• 31 Ocak 2018, Çarşamba 9:36
OSMAN KİBAR

OSMAN KİBAR

İNSANLAŞMA “PUROCESİ”NE KATKILAR

 

-öteki’ye dair-

I.

Ve biz “öteki” kavramını/olgusunu da unuttuk (Tc’nin yok ettiği çok önemli bi durumdur bu). Ee rekabeti de unuttuk sosyal kontrolümüzü böyle yitirdik. Yani gavurlaştığımızı anlamadık be. Bak bu çok önemli bi tesbittir, zinhar küçümsenmeye! Eskiden gavurlar (özellikle çocukları) türkleştiğini anlamazdı. “bizim gibi” olurlar da farkına varmazlardı. Sünnet olamadıklarına falan üzülüp yanarlardı. Osmanlı hıristiyanları domuz yemezdi be. Daha düne kadar Ermenilerden saz çalıp türkçe türkü söylemeyene diğer ermeniler kız vermezdi. Dönelim gene bize ve bugüne. Bugün bir lise veya üniversite okumuş bir türk genci niyeti bozup hıristiyan olmaya kalksa hıristiyanlığa dair öğreneceği/öğrenmesi gereken herhangi bir ek bilgi ve görgüye ihtiyacı yoktur. Tc’de aldığı eğitim ve gördüğü dersler onu zaten mükemmel/tam bir hıristiyan olmaya hazırlamış bulunuyor. Bu ninnisinden (daha dün annemizin...) Eğlencesine (hayat bayram olsa...) Milli motivasyona (bir başkadır benim memleketim...) kadar hepsi vd. (oratoryolar sololar korolar balolar rahat-hazrollar) onu buna (gavurlaşmaya) potansiyel aday eylemiştir. Bu yönden bakıldıkta Tc öğretmen tipolojisinin yatacak yeri yok! Biz bi şey anlatıyoruz biz bi şey iddia ediyoruz: Tc’nin manyaklaşma purocesini hem teşhir ediyoruz hem de “tahlil” hem de tahkir ediyoruz aşağılıyoruz siliyoruz eziyoruz çiğniyoruz küçümsüyoruz sövüyoruz yerin dibine sokuyoruz! Evet bu ciddi bi şeydir. Ve önemlidir. Ve galiba bu türlü “şey”i ilk defa biz(!) yapıyoruz. Varsa başka yapan eden pek sevinir müteşekkir kalırız. Ne güzel yapmış/yapıyor deriz. Yükümüz hafifler be. Biz var ya biz Allah’ın izniyle “tarih yapıyoruz” dikkat yazıyoruz demiyorum o değişik bi deyimdir ve bizim meramımızı tam karşılamaz onun için “tarih yapmak” diyoruz. Sandalye yapmak bile marangozluk gerektirir. Yemek yapmak aşçılık ister. Peki tarih yapmak için bilgi yanında -ki yetmez- kültür birikim niyet merak bilim sanat ufuk cesaret ve tesbit kabiliyeti isabet yüzdesi gerekir. Ve “Allah için nefret”in tam yeri de burasıdır. Kötülere bu noktada/anlamda acıma macıma yok. Merhamet yarışması düzenlemedik, af dükkanı açmadık burda! Bilakis defterler dürülecek kirli çamaşırlar ortaya saçılacak eğdirilen başlar vurulacak. İşimiz var. Nezaket de ertelenecek daha doğrusu hak edene yönlendirilecek.

II.

100 yıllık (1908’den bugüne) Tc resmi operasyon sonucu şudur:

Bugün Tc’de yaşayan “okumuş” bir Müslüman kişi(cik)  niyeti bozup Hıristiyan olmaya kalksa papaz amcalardan ve bozulmuş İncillerden (inanç/itikat ve uygulamaya/muamelata dair) öğreneceği ek hiçbir şey (bilgi görgü) yoktur. Hatta papazlara hocalık edebilir! Tc mektepleri onu ideal bir dinsiz ya da nasrani hempası veya yahudi yamağı olarak yetiştirmiş bulunuyor.

Ve...
Bugün Tc’deki bütün okullar (özellikle üniversiteler) birden âniden derhal kapatılsa insanlık için herhangi bir ilim-bilim kaybı yaşanmaz hatta bu Müslümanlar ve insanlık alemi için hayal edilemez bir kazanç şans fırsat olur.

Niye?

El-cevap: Yüz yıllık kuyruklu yalan, katmerli uydurma, ultrahayal rejimhurafesi ve türlü rezillik şapşallık şarlatanlık kepazelik şırfıntılıktan kurtulma arınma! Eh bu arada rakı sofrasında dağıtılmış asker/sivil ünvanlar da püüf olup gidecektir binaenaleyh hepsinin ruhuna üüf!

Velev ki...

Tc’deki falanca fişmanca (şişmanca) futbol takımı aktrist oyuncu zevk kadını (manken şarkıcı dansöz vb.) sözdehukuk(!) prof.u Tc inkilapdersi örtmeni gasteci kahreman ceneral vd. varlığıyla özelliğiyle güzelliğiyle ünüyle dünüyle orası burasıyla (misal: Futbol için bacak kası, dansözler için kıvırtma organı) parasıyla puluyla havasıyla civasıyla fırtınalar estirse... Bunun dünya ve insanlık için anlamı nedir, var mıdır böyle bi semantique karşılık?

Ve...
Anlamak için şu an (günümüz) Honduras Bangaldeş Somali Fiji YukarıVolta İğneliOlta vb. cenneth watanlar ve orada hal-i hazırdaki (sahte) motivasyonlara bi bkz. ve İsveç ve Norveç’le karşılaştırınız -bi’zahmet- bi mukayese de Tc’nin geçmiş 100 yılı ile yapınız (soru şu: Hangi 2018’yi yaşıyoruz ve daha önceki yıllar gerçekte neye tekabül ediyordu?)

Hâ atalar ne demiş beyin cimnastik.i iyidir demiş eh bi de kullanması nasıldır acaba


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık