• 15 Temmuz 2021, Perşembe 9:00
OSMAN KİBAR

OSMAN KİBAR

Ezik büzük Müslümlük- V

EZİK BÜZÜK MÜSLÜMLÜK-V

“gençlik marşı”na dair

eveet 1917 olmalı.. selim sırrı (tarcan) tarafından İsveç’ten getirildi (Selim Sırrı & Ali Ulvi, İstanbul-1917) ve ittihatçıların gençlik marşı (osmanlı gençlik marşı) olarak çalınmaya başlandı. Sonra cumcum rejimi tarafından benimsendi oldu cumcum gençlik marşı. aslında cuuk diye oturdu. cumcum için ilahi bestelenecek değildi heralde / többe. ewet kainatta -tc hariç- ayıp diye dinsizlik manyaklık düşüklük taklit rezilolmak kalitesizlik diye bi’şey var. evet işbu marş/melodi dünya manyaklaşma tarihinde (tc ayağı) benzersiz bir inhiraftır inhisardır. tc resmi marşı ha.. bu şarkıcık isveç.te meyhane/bar/pup gibi özel yerlerde serhoşken ve erkekler arasında ancak söylenir hani bilinen bi urfa türküsü gibi (dam üstünde un eler / tombul …) oysa tc.de resmi kutlama tapınma biçiminde stadiumlarda (bkz. 19mais-renault tapınçlaması) ahlak timsali örtmenler nezaretinde kızlı erkekli ergen öğrencilere rejime we onun şeyine bağlılık ve tşkr. amaçlı olarak // insanlık adına ne katkı ama..

şarkı münderecatına gelince: bi gün niyeti bozup birbirine ayıp şeyler yapmak amacıyla ormana dalan 3 adet şırfıntı/oynak/sapkın kızcağıza dairdir. Kutlu olsun mu mübarek 19mais-renault wb. bayrâmınız.. capishe!

-devam-

otabek omon: demek marş ta çalinti. yok artik! bu sapik kemalistlerde orijinal bişey var mi acaba hocam.

el-cevap: yok. her şey yalan yanlış uydurma her şeyleri bozuk (bkz. rejim başbakanı sapık dr. refik saydam sözü) “sanal” ultra-hayal sahte bir resmi tarih ve elbette sahte kahremanlar uyduruksavaşlar çakmazaferler. evet tc mekteplerinde bunlar okutulur belletilir sınav yapılır okul akedemia bürokrasi ordu vb. girme tutunma yükselme ölçüsü işbu yalanlara inanç/iman sadakat tekrarlama ifade devamlılık adanmışlıktır. kaide ve dayanağı bazen de amacı/sonucu dinsizliktir. ahlaka insana gerçeklere dünyaya tarihine kültürüne dinine ailesine ve kendisine “yabancılaşma”. bunu takip eden ise bilinen mankurtlaşma / manyaklaşmadır. “kurtarıldık ama âbi yâ ol halaskara tapmamız gerek ah o olmasaydı” vs. bu şu demek: kafirine zalimine tecavüzcüsüne katiline kafirine celladına aşık olmak. tutlu/putlu olsun mu // olsun. evet 1oo yıldır böyle “sapık ve tehlikeli” bir anlayış/ideoloji insan tipi tedrisat müfredat hatta bir “din” (kötülük dini) ile muhatabız. bence hepsini etkisiz/yetkisiz kılmak tenkil etmek veya ölümlerini beklemek (bkz. nesil değişmesi) gerek. bu insanlaşma ve normalleşme başta insanlık için beden ve ruh sağlığı için şart görünüyor. buna “politikada şiddet” denir biz iddet (müddet) diyerek işi tatlıya bağlayalım. eh 1oo yıllık “sürekli” vahşete bakınca epey masum bir puroce ve makul bir teklif!

-marş demişken.. istiskal marşandizi var adamların ve bestesi son padişah vahdettin.in tahta çıkışı üzerine düzenlenen yarışmada 1. seçilmiş osmannuri bey.e ait eser (form: oda müziqi). yani bir ironi manyaklığı da bu kadar olur! amcalarda -en başta- utanma duygusu yok. tmm dinsizsin katilsin küçüksün yahudisin (bkz. selanik yöresi folklör araştırmaları) yetersizsin kendini bi'şekilde (united-kingdom sayesinde) başrolde buluverdin falan anladık da niye salaksın zevksizsin çirkinsin kalitesizsin (bkz. zevk bıkımı beğeni yıkımı). bak elinoğlu (başka zalim rejim ve katil il-duçeler führerler itler hitlerler stalinler) asıp kestiği halkına neler sunmuş/sunuyor yani bi utanın be.. buna ne mi denir / şu denir: diktatör şanssızlığı(mız).

açılımı / bi düşünün:

tc rejimi kendi halkını sömürge valisi gibi yönetti öyle değerlendirdi. hatta işi daha aşırıya götürdü sömürge/müstemleke tanımına yeni ufuklar açtı, bilinen (standart) sömürgecilere (bkz. emperyalist) taş çıkarttı. bu şu demek: eğer tc halkı herhangi bir batılı (doğulu da uyar) sömürgeci ülke tarafından işgal edilip esir tutulsa daha şanslı konumda olabilirdi. yani ikinci büyük savaş ertesi veya komünizmin çöktüğü 9o.lar sonrası özgürleşebilirdi. bu da müslümkalma insankalma insanlaşma zenginleşme dünyalaşma sağlık (ruhsağlığı?) huzur güven teknoloji ve yaşam kalitesinin yükselmesi demek olurdu. capishe!

*

yeni öğrendim bazı camilerden de marşandiz çalınmış. yıkın lan o camiyi (bkz. mescid-i dırar gibi) madem “o şey”i henüz yıkıp kıramıyoruz. camilere minarelere bayrak asmanın sonu buraya varacaktı bunu söyledik şimdi “sırada” cami ve minarelere ne “asma” var. ne kaldı tek eksik! hmm bak nasıl da bildiniz hani az zeki değilsiniz. hazırsınız yani. eh eşzamanlı olarak namaz öncesi rejime tapınç amaçlı (hani o çok sevdiğiniz saygıduruşu lan) dikkeet rağğt hazzroll çekip hazır o pozissionedeyken iftitah (açış/giriş) tekbiri ile ne huşu yüklü bi namaz kılınır ama.. hani var ya pek yakışacak âbisi. lan bu kadarı rejimamca ve a.kenanevren kafirinin dahi aklına gelmemişti. rabbim kurtara

*

“şerh/hamiş/zeyl” denemesinin nesi kötü..

cahil müslüm olarak camilerden (yoksa minare miydi) la-dini rejimin marşı(nı) okutursanız “marmarş cânım” olursunuz bu apaçık terbiyesizliktir dinsizlktir raydançıkmadır manyaklıktır. yakında görürsünüz cami ve minarelere asılmış devasa put desenlerini ve ebenizin but basenlerini.

1oo yıldır rejim/chape camilerde rejim/chape marşı okutmadı ve daha çok ezan kuran besmele allah ahlak yasaklama ve müslüm asıp kesme ile ilgilendi. eh her dinsize de bu yakışır. iş minarelere bayrak asmakla başladı ve -şimdilik- burayacak geldi. peki yakında.. evet yakında mihrap yöresine put sanem idol ikon heykel totem vb. konacak “o”na karşı ibadet edilecek hani şu müslümlerin salat/namaz dediği şey caanım.. korkmayın hiç acımııcak ve hiç zor değil hatta hepimiz n’apçamızı çok iyi biliyozdur heralde. ana ilk orta lise üniv. ve okul belediye karakol hükümet binası önünde 1oo yıldır n'apıyosak onu yapçaz be.. mermer taş demir bakır tunç pilastik teneke karton kağıt kurabiye çikolatadan üretilme ol kutsal nesnenin karşısında dikilme (kıyam) çiçek/çelenk sunma (rüku) saygıyla eğilme (secde). a-a bkz. gördünüz mü hiç acımadı oldu da bitti bilemcik maşallah. tanrımanitu kabul etsin. eh akşama da iftarda domuz yahni -doğrusu- çok iyi gider. hele kanlı mozak (yavrudomuz) kaburgası. sahurda ise ılık domuzsütü // yanmasadan bi amca “hani rakı” mı buyurdu evet hele o hiç fena gitmez hanisi. hmm af buyrun sizin köyde cennet ne yana düşüyordu müslüm kardeeş. ha demek orası tşkr.

binaen-aleyh.. yaşşasıın.. 23nıssan-made in japan 19mais-renault 29hyundai-made in korean 30avgustos-ögüzt arabası 10ad. kasımpatı çiçek demeti üretim tesisleri vd.

haa aşırı oldu bizim niyetimiz o -kadar da- değildi abdulhamit düşmanı ittihatçı rejimkurucu eleman arnavut m.akif.in kutsal dizeleri idi bizim ş’aaptığımız mı dediniz. ah ne iyi ettiniz de ööle dediniz. yani kızınız azcıcak hamile ve el’an namusuyla pavyonda çalışıyor demek. ülen sapikuslar.. ebu-cehil bile en azından bi gün putçuluk bi’gün namaz (%5o) diyordu. siz çıtayı durduk yere %99 putçuluk.a yükselttiniz. ama bu hiç olmadı hiiç / yanmasadan bir sataşma mı var / hmm evet öyleymiş / kakofoni olmuş // ona el-cevap: sensin lan piiç..

*

23.nissan.a dairler

-ufuk coşkun: “23 nisan..vatan düşmesin diye..dün çanakkale'de cepheye koşanların bugün, 15 temmuzda tankların önüne dikilenlerindir” demiş (bkz. bu vatan kimin hesabı).

-iyi halt yemiş.. yav bu ne biçim(siz) iftiralı tehlikeli şirkî bi laf. 23nissan.ın kimin neyi nesi (fesi?) olduğu belli değil mi. bunun şapka takke tekke mekke besmele iskeleden ötürü asılıp kesilen müslümler ile ne ilgisi var. bundan büyük leke mi olur. niye elalemin ayranına (rakısına?) bayramına sayramına düğününe ümüğüne gerdeğine erdeğine değerine eyerine eğer.ine şeyine neyine nalına mıhına malına kalafatına malafatına sahip çıkıyorsunuz. ayıp ama çok. ve 23nissan.ın ç.kale/gallipoli ile ne ilgisi var. n’apıyosunuz siz aklınızı ne ile yediniz siz? istiklal harbi falan denmiş ayıp.. (gerçi var her mezrada öle bi cadde adı) insan azcık çekinip yekinip ıkınıp sıkınmaz mı. binaen-aleyh aççik akıl ve iz’an ltf. // yok ööle ucuzundan cehalet kurbanı amcalık!

-15.temmuzda ne mi oldu / şu oldu: rejim muhafızlarının 2o.lerde başlatıp ve her 1o yıldabir chape.yi iktidar eyleme amaçlı tekrarladığı şiddet hiddet wahşet kan can müslüm kıyımı idamlar / soykırım durduruldu. capishe!

*

-hmm tbmm nasıl ve ne şekil ne alaka “bizim” oluyor anlamadım. tarlayı sürdüysen ürüne de sahip çıkacaksın (aynen sütünü beğendiysen ineği satın almalısın hesabı) . yok öle arpa ektim ananas isterim. madem tbmm sizin.. cumcum şeyleri alolar balolar şapka idamları selanik halk oyunları festiwali chape ve işbank hepsi senindir (her şey senin değil mi ki zaten ey -müslümgündüz- şebap) zira her din/rejim sadık samimi ucalama yüceleme tapınç sapınç nedir bilen müminler bekler // atom atsalar putunu kim terkler / capishe!

*

“milli mücadele ruhu” denmiş tehlike içrekli webalyüklü utançlı imangiderici bi laftır o. yok öle mücadele cidal midal.. var müslümlere kıtal / capishe!

-hele bunun “yeniden milli mücadele” diye bi varyantı daha var idi / akıllara zarar idi (bkz. 6o-7o.li yıllar?) hani ilk.i yetmemiş gibi bir de “yeniden”i.. ulan cellat aşıkı sapık müslümler többe bre! eh ne denir kişide/müslümde utanma arlanma darlanma ahırlanma kahırlanma olmayınca.. evet “olmayınca” n’olur hadi konuş söyle itiraf et ötül dökül sökül..

el-cevap: hayvandan aşağı (bkz. şimdiki hallerimiz?) olunur. wesselam.. wessepet.

 

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık