mahallemizde henüz bize göre bize uygun suç ve günah yoktu, günaha girmenin sapkınlığın ve ihanetin şartları -henüz- teşekkül etmemişti. sonra bir gün -kötülüğe imanlı beyinleriyle- suçlular geldi. aysız puslu yapışkan kokulu bir karanlığın sabaha karşısında ortaya çıktılar. sokağımız boş tedbirsizdi (âkıbetimiz belirsizdi) ve kimseyi beklemiyorduk, hele onları.. sıradan katiller değil kararlı yeminli adanmış ve ne yaptığını bilen kişilerdi. biz ise çok zayıftık. şehit çocukları dul eşler bağrıyanık analar olarak kötü sonu beklemeye başladık, pek gecikmedi: palet postal mavzer cop şapka frak ve rakı kılığında sokağımıza daldılar.

*

“sözde kaçırılan tarihi eserler safsatası/lafsalatası”

misal: fetih toplarını (şahi) “götüren” ing. vb. kefereye dair sövgü falan çok ayıptır dahası böyle şeylere kişilere devletlere kızmak yanlıştır vebaldir aksine övgüde bulunmak gerektir! hatta "vahşi tc.nin elinden dilinden ilinden ilmiğinden imhasından yoğaltmasından ayaklar atında çiğnemesinden kurtardılar" diye sevinmek ve kafire tşkr. etmek yaraşır zira tc elinde kalaydı aynen öteki emanetler kalıtlar gibi imha edilirdi. capishe!

anlaşılmadı..

1927 yılında osmanlıdan kalan eserlerin imhasına dair kanun çıkarttılar ve acayip imha ettiler. işbu kanun bugün dahi geçerlidir ve değiştirmek değiştirilmesini aklından geçirmek dahi yasaktır. şimdii yaşasın mı 23 nıssan made in japan. tşkr.

ayrıca elyazması kuran-ı kerimler vd. eserleri de kaçırdıkları için kafir komşularımıza tşkr. borcumuz vardır zira tc.de kalanlar imha edildi. yukarıda geçen "vd." ne mi demek: mecmualar cönkler tezkireler halılar kilimler.. hmm şimdi de halı kilim ne / şu: yağmaladıkları camilerdeki halı ve kilimleri gavurlara parayla sattılar ya da cami avlusunda yaktılar peki neden eve götürüp sermediler / şundan: osmanlı ve islam hatırlatan her şeyden nefret ettikleri için. ne sapık hasta bi kafa ama işte tc.nin temeli bu. sakın ola belli ayların belli günlerinde ayıp vebal sapık duygular uyanmasın içinizde / günler mi / şunlar: 10 19 23 29 30. yukarıda geçen "kafir komşularımız" tam anlaşılmamış / şudur onlar: ermeni ve özellikle rum komşularımız vardı eskiden bizim. biz "öteki" ile birlikte yaşardık (yaklaşık 1ooo yıl). dinsiz zalim sapık manyak katillerimiz sokağımıza daldı harim-i ismetimizi çiğnedi kuran-ı kerimleri de öyle yaptı. toplanan başka kitaplarla birlikte şehir merkezinde gazyağı döküp yaktı ezan besmele hacca gitme allah ve ahlak deme caddede yürüme cepte çakmak taşımayı yasakladı her yanı taşından tunçundan zevksizlik damlatan üzeri kargaşeyli putla doldurdu “teknoloji çalışanları” kısıtladı öldürdü (bkz. nuri demirağ vecihi hürkuş nuri dilligil vd.) eveet kötüler elde silah üstte tektip giyim (üniforma da derler) sokakbaşından evimize yaklaşırken (bkz. işbu yazının dibacesi) n’aptık / şunu: evdeki kuran-ı kerim ve öteki müslümanişi basılı belgeleri (kısaca: kitap) hemen yan komşumuz rum ermeni ve levantenlere kaçırdık komşuluk hakkıdır saklayın nasıl olsa sapık rejim katilleri imha memurları sizin eve girmez dedenizi evinizin önünde asmaz inşallah bu zulüm günleri bi’gün biter sağ kalmışsak karşılaşır buluşur yine bugünleri ah be ne zulim idi deyu anarız ya da hani olmaz ya belki de sapıtan torunlarımız kahraman tc bizi kurtardı yaşasın cumcum bayramı.. yaşasın 23 nıssan made in japan 19 mais-renault 29 hyundai 30 avgustos-ögüst arabası 10 ad. kasımpatı çiçek demeti üretim tesisleri vd. diye nara atıp üstüne de göbek atar / atabilir yani.. dedik (mi) dediğimiz gibi oldu mu / oldu.. ee şimdi n’apçaz hiçbi şey yapmıcaaz da.. da'sı milli kafirlerimiz demez mi / der / neyi / şunu: yav biz bunların dedelerini don gölmek fanila çorap şapka takke tekke mekke ezan kuran besmele’den ötürü astık kestik kuran-ı kerimleri yaktık ezanı yasakladık camileri ahır bar pavyon ve chape lokali yaptık mı yaptık.. ee xxı.yy ilk çeyreği bitmek üzreyken yani işbu kafir zulumatı üzerinden yüz yıl geçmişkene niye bu aptal manyak/mankurt aval gafil sapkın ahmak embesil angut torunlar bize tabasbus eyleyip (yaltaklanıp) perestij edip ululayıp ucalayıp yüceleyip tapınç gösteriyor yani şeytan kardeş hani seni tanımasak sen şaşırttırıyon falan diicez emme senin bu şapşallıkta herhangi bir rol üstlenmediğini bi’şekilde biliyoz yani biz birbirimizi bilmiceez de kim kiminle kim bilecek dii mi yani.

*

ek-1:

oguz kagan destanını kim kaçırıp korudu el-cevap: fransızlar (bkz. nüshası paris louvre museum.da). peki dedekorkut destanları el-cevap: vatikan.da papa korumasında (nüshası papa kütüphanesinde ve papanın yatak odasına 12 cm uzaklıkta / neden 12 cm çünkü bilinen tuğla enboy ölçüsü budur da ondan. dedekorkut destanları öteki yarım nüsha nerde / dresden.de. ha bu arada geçen aylarda dedekorkut 3.nüsha türkmen’de (bkz. iran işgalinde türk torpagı) bulundu ki türkün yıldızının vatikan.dan değil türkistan.dan yeniden doğacağına ve kafir zilletinden kurtulmağa işaret olsa gerektir inşallah. öteki eserlerin hepsi külliyen kafir korumasında.. çok şükür! bi düşünün aynı yıllarda bizim papazcıkların (keşke papa gibi/kadar olaydılar) yatakodası 12 cm ötesinde rakıdan başka ne(leri) vardı ki keşke vothka visky tekila olaydı.

ek-2:

köktendinsiz sapık azgın vahşilerin tavrı/uygulaması için bkz. 1927’de çıkarılan tc dahilinde bulunan osmanlı tuğraları ve övgü yazılarının (alınlık, kitabe) kaldırılmasına dair 1057 sayılı kanun. galiba livane (artvin) atama (ki başka usül yoktu seçim meçim többe.. otra tc idi be boru diil yani) m.vekili “bilmemkim” adlı herifço (galiba ölmeden önce en son kadıköyün’de görülmüş idi). bu ne mi demek / şu: bugün için önünden geçtiğiniz (mesela istanbul’da) bir osmanlı eseri kapıüstü yazısı ya da tuğrasını elinizle/tırnağınızla kazırsanız elinizde kalır zira çakmadır sahtedir replikadır tıpkının aynısı olarak eski fotolara bakarak üretilip yakın zamanda (rejimin güçkaybı yaşadığı zaman dilimlerinde yani darbe yapılmayan ender günlerde) orayacak kondurulmuştur. misal: istanbul üniversitesi (bayezıt) kopya kitabesi ancak beş yıl önce (yani 2014-1927=87 yıl sonra) yerine konma cesaretine konu olabilmiştir. yıl’a bak hizaya gel demek wahşi yaratıklar hâlâ aktif be! malum kız kızlığını aga ağalığını kansız vermez imiş. tez güne yârabbim tez güne inşallah..

ek-3:

ha bu arada tarihi eser kaçakçılarını sakın basit mezarhırsızı yerkazıcı sikkedüşkünü sirkeküpü arayıcısı uslanmaz bilmemneci olarak görmeyiniz. onlar 1oo yıldır -farkında olmaksızın- vahşi tekpartili rejimin yokedici ideolojisine (evet böyle bir ideoloji vardır) karşı tavır alan alından öpülesi birer sanal direnişçi ve gönüllü tarihkoruyucu amatör fedaidir. vay be takdiredilesi (şayan-ı takdir) kimi kişiler bünyesinde (koynunda?) ne yararlı hobiler besliyor. onlara aleni gıpta ediyor ve gönülden kutluyorum.

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık