• 06 Ocak 2020, Pazartesi 15:26
OSMAN KİBAR

OSMAN KİBAR

Örtmen mi? O da kim?-2

ÖRTMEN Mİ // O DA KİM-2

-rejim töreni/rejim terörü-

Hayli abartılıp içinin boşaltıldığı apaçık meydanda olan bu meslek (yani örtmen’lik) gerçek’e ve gerçek işlevine dönmelidir. Üstüne vazife olmayan işlerden elini eteğini çekmeli insanlık suçu olan dayatmacı ve müdahil tavrı terk etmelidir.

Kapıkule’den bir adım ötesinde herhangi bir kişi başkasına rağhat-hazrool çekerse tutuklanır. Oysa bu utanç/suç Tc’de okul önlerinde hatta stadlarda toplu âyin ritüel tören ibadet rejimetapma putasecde biçiminde uygulanıyor. Hele göbüşlü olduğuna aldırmadan İsweç müstehcen meyhane türküsü dağbaşınıdumanalmış 1917 model ittihat-terakki gençlik marşıyla (bkz. Selim sırrı uyarlaması) Alman nazi taklidi kazadımıyla yürüme gayreti (Hele bunun bi de karılısı var ki geçmiş öteki kafir ümmetlerde dahi görülmemiştir).

Yüksek örtmenlere (akademisyen) gelince..

Durumları türdeşlerinden parlak değil demekle yetinelim. Hatta bazen seviye kaybında ötekilerle atbaşı gidiyorlar. Amatör onbaşılık ve yer yer profesyonel gardiyanlıkta epey mesafe aldıkları görülüyor. Bilim adına övünç duymamak mümkün değil! (Teknoloji mi a-a o da ne?) Yani iyi gidiyorlar, bu gidişle... yakında ellerine tezkereye benzer bir cisim alacakları söylenebilir. Fazla söze gerek yok, makale(sizlik) sayısı atıfsızlık (iktibas intihak tırafiki falan gırla) ve verdikleri sözde tez konularına bakarak insaf adına belli bir fikir edinebilirsiniz.

Örtmen asli işi olan öğretmeye döner, sistem militanlığı taşraya vahşi rejim taşıyıcısı olmayı bırakır ve “insanlara özgü” eğitim gibi özel alandan çekilirse yeniden saygın konuma gelebilir. Sıradan bir meslek olsaydı arz-talep dengesine göre şimdiye kadar çoktan müflis tüccar rolüne transfer olabilirdi. Ama yöntem dayatma, hedef tektipleştirme sapkınlığı ve malzemesi de insan (çocuk-genç) olunca ısrarı bırakmak kolay değil galiba (Bir de işin kötülük eylemekten gelen tatmin yönü var ki belki asıl âmil odur). Kötülük’ü din eylemek böyle bi’şeydir yani onlar için kötülük, arasıra yapıp ettikleri bir sapkınlık değil bir din’dir!

Örtmen milletinin sabrımızı nasıl taşırdığı gayet belli ama mevcut günahı nasıl taşıyacaklarını bilemiyoruz. Suç konusunu, karşılığı ceza olan bir kurum ve yakın gelecekte zaman ve zamana bağlı âmiller halledecek.

Bu durumdaki acınası kişilerden insanlığa olumlu katkı kültür üretimi kişilik ortaya koyma ve önemlisi kendini gerçekleştirme ummak zulüm demek olacağından hiçbir şey beklememeyi tercih ediyoruz. Kurtulması insanlaşması mümkün olanlara Allah selamet versin, durumları gerçekten içler acısı / şeytan azapta gerek / Allah azapları ı arttıra..

Hiç mi iyi olanı yok?

Var tabii -veya elbette olmalı- ama temsil kimliğine sahip değil güç’ü tasarruf edemiyor ve kendini gerçekleştiremiyor, hayal kırıklığı yanında zihni kapanma ve dayanılması zor bir üzünçle normal günlerin gelmesini bekliyor.

Ne dersiniz “sabah yakın değil mi”(Hud, 81).

*

Haa bir de yine bizden olup kötülerin kaybetmekte olduğunu kaybettiğini anlayamayan zamanı okuyamayan hiç bugünlerin geleceğini düşünmemiş “aptal Müslüman örtmen” türü daha var ki şapşalca ve hâlâ eski usül tapınçları sürdürmekten vazgeç(e)miyor. İmha/ilga edilmesine rağmen andımız.ı okutmaya üç beş gün daha devam eden okul md.leri, stadyumda hâlâ 19 mais-renault kutlamaktan vazgeç(e)meyen kasaba kaim-i makamı vb. sopalık/sabunluk şaşkın şapşallar. Hele İhl.lerdeki rejim ucalamaya nekrofili (ölüsevicilik) merasimlere dair sürüpgiden rezillikler. İşbu manyak Müslüman aile çocuğu örtmen memur tipi, kendini hâlâ ihbar edilecek meslekten atılacak rızkından olacakmış sanıyor putların yıkılabileceğine inanmıyor yıkıldığını görse bile onu yıkılma(k)dan saymıyor ve böylece tehlikeli atıkmadde haline geliyor. İnsan üzülüyor tabi zor tabi 2020.lerde 1920.ler tc.sine özgü korkularla yaşamak. Ne kalıcı etkiymiş be mübarek!

*

Yukarıda geçti: “Teknoloji mi a-a o da ne?”

Hakketen de ne..

Veya Tc rejiminde örtmen ve teknoloji yanyana düşünülebilir mi

Gören duyan var mı

*

Fantezi bi soru

20.den bugüne çalıştığı köyde öğrenci ve köylü aşağılamak sövmek dövmek sakatlamak ve öldürmekten yargılanan tek bir örtmen var mı / duydunuz mu

Bu soru şu okumaya tabi tutulabilir:

1.sevecen halk aşığı çağdaş alnında bilgilerden bir çelenkle dolaşan (bkz. örtmen marşı) munis naif vefalı fedakar genç sevgi donanımlı örtmen zinhar böle bi’şey yapıp etmemiştir

2.tc rejim militanı örtmenin öğrenci/köylü öldürmesi yargı konusu değildir yani suç değildir ki mahkeme edile

Hmm tam anlaşılmadı..

İpucu/ipinucu: bi örtmen tayin olduğu köye giderken önce şehrin içi kahraman kaynayan karakoluna uğrar üç beş kağıda sert imzalar atar idi bu zimmete dair idi konu ne idi / şu idi: bi mavzer ve 1oo ad. mermi ve haliyle “fiilî” öldürme yetki belgesi!

Capish..

Ama yaa gene mi anlaşılmadı!

O zaman şu örnek üzerinden anlamaya çalışalım:

15o yıl önceye kadar batı’da (Avrupa Amerika falan) kadın ve çocuk öldürmekten yargılanan tek bir kişi bile yoktur.

1.okuma: Batı’da hiç kadın ve çocuk cinayeti işlenmemiştir.

2.okuma: Batı’da 15o yıl önceye kadar kadın ve çocuk öldürmek (alıp satmak etini yemek vb. güzellikler) suç değildi / hukukun konusu değildi.

Capishe!

(Galiba anlaşılmayı başardık / hayal işte!)

*

Yetmedi mi..

Hmm ol örtmen izleyen, ilk chape.yi yeniden iktidar eyleme amaçlı dinsiz katil darbede elde mavzer, baba veya dedeyi karakola attırdığı tutuklattığı kasaba ve köydeki Müslüman evleri önünde davul zurna çaldırtma ve evin delikanlısı veya genç kızına/gelinine göbek attırmakla görevli idi. Bu tc rejiminin sadık gönüllü maaşlı adanmış köle %1oo güvenli örtmen tipolojisinden beklediği küçük bi diyet borcu idi ki örtmenler bunu gönüllü halde 1oo yıldır taksitler halinde (bkz. 1o yıldabir darbe geleneği) ödeyegelmiştir. 

*

Hâmiş

Örtmen’in bir de dörtmenlisi vardı ki düşman başınaydı. Utanmadan ve sözde sanatçı karşılığı uydurulmuştu. Rejimin aynen öteki sapkın niyetle kurulmuş ttk thk ebk gibi Türkçeyi bozma mümkünse yok etme amaçlı bir kurumu daha vardı: tdk (türk dil kurumu). Uydurma işlerine o bakıyordu. Ne wahşi günlerdi yıllardı / Rabbim kurtardı.

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık