• 27 Kasım 2018, Salı 0:27
OSMAN KİBAR

OSMAN KİBAR

Mağduriyet şehveti

MAĞDURİYET ŞEHVETİ

İlgi:

“asker çocuk çocuk asker karı nefer omuzla kucakla kağnıyla bilmem n’apmalara dair fotolar”

Bilgi:

I.

Yalan kere yalan.. yok (b)öle bi’şey. Yok öyle çoluk çocuk sabi sübyan ve karıdan asker falan.

Yok gazi kovan niyazi kurşun bebeğini ölüme bırakıp yerine mermi omuzlayan karı vb. sahte motivasyon külliyen iftira. İnsan zekasıyla alay.. ve elbette ahlakdışı bağışlamasız suç.

Bu tür fotolar ittihatçıların (ve devamı cehape/tc.nin) propaganda çalışmasıdır (bkz. bütün mektep müfredatı ve rejim müstahdemi/militanı örtmenler). Eh yüz yıl sonra bile inandırıcı olduğuna (inanma ihtiyacına) bakılırsa ittihatçı katiller bu alanda da üstün başarı örneği sergilemiş âbi denebilir (ve ltf. ama yâ düşmeyin şu mağduriyet şehveti tuzağına ikidebir).

Devam..

Yok öyle yokluk içinde savaş mavaş.. Var komünist Rusya’dan yardım. Var İndian’dan gelen ve Londra üzeri İstanbul’daki bank-ottoman’dan (osmanlı bankası) gelir gelmez üstüne çökülmüş paranın 3/1 (üçtebirini) faizle borç verip (kime?) katmerle (yani katlamalı) geri alıp hesaba geçirmeler zimmetler zilliyetler ve bi’takım illiyetler.. Yani çökmepara’nın tamamına bile gerek görülmeyen bi illizyon var ortada (belk de ortaanadolu’da). Sônacııma gelsin madalyalar dalyalar aryalar paryalar türlü izler Resneli niyaziler..

Ohfş

Ne âlâ melmiketh!

II.

Kasım Güneş:

“Kurtulus savasinda, bacilarin cepheye muhimmat tasidiklari dogru degilmidir? Kadin kiz coluk cocuk cephede kursun atmamis isede nakil islerinde caba sarf etmemismidir? Foto hangi yil ve olayda cekilmistir bilmiyorum, hatta o tarihlerde foto cekmenin cok sik rastlanir bi durum olmadigini düşünüyorum”

Aman Tanrım ne seçkin bi dil ve yazım güzellik’i ama..

*

Yoktur öle bi harb-i hususi falan.

El-cevap:

1.Değildir

2.Asıl foto(culuk) Osmanlı’da yaygındı ve elbette dünya ortalamasının çok üstünde idi

3.Avrupadaki telegrafia ve telefonia germe tel uzunluğunun üç katı Osmanlı’da var idi.

Misal: Plevne tgrf, Çanakkale tlf savaşı idi ve üstünlük bizde idi (I.Körfez savaşı ise uydu yayın tv savaşı idi). Plevneyi general süleyman adlı bi veled-i zina yüzünden kaybettik. Sözde yedek kolordu idi (bkz. Eskizağra/Yenizağra yöresi) ve katiyen savaşa katılmayı reddetti / gidinin sünnetsizi! Ruslar bile Plevneyi nasıl kazandığına inanamadı. Hele bu filmin devamı bi de Selanik’i Yunana gümüş tepsi altın kadehte sunma sahnesi var ki.. Sevgili Yunan keferesi Türk oyun oynuyor tuzak kuruyor diye üç gün şehre giremedi. Sonra baktılar ki askerlik mesleğinin yüzkarası İttihatçı katil ayyaş subaylar (zabitan) hakketen manyak ve gelen istihbarata göre hepsi çoktan Pera-Palas’a (bkz. Beyoğlu yöresi, İstanbul) kapağı atmış rakı sofrasına kurulmuş kafa çekiyor.. Eh dediler girelim bâri, artık Selanik bizimdir galiba! Bunun yanında Musul Kerkük’ü Lozan (bkz. Swish/ Switzerland yöresi halk oyunları ekibi) tatlısu tesislerinde İngilize armağan&hediye etme, her haltı yer hatta bi rivayete göre nal toplar (tersineörnek örneği).

Çanakkale’ye dair bilgide kuşkunuz varsa (ki kesin vardır) durmayıp heman Gallipoli filmini int.ten seyrediniz (bkz. yön. Peter Weir, Uk-1981).

Ayrıca yine Çanakkale vb. çekilen açlık yaşanan susuzluk palavralarına da ltf. karnınız tok olsun! Külliyen iftira zira. Günlük mönü(ler) elimizde bi’zahmet bi bkz. yani..

Ve o dönem esir kamplarında yaşanan wandalizm.. âh ne acıdır o! Misal: Mısır yöresinde Müslüman savaş tutsaklarına sistemli işkence (bilahare Tc’nin kendi halkına yaptığının yanında bal kaymak) onbeş (rakamla 15.ooo) askeri zehirli havuza sokup kör etmeler falan.. İroni şu ki aynı küffar aynı vb. kamplarda esirlere rütbesine göre maaş da ödemiştir mütekabiliyet gereği biz de ödüyorduk. Hatta gaste dergiler çıkarılmıştır ki Tc ile kıyasladukta akıllara seza bi vak’adır.  

Osmanlı’da karı kızan asla savaşa sokulmazdı (cenazeye de öyle).

Çocuk asker yok bizde ve zinhar çocuklar savaştırılmaz İslamiyette.

Amman “gazâ” yerine “gaz’a” gelmeyin.

Gördüğünüz çocuk-asker fotolar Osmanlı’da 32 adet partiden biri olan darbeci kaniçici alkolik mason katil echel û cühelâ ispatiyeci/pozitivist İt’in (ittihad û terakki/birlik ve ilerleme partisi) bastırdığı ve bizim bedenimizle birlikte astığı İstanbul yöresi propaganda/tören afişleridir. Ve sakın hâ ucuza/acûza gitmeyelim,. Sonra ben -nedense- çok üzülüyorum!

III.

Devam..
“Çanakkale ve çocuk askerlere dair” (
et-tekrar-ı ahsen)
Bırakın utanın da bırakın vazgeçin şu “çocuk asker” sapkınlığından. İttihat terakki katilleri 100 yıl sonra bile sizi/bizi kandırmaya devam ediyor ya da biz aptalca (canımız çeke çeke) kanmayı sürdürüyoruz. Yok öle çocuk askere gitmeler falan be. Çocuk asker Şianın (İran) sapkın/ahlakdışı bir uygulaması idi ve her Osmanlı-İran anlaşmasında çocukların harbe sürülmemesi şartı konmuştu. Ez-cümle işbu fotolar ittihad û tereakki’nin savaş propagandası “adam aparma/ayartma/kazanma” çalışması idi. Hani günümüzdeki bi tür sosyal-siyasi mühendislik operasyonu gibi. Şeklen de sünnet çocuklarına asker polis padişah kostümü giydirmeye benzer.  Gerçekten de İttihatçılar darbeyle (başka neyle olabilirdi ki) iktidara elkoydukları günü (24 temmuz muydu o?) bayram ilan edip geniş katılımlı sünnet alayları düzenlemişti / II.Abdulhamit’i takliden / İşe de bkz.)

Âh o bayramlar yok mu.. ne egipt.lı hüsnümübarek günlerdir onlar öyle âh.. Hele bi tanesi ilk seçilmiş başbakan ve iki bakan asmayı kutlama amaçlıydı (bkz. 27 mais-renault hürriyet ve anayasa bayramı). Öteki güzellikleri anmaya dilim varmıyô.

Ez-cümle..

Sahte motivasyona kapılıp gitmeyiniz. Gereksiz ve ayıp yere “vah atalarımız amma da zahmet çekmiş vay zavallı sabi sübyanlar” deyu yanıp yakılmayınız. Eskiler buna mağduriyet şehveti demiştir / amman ki dek durup sakınasuz.

IV.

Devam..
Çanakkale’de gassaray erzurum vb. orta/lise öğrencisi yani çoluk çocuk (karı kızan falan) savaşa gitmemiştir savaşmamıştır ölmemiştir zira yasaktır örneği yoktur keza olabilemez. Buna mağduriyet şehveti denir (et-tekrar-ı ahsen). Bunlar küllüm uydurma bilgidir / sahte motivasyondur bizleri/sizleri kandırmasyondur bi’şeyi “öyle olsun istemek hali”dir.

Yapmayın etmeyin (Acıyan bize aççik yâ).

Misal: Çanakkale’de 51 bin şehidi 253 bin gösterme (öyle olsun isteme).

Sarıkamış’ta 17 bin şehidi 90 bin gösterme. Oysa orda 40 bin Rus geberttik bu hiç konuşulmaz / Tanışmasak hiç duymayacaktınız.

Ek bilgi:

Kaymakam (yarbay) Köprülü Şerif (İldem) pisi Ankara rejimine yaranmak ve Mustafa Enver’i kötülemek için (zaten kötüdür / mevzu-yu dîger) 90 bin kayıp yalanını uydurdu (1922). Toplam 87 bin muvazzaf asker varken 90 bin şehit iddiası tam bir hezeyandır!

V.

Yan masadan bi’kaç meraklı amcanın sahte motivasyon da ne ayak âbi” dediği görüldü.

Şudur o ayak/kıyak:
Yok öle sırtta mühimmat omuzda mermalat vb. tuhaf işler zahmetler falan. Çok yalan ayıp öle şeyler. Hatta işbu uydurma furyasında delilik sınırları dahi aşıldığı görülür. Sözde bi anne mermi ıslanmasın deyu kucağındaki bebeyi soyup soğan eyleyip de.. Többeler olsun. İnsan dayanamıyor. Binaenaleyh ayıwo hicabo güneho cinayetow..

Şöyle eyb/ayıp:

Mağduriyet şehveti ürettiği için ayıp!

Yokluk yoksulluk falan uydurmadır zinhar inanmayınız. tekalif-i milliye (bkz.Milli külfetler umum müdürlüğü) vb. uygulamalar falan dünya fantastik sinemasına dair ilgi çekici senaryo örneği olarak tarihteki seçkin yerini almıştır / kutlu olsun. London (Selanikus amcanın giydiği mordon) üzerinden İndian yöresinden (artık hangi amaçla gönderildi ise) akıp gelen 500 bin (yuvarlama rakam?) osm.lirasına çökülmüş, bilahare parayı parayla çoğaltma amaçlı bi senaryo yazılıp oynanmış ve 130 (180?) bin lirası faizle sevenlerince önemli addedilen xx.yy.a dair bi siyasi figür (bkz. Honduras yakın siyasi tarihi) tarafından sözdeborç verilmiş (kimin şeyi kime?) sonra çatır çatır faiziyle geri alınmıştır. Mevzu budur. Yani paranın geri kalanına dokunulmamıştır bile.

Sırf bu para tırafik’i (veya circilatione) için bi’şeyler oluyomuşmuş gibisi yapılmıştır, amcası.

Ne ayıp şey..

Bu arada -ve buna paralel- İttihatçıların kasası itibar-ı milli bank’a elkoyma sahibini (nakliyeci Cevat?) darağacına koyma konulu tiyatro biletleri için -biletx.e değil- güzel insan D’armağanoğluMustafa Bey daha olmadı mahallenizin bakkalamcası BardakçızadeMurat’a başvurunuz. Sakın nataşaoğlu G-ülper Ortaoyunlu’ya müracaat etmeyiniz çünkü cehape.nin öz adamı!

Capish!

Haa hicabo/utanç’tır güneho/günah’tır cinayetow ise bildiğiniz cinayet’tir!

Anlamaya dair çarpık/sapkın ahlakdışı/edeptenuzak işbu kafa makinesi şöyle çalışıyor:

Adı Bagatur (yani bildiğin batur/bahadır) olup uydurma mete (mao te tue?) adıyla anılan kişi Çinliler istedi diy ve cenneth watan tehlikeye düşmesin deyu atını karısını oğlunu vermiş ama üçbuçuk dönüm ol çor(ak) torpak’çün zalim yağıya hoop bi dakka çekmiş! Öncekiler benimdi iplemedim lakin toprak milletimin, zinhar bi karışını dahi viremem demiş! Többe töbe.. Buradaki ahlaki sapma göz ardı edilerek erdem üretme çabası ve bunu yutanlar..

Tarihimizi (kültür veya kişi de olabilir) sevdirmek adına manyaklık sınırlarını zorlayan etkilem trajedi/üzünç sahnesi üretmek ne derece doğru, gerek var mı? misal: Çanakkale vb. yakın geçmiş zaten (hatta gereğinden çok) kan ve ölümle süslü değil mi?

*

Önden çekimli müsademe sahneli kadraj/kamera gayretlerine (sessizsinema?) dair:

1.Çoğu İngiliz arşivinden alıntı/aktarma.

2.Kağıthane’de becerdiği sanat fışkıran savaş (perihan savaş) filmi karelerine böyle inanılacağını bilse dinsiz Muhsin Ertuğrul acayip şaşırırdı.
*

Bu türlü ayıplı mevzulara sahte motivasyon denir (et-tekrar-ı ahsen) ve en çok da sistemin geberttiği kişilerin çocukları inanır yani itönünün elitleri ve wehbikochun veletleri dîil. Onlar işin gerçeğini falan iyi bilir zira bizzat edip yapmışlardır. Gariban Müslümanlar ise “bu rejim kurulsun diye ne zahmetler çekmiş zavallı Müslüman dedelerimiz âbi yâ” der.

Ne ayıp şey..
*

Eh ondan sonra gelsin ünlü islamşairi m.akifler gitsin böyük islamalimi elmalılı armutlulu hamdiler.

Kilise müzik’i eşliğinde güftesini okuyup dinlerken kılları tiken tüyleri miken gibisinden olmalar zeytinyağlı dolmalar / icabında o’biççim olmalar.. Ofhş ne âlâ melmiket be!

İroni şu ki: Resmen oda müziki’dir o ve ironik biçimde son ottoman president’i v.mehmet’in tahta(ya) oturuşu şerefine/anısına bestelenmiştir / kutlu olsun!

Âh uyarlama ayarlama dünyası nelere de kadirsin sen, tatlışey.

VI.

Omuzda mermi’ye devam.. (et-tekrar-ı ahsen)

Silah mühimmat bolşevik/komünist Rusya’dan geldi (Azbuçuk da İttihatçıların içinde aççik askerlikten anlayanların Tokat yöresi mağaralarına sakladığı sandıklardan). Pilan puroje matbuat entelektüel masonik destek perdearkası olarak ingiltere.den. Tek damla Müslüman kanı akıtılmadı. “Halifeyi kurtarmak için uğraşmıyô muyduk âbi” diyen er erbaş seviyesinde üç beş gariban hariç.

“Öyle olsun"lu isteniyor zira benim dedikime (gerçek’e) gelinirse bütün eliöpülesi canımbenimli ilkmektep orta lise saygın (sabahları zor bela aygın) üniv. prof’larını (veya yakın arkadaş çevresini sevgilisini hatta ailesini) silme gerekecek. Bu beklenmeyen beyin konforu bozan durum kendi mazisini/müktesebatını/kişiliğini sıfırlamak gibi -ki öyle- göründüğü için bi’tür kuşbaşı değil de sanki "kıyamama" durumu yaşanıyor. Eh zor tabii “tersinden hz. Ömer komplex”!

*

İlhan Akkurt (“Hz.İsa Hıristiyan mıydı” müellifi):

-Ama gercek bu (Al bi şehvet örneği daha: İtirazdaki/inkardaki şehvet).

-Nasıl da eminsiniz öyle.. bu ne güvenç ilkmektep örtmeni ve orta lise Chapedarbe tarihi hucalarına ve ne menem (menemen?) bir kuşku bize karşı! Tmm peki.. işi çözdünüz zeytinyağ misal üste çıktınız ve haliyle yine haklı çıktınız! Müslüman dedeler nineler -çok değil- bi’kaç yıl sonra giyimden kuşamdan takkeden çorap renginden besmele’den ötürü asılmak üzere “iyi çalışmış” az fedakarlık dîl hani / kutlu olsun.

Gene “bazıları” kazandı. Acayip kurtarıldık gene biz yalancı çıktık.

Honduras umum katilseverler cemiyeti haklı ben bi daha haksız. Ne âlâ melmiket be. Öyleyse.. yaşasın stackholm sendromia we ekürisi Guatemala Respublique yaşasın yakılan Kuranlar yıkılan camiler sıkılan boyunlar gebertilen çöleinennur’a inananlar..

Bakıyorum da pek mutlusunuz böyle / adıgeçen o kahr’olası mağduriyet şehveti ile.

Amman bozulmasın beyin konforunuz yıkılmasın putlarınız.. Sarsılmasın sahte motivasyonunuz eh daha n’olsun(uz).

Nasılsa öbür dünyada da cumcum rejime sadakat katsayınıza göre ödüllendirileceksiniz.

Yani bu gidişle cenneth garantibank (ya da cebellezi daha uymadı indiregandi).

Ben de sizi çözmüş olabilir miyim / olurum / eminim / nasıl mı / şöyle olabilir (mi):

Hiçbir eliöpülesi canımbenimli ilkmektep orta lise saygın (sabahları zorbela aygın) üniv. prof’larına dinsize cehapeliye pkklıya kızmadığınız kadar bana kızmış durumdasınız. Namusunuza uydurma müktesebatınıza sahte motivasyonunuza cümle kutsalınıza putunuza paganınıza ikonanıza tabunuza tapunuza topunuza führerinize lüferinize nilüferinize (bkz. liseli yıllar 06-Ed-B platonium aşkınız) küfredilmiş hissediyorsunuz..

Eh nerden bakılsa zor bi pozissione!

VII.
Ergenekon:

Böyle bir destan yoktur. Atfen üç beş cümle halinde Çin kayıtlarında geçer. Mağdur olup ıssız bir yere sığınan Moğollardır ve onları kesen de Türklerdir! Gerisi -küllüm- uydurmadır. Duyulan ihtiyaç üzerine ittihad û terakki katilleri tarafından sipariş edilmiş ve “Yaban” yazarı dinsiz Yakup Kadri Karaosmanoğlu terbiyesizi tarafından becerilmiştir.

Adıgeçenin dinsizlik’ine dair: Müslüman ailede doğma, Şahabettin Süleyman ile birlikte tanassur etme (hıristiyan olma) sonra yeniden dinsizlik ve bize yönelik kılasik cehape/sistem zulm mimarı.

Hâ Ş.Süleyman mı n’oldu / şu oldu: Yoldaşı Y.Kadri ile verem tedavisi içi gittikleri sanatoriumda (İsviçre) bir hıristiyan olarak öldü ve en yakın kafir mezarlığına gömüldü. Allah ikisinin dahi cem û cümlesün azabını arttıra / âmin..
Bozkurt:

Motif olarak eski kaynaklarda pek cılız olarak geçer (bkz. Oguz Kagan destanı tek satır). Ayrı destanı falan yoktur! Gerisi Romalıların romus-romulus’undan aparmadır. Seçilen motifin tavuk kaplanti sincap kurbik vb. olmayışı bir şans gibi değerlendirilebilir! (eski Bozkurtçuların kulağı çınlasın mı?) ki uydurma 16 Türk bayrağı içinde bir tanesi -resmen- timsah-kertenkele-iquana karışımı bir yaratıktır (ibret-i alem’çün bi daha bkz.) 1961 yılında kahraman Tsk’ya (işbu tanım da Fransa özenti uydurmasıdır) mensup yine kahramanlığı kendinden menkul katilliği ise ayyuka bi binbaşı (albay/alay+bay?) hötörefi tarafından dizayn edilmiştir. Herifçioğlu -o sırada- muhtemelen Tc/Tsk resmi içeceği olan rakı zıkkımlanıyordu. Eskiden bugüne aklıbaşında kişiler bunlara sahte motivasyon der (tekrar-ı ahsen).

Ek bilgi:

“bu adlı” bir makalemiz daha önce bazı int. reyonlarında(!) sergilenmiş hassas ve nazenin akademik kılıklı kimi kimi eski yoldaşları gönülden sarsmış idi (İhtimal her sapıkinançlı gibi kutsalı/putları yıkılıyor diye paniğe kapılmışlardı). Bu işlerin kaderi bu, hep böyle olur putlar şutlanır sanallar sahteler devrilir, üzülmek ise -yine- insana/taraftarlara/reftarlara kalır, ne acayip şey!

VIII.

Ek bilgiler bölümü

et-tekrar-ı ahsen: Güzel tekrar “et-tekrar-ı ahsen velev-kâne yüz seksen / güzel ve yerinde tekrar yüz seksen kere de yapılsa sıkmaz” misali.

*

Bu makalenin dili mi / hmm ironidir o amcası ve kendisi tek başına iri olmaya cesaret edemediği’çün bu yolu tutmuş olsa gerektir.

Vesselam.. ve’s-sepet

(İşbu “sepet” havası ile de ailenizin muharriri şathiye yapmış oldu).

 

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Simge barışkan Simge barışkan 30.11.2018 18:02

Osman bey ...

Cevap: Osman Bey'e maziadam@mynet.com mail adresinden ulaşabilirsiniz. 

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık