• 08 Şubat 2020, Cumartesi 16:58
OSMAN KİBAR

OSMAN KİBAR

Firavun komplex!

FİRAVUN KOMPLEX

I.

Firavunun çocuk soykırımı ve Hz. Musa’yı sarayında büyütmek zorunda kalması

Soykırımcıların öldürdükleri kişilerin çocuklarına bi şekilde sahip çıkması!

-evlatlık gibi

-severmiş gibi

-korurmuş gibi (hâmilik)

-yetiştirme büyütme eğitme; mirasçı eyleme?

-köle gibi (bkz. Amerika ve zenciler meselesi)

Vee o zavallı çocukların baba/dede katiline tapınç göstermesi (bkz. Tc için kurtarıldık ama âbi ya falan demeler / 1oo yıl sonra bile -halen- her münasip naneyi yemeler)

bkz. 23nıssan made in japan 19mais-renault 29hyundai 30awgustos-ögüst arabası 10ad. kasımpatı çiçek demeti üretim tesisleri wd.

*

Günümüz Amerikalı katiller (devlet şirket kişiler) özellikle arabalara Kızılderili (red-indian) Cayenne Chavrolet Cherokee adlarını veriyor. Apachi ise bir helikopter adı.

*

Düşmanın adını çocuğuna verme

Öldürdüğü kişinin adını çocuğuna verme,

Öldürdüğü kişi adına put/anıt dikme (bkz. balbal vb.)

Düşmanı gibi davranma giyinme konuşma saç sakal vb. kültür taklidi hatta bunu yasa haline getirme uymayanları (rejime) ihanetle suçlayıp asma kesme (bkz. Tc ve sazarkadaşları).

*

Dersim katliamı ve ailesi öldürülen çocukların katil subay assubay örtmen dörtmen ve rejim öndegidenlerine evlatlık olarak dağıtılması

Peki neden?

*sapkın merhamet

*cinayet hatırası (vücuttan organ kesip alma / göz kulak saç vs. ganimet (olcay) görüntülü şey/eşya alma / giysi takı bulundurma)

*maktule dair cansız nesne (fetiş?) eşya alma benzeri sapkınlık (nekrofolia)?

*bitmeyen kin -sürekli devrim gibi- nefretin müşahhas biçimi olarak öldürdüğü kişinin canlı kalıntısını benzerini ve zararsızını hatta kendine minnet duyanını kendini ana baba bilenini hep gözünün önünde bulundurma onun yaşamını şekillendirme kendi çapında -hâşa- tanrıcılık oynama!

*

Bütün bunlar “üstün galip” gelen düşmanda görülür

Hmm peki yenilenler aynısını yaparsa ne olur / katiline aşık olmuş olur!

Şahsi sapma kişi özelinde görülürse tedavi edilebilir

Peki sözde devlet/rejim iradesi tercihi dayatması terörü olarak ortaya çıkarsa n’apılır buna ne ad verilebilir geçmiş ümmetlerde görülmüş müdür?

*

II.

-Hülasa-

Firavunun çocuk soykırımı ve Hz. Musa’yı sarayında büyütmek zorunda kalması kıssası  (bkz. Âraf, 103-137). Hayrettir, soykırımcılar öldürdükleri kişilerin çocuklarına bi şekilde sahip çıkar: evlatlık gibi, severmiş gibi ya da elinin altında her daim kullanıma ve tatmine müsait köle gibi ama kesinlikle ikinci üçüncü sınıf yaratık gibi.. Bi’tür sapkın merhamet, maktule dair cinayet hatırası (vücuttan organ kesip alma göz kulak saç vs. ganimet görüntülü şey eşya alma fetiş giysi takı... nekrofolia). Bitmeyen kin -sürekli devrim gibi- nefretin müşahhas ve mücessem biçimi olarak öldürdüğü kişinin canlı kalıntısını benzerini ve zararsızını hatta kendine minnet duyanını kendini ana baba bilenini hep gözünün önünde bulundurma onun yaşamını şekillendirme kendi çapında hâşa tanrıcılık oynama! Yetiştirme büyütme besleme yanaşma evlatlık ise değişik bir hukuka delalet eder. Günümüz Amerikalı (bkz. Usa) katiller (devlet şirket kişiler) özellikle arabalara, soykırım uyguladıkları Kızılderili (red-indian) kabile adları olan Cayenne Chavrolet Cherokee adını veriyor. Apaçi ise bir helikopter adı.

III.

Benzer bir komplex: Dersim komplex

Bir yönüyle Firavun komplex’in aynısı (bkz. Dersim katliamı ve ailesi öldürülen çocukların katil subay assubay ve bürokratlara rejim öndegidenlerine zenginlere mafyaya evlatlık olarak dağıtılması) öbür yandan tam tersi gibidir. bkz. Dersimlilerin katiline aşık olup rejime sadakat göstermesi ve malum partiye (chape) oy verme sapkınlığı.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık