• 07 Ağustos 2019, Çarşamba 16:48
OSMAN KİBAR

OSMAN KİBAR

Mağduriyet şehveti-II

MAĞDURİYET ŞEHVETİ-II

Ç.kale.ye dair “asker giysili çocuk” fotolarına dair iki laf etme teşebbüsünde bulunmak isteriz.

Yahu yapmayın şunu şöyle bi! Bu vb. Fotolar ittihat terakki tarafından 24 temmuz iktidara geliş törenlerinde İstanbul’da sembolik giysili çocuklara dair çekilmiştir. Yok öyle “çocuk asker” “karıdan asker” falan. Yalandır yazıktır ayıptır. Mağduriyetin şehvetiyle hareket etmeyiniz. Sahte motivasyona ve pek ucuza kurban gidiyorsunuz. Vee sanırım yüksek tahsilli arkadaşlarsınız. Sizi kandırmak niye bu kadar kolay oluyor da bi yanlışı düzeltmek -bana gelince- bu kadar zor oluyor bu ne/nasıl iş? Tahmin ediyorum hemen bana cephe alacak ve “n'ayır n'olamaz” diyeceksiniz. Peki bunu niye böle edeceksiniz / şunun için: Alıştığınız için yalanlara lise Tc inkilap/Cehape dersi örtmenine taptığınız için böyle edeceksiniz. Ne ayıp!

*

Ez-cümle bırakın utanın da bırakın vazgeçin şu “çocuk asker” sapkınlığından. İttihatTerakki katilleri yüz yıl sonra bile sizi/bizi kandırmaya devam ediyor ya da biz aptalca kanmayı sürdürüyoruz ha! Yok öyle çocuk askere gitmeler falan. Çocuk asker şianın (İran) sapkın/ahlakdışı bir uygulaması idi ve her Osmanlı-İran anlaşmasında sabi-sübyanın cepheye sürülmemesi şartı konmuştur. Dolaşımdaki işbu fotolar İttihatTereakki’nin savaş propaganda çalışması idi günümüzdeki bi tür sosyal-siyasi mühendislik operasyonu (PiAr) gibi. Şeklen de sünnet çocuklarına asker polis padişah kostümü giydirmeye benzer. Lütfen sahte motivasyona kapılıp gitmeyin. Gereksiz ve ayıp yere “vah atalarımız amma da zahmet çekmiş vay zavallı sabiler yaşasın çocuk kahramanlar” deyu yanıp yakılmayın. Eskiler buna “mağduriyet şehveti” demiştir, amman sakınalım.

*

Yav “yok” böle bi’şey. Çocuk asker yok bizde. Çocuklar savaştırılmaz. Bu tür fotolar ittihatçıların propaganda afiş çalışmasıdır (sahte motivasyon). Çocuk savaştırma şianın (iran) bir sapkınlığıdır. Bugün de “çocuk savaşçı” olgusu şia ve vahhabi radikal sapkın akımlarda görülüyor / ne ayıp! Amman “gazâ” yerine “gaza” gelmeyin. Çanakkale’de telefon teknik-silah üstünlüğü bizdeydi (Hadi gene bana inanmadınız / ama hep böle yapıyônuz!) Gidin de Gallipoli/Gelibolu filmine bi bkz. Açlık maçlık yokluk falan külliyen uydurma. Boşa üzülüp ah vah etmeyiniz. Tc uydurdu. Osmanlıya sövmek için. Hele bi de yokluk içinde “kazandık” dedikleri bi savaş iddiası daha var ki insanın nevri dönüyor (Hele bunun bir de “kurduklusu” var ki amman tanrım banyo neerde). Yani yalanın dolanın sahtenin altılı çetenin kıllı çenenin bu kadarı da fazla. Oysa amcanın teki zimmetine geçirdiği İndian yöresinden yollama lakin Londra üzerinden aktarma bir değil iki üç devlet kurmaya yetecek paranın 1/3’ni (üçünbirini) lütfen ve/fakat faizle Ankara’da henüz teşekkül eden (şekillenen) rejimin askeri kolu de-facto’ya “borç” olarak vermiş sonra faiziyle çatır çatır geri almıştır. İşimiz/hedefimiz ahlak vb. falan değil / bize ne be! Mesele adıgeçen paranın 1/3’in dahi mezkur sözdeoperay(şın)a yeterli gelmesidir. Bir de tekalif-i milliye (milli külfetler) kanunu var ki dostlar başına! Ee hani yokluk çile vb. cisimler? İzmir’i de ben mi yaktım len Falih Rıfkı köftesi, son yabancı asker de terk ettikten dört gün sonra! Roma’yı ise Rafet el-Roman’ın yaktığını artıkın bi’şekilde biliyôz.. n’aber!

*

tc suat ertural: Çanakkale'de savaşan 13 yaşındaki gönüllü bombacı ali reşat çavuş'un hikayesini bi anlat o zaman bana! Bi ıspatlada görelim o zaman. Öyle sallaması değil

*el-cevap

Sapma

Kadın ve çocukları ille de bi’şeye karıştırma bulaştırma / istismarın başka türlüsü?

Yok ille de camiye sokma

Yok olmadı ille de cenazeye/mezarlığa sokma

Yani ille de günaha sokma!

Daha olmadı ille de savaşa sokma

Kadın(dan) veya çocuk(tan) “kahraman” üretme ya da “öyle olsun” isteme. Bu ne terbiyesizliktir be!

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık