• 09 Ocak 2021, Cumartesi 13:30
OSMAN KİBAR

OSMAN KİBAR

Ezik büzük Müslümlük- 3

ezik büzük müslümlük-III

1oo yıl sonra -ancak- insanlaşıyoruz ve dinsiz siyasimanyak hastaruh zamandışı tarihmahkumu seviyeyoksunu katil (bkz. şapka takke sikke tekke mekke.den ötürü müslüm asmalar vb.) rejim zulmünden kurtuluyoruz ve bilseniz nasıl da geç(e) kaldık. eğer u.k. (birleşikkırallık) sömürgesi olsak 1950.de komünist rusya işgalinde olsak 1990.da kurtulmuş idik. ah kader/keder ve üç nesil heder işte..

*

“başörtüsü zulmü // başörtülüler şımarması”na dair

-hani şu pek bilinen kültürlü zengin/şık giyimli müslüm hanımlara yüklenme meselesi-

hmm şimdii.. mevzuda bi kafa karışıklığı var zira ilk defa yaşanıyor yani daha önce hiç güçlü özgür zengin huzurlu üstün “gibimsi” olmadık. geçiş dönemleri böyle yaşanır. “ah çocukluğumuzdaki bayramlar şimdi nerde/yok” diyen bir amca hayat ve gerçeklere dair bir kopukluk yaşamaktadır değişen kendisidir bayramlar değil / bayramlar hala çocuklara güzeldir yani amca “çocukluk durumu yüceltme” saplantısı ile sözde hayflanmaktadır kendince geçmişe özlem (sapkın sağlıksız bir nostalji) duymaktadır. anlaşılmadı.. hmm ashab şöyle der: ay allahrasulü biz senin yanındayken çok güzel haller içindeyiz ayrılınca o havayı/durumu/hali sürdüremiyoruz nedendir” el-cevap: “normal olan budur / o hal istisnadır / dünya işleri (hayat akışı) böyledir” (mealen!) yanii ez-cümle: mağduriyet şehveti tuzağına düşmeyelim / yakışmaz. savaşı yönetmek ve zafer ve o süreçteki hal ve hareketler (cihat) müthiştir lakin hayat öyle sürdürülemez. “barışı yönetmek” diye de bi'şey daha vardır ve oldukça zordur. mücahitler normal hayata uyum sağlamakta zorluk çeker (bkz. 12eylül ertesi ülkücü mafya olgusu & vietnam syndrom vb.) misal: istanbul fethedildi bir süre sonra ordu dağıldı (bkz. tımar sistemi vb.) ee şehirde türk-müslüm kalmadı! aksaray.dan türkmen sürüldü (bkz. osmanlı iskan politikası) al sana aksaray semti ve istanbul.da müslüm sayısı hiçbir zaman çoğunluk olmadı! haa şımarma eskiyi unutma çileleri yok sayma acı hatıralara saygı üretmeme o dönemin figüratifini tanımama yüceltme ululama ihmali eskiye (acı/dinsiz mazi) dair ilgisizlik.. evet amman haa torunumuzu kendi gençlik tıraş biçimimize zorlama yanlışına düşmeyelim. tek açıklama bu mu / değil tabii ama işin/mevzunun bi de bu yönü var demek istedik. bilmem becerebildik mi.

*

m.okuyan (bunun bi de yaşarlısı okuyan.ı vardır ki amman ha pavyonlardan ırak) sapık.ı mevlid.e saldırıyor” edebiyattan bediayyattan sanattan zevkten beğeniden ne de uzak bir zavallı terbiyesiz kötü yaratılışlı mahluk / haluk âbi şisst vaziyetler ne durumda. münkir eğilimli itiraz şehvetli kifayetsizmuhteris kötühis ekşimtırak sûretli mankurt tıynetli amcazade kılıklı herifço mevlid.i bir tane sanıyor. şia devleti fatımiler.de bile yazılmış mevlidler var. sapık inançlı amca okumuş üflemiş şia.yı da geçmiş/aşmış bizimlen köprüleri atmış. vay kerrata! hele lisan-ı erazil.ine bi bkz. üzerinde çalışılmış tam bi “nefret dili” sırf bu yüzden ve mecazen miişe sopası marifetiylen tecziye gerekir binaen-aleyh ya hakk ya müntakim ya kahhar. osmanlıda 1oo mevlid yazıldı 3o.u elimizde. en çok veladet/mevlid (doğum) bölümü okunduğu için adı mevlid olarak ünlendi (eser/müellif adı: süleyman çelebi, vesiletü'n-necat, / kurtuluş vesilesi-formülü-reçetesi, bursa-xv.yy ortaları) eveet neymiş // yok ööle imiş beş guruşe üçbuçuk winston-simit.miş!

*

“eskiyazı üzerine”

hatta a.nesin kafir mürtedinin son üç dört hikayesinin bazı yerleri okunamadı (elyazısı//rika) vâ-nu.ya falan danıştılar idi. katiljeneral a.kenan evren de hatıratı osmanlıca kaleme aldı. cumcum alt/üst yönetimi (misal maarif nazırı hamdullah suphi falan) lutufkarena bir teşrif ile yaşama gözlerini kapadıkları (bkz. nirvana dolayları) güne kadar latin abc.si kullanamadı. ironi o ki biz (rejime tutsak düşmüş bilcümle müslümin) evde işyerinde üstte cepte tek kelime/satır osmanlıca belge ya da kuran ayeti bulundursak derhal öldürüldük (salben/asılarak). ne cumcum ama. ha.. onların ünlü imza ve mühürleri dahi kareografi sanatçılarına ısmarlama idi ki bunun yarışması dahi yapıldı idi (kazanan elbette yahudi/ermeni başka ne/kim olacaktı). hani günümüzde imanı yerinde (aptez namaz umre gırla) olup da m.akifçilik istiskalmarşçılık elmalıhamdicilik amakurtarıldık âbicilik 23nissan made in japancılık vb. yapan eden hastaruh (hasseten üniv. mezunu) kardeşlerin allah belasını vire. zira insanda azcık kalite gözetme huyu olmalı değil midir ya da azcık -günümüz- kafir standartlarına yaklaşsalar n’olur sanki.

hâmiş: dün vaktiyle çok değer verdiğim sevdiğim bir eski dost sayfasında (tarih örtmeni?) lozan.ı kutlamış laan.. hem de ayasofya.nın açıldığı gün. inanabiliyor musunuz ve amca 64 yaşına henüz mütecaviz (eskiden nasıl da sever sayardım / akla zarar!)

*

“ertuğrul gazi türbesine dair”

hmm sizce de işbu kabir “fazla” malzeme yüklü / süslü değil mi. yıllar önce gittiğimde dört duvar put-foto ile donatılmış halde görmüştüm. ltf köklü bi temizlik ve imha beklenir zira kişioğlu ve günümüz okumuş/aydın müslümîni -artık nedense- put pagan fetiş idol ikon tabu vb. kafir işi pisliklere pek yatkın aşırı hevesli buna “nev-paganizm” (yeni putçuluk/yeniden putçuluk) diyoruz. camilere bayrak minarelerden istiskal düttürüsü falan gırla. yakında mihraplara selanikörgü fotoşoparlar konmasını kimse yadırgamayacak; iş oraya doğru gidiyor. amman ha amanı biliin mi.. capishe!

*

gençten müslüm oruçlu abdestli “kadirgeceli” en yakında umre yolcusu evli ve ihtimal karısı örtülü (mesture) müslüm ana babadan doğma kendi dahi ööle olan bi avukat “19 mais ... ve spo ..ramınız kutlu olsun” (tc bayraklı ve kendi fotolu zemin üzerine) demiş. sonra da -içinden gelmiş- güzel bi türkçe eşliğinde “allahım bugünün hikmetiyle içimizi sevginle dışımızı şefkatinle rızkımızı bereketinle ömrümüzü rahmetinle doldur. kadir gecemiz hayırlı olsun inşallah” demiş. af buyrun sizin köyde şirk neye deniyordu?

-işte “özlenen” mutlu mutmain mümin ve xxı.yy ilk-çeyrekten cennet yolcusu genç bi aydın manzarası

-hayır.. kimseye ve bi’şeye benzetemiyoruz zira işbu sapıklığın geçmiş ümmetlerde benzeşi/örneği yok

*

“iyi ve kötü unsurlar müslüm kalbinde bir arada olmaz” mealinde bir hadis hatırlıyorum. arz ederim. “hem abdulhamid.i seviyom hemi de ona iftiralar atıp nefretler kusup devirenleri seviyom” denirse pek de sağlıklı bir ruh halinden söz edilemez gibi geliyor burdan (misal: ahlak pencersi?) bakınca.

-“said-i kürdi sözde abdulhamid.e veli idi der ve ona dua edermiş”

-yav yapmayın etmeyin şöyle iftira neyin atmayın elin nurslusuna adıgeçen said kişisine. amca katmerli adanmış azgın domuz ölçüsünde abdulhamid düşmanı idi. iftira büyük günahtır. nirwanaya (wiyanaya / watikana?) kanatlandığı güne kadar -aynen m.akif masoniqi gibi- nefretine ve ihanetine sadık kaldı. tc rejimini yüceltti. sapık/başka inançlı olduğunu tekrara ise gerek var mı! kutlu olsun.

hatta ol amca (said-i kürdi) sözde nedamet getirip ittihatçıların tutuklusu iken gidip uluhakan.dan özür dilemişmiş. többeler olsun.. bu sonradan üretilme/uydurma etrafına nurs saçan bi şehir efsanesidir. benzerini ikinci-akif denilen m.akif mukallidi aliulwi kurucu diye başka bi sapıkus üzerinden yapmak istediler. yani kim m.akif köftesi ağzından abdulhamid.ten af dileyen birkaç beyt karalamak gibisi! hani rıza tevfik’in sultan “abdülhamid han'ın ruhaniyetinden istimdat” şiiri gibisi... aliulvi kişisi ötekilere göre azcıkın zeki idi “amman ha ilerde fen ilerler yalanımız ortaya çıkar” deyu işbu puroceye sıcak bakmamış idi. gidinin terbiyesizi son yıllarını kurdukları cenneth rejimde değil de ol resul.ün şehri medine.de geçirmek istemişti (ne cür’et!)


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık