• 25 Kasım 2020, Çarşamba 10:57
OSMAN KİBAR

OSMAN KİBAR

Ezik büzük Müslümlük-1

EZİK BÜZÜK MÜSLÜMLÜK-I

hmm bazı romanlarda içinden tiren geçen evler vardır / aşağıda ise içinde “müslim” geçen yazılar.

*

dibace

-üç türlü müslimiz

-daha doğrusu üç mihenk vardır: birincisi kalu-bela’dan (evet dediğimizden) beri müslümanız ikincisi millet olarak bin yıldır müslümanız üçüncüsü doğuşumuzla (ergen olmakla) birlikte müslümanız. birinci ve üçüncü bütün insanlığı ilgilendirir. ama ikinci merhale millet gerçeğiyle birlikte bin yıllık bir dini birikimi ima eder. kısaca konuşurken bin yıllık müslümanlığımızla konuşacağız düşünür¬ken de öyle ve hükümlerimiz de buna göre olacaktır “tercüme müslümanlık” bize göre değil.

*

-islam en kolay din (bkz. ümmet-i wusta) müslimlik de en kolay iş salaklık yapmayacaksın manyaklaşmayacaksın aptal olmayı reddeceksin o kadar(cık)!

*

"referansımız İslâm diyen Ak Parti’nin tüm müslim yönetim kadrosu 29.octabr.ı övgülerle kutlarken" .. hmm bir Honduras atasözü “kendi ayağına kurşun sıkan çeşme zıwanasına pamuk tıkan altmışından sonra karısından bıkan iflah olmaz” der. hakketen doğru bi söz imiş gibi duruyô bu zâviyeden ve dikkatli bakınca / yani kim uzaktan.

*

"wak'a-yı int.paylaşım-ı burisa.ya dair"

-ortaya yazı-

hmm tabii dewletmemuru dediğin 24-1.ayar dinsiz olur normalite we sabite tc.de dinsizlik paydasıdır alamet-i farikasında zinhar esnamdan gayrı nesne yer bulamaz dahi müslümancılık ltf lutuf her an iptal edilebilir askıya/asmaya alınabilir ez-cümle kısıtlı geçici müsaade we elbette istisna yani haddün bilesüz bre köppek durumları hmm gene de yaşasın 23nıssan made in japan dii mi.. siz war ya sizler.. müslim rolçalıcı (keşke gönülçalıcı paraçalıcı falan olunsa) köktenödlekler tabii canım dewlet memuru sabitesi dinsiz olmaktır gidinin sapıkus okumuş müslim bürokrat korkak ödlek kifayetsiz muhteris mankurtları sorsan ol bürokrat falanca köylü aametaga.nın çocuğudur karısı mesturedir çocuk adı emre enes merwe büşra falandır we illa ki 1oo yıl sonra bile köhne katil mahkum sabıkalı tarihdışı regimeye sadakat tapınçı statüqoya gönüllü mümin.. allah türlü bela were. derhal tenkil hemen köye gerigönderme yapılmalı her kim sorumluysa elin kafir chapesi k.çekmece.de çocuk parkına katil organize (pkk/dhpc) bayrakı çizer bizim müslim ak.partili zamandışı kalmış bürokrat tipolojisi (ilk seçimde m.wekili adayı oluyo bu putyalayıcısılar) kelime-i tewhid.ten ötürü üniformalı memur sorgular. hani war ya az allah.a nankör değilsiniz.. kesin eminim işbu kafiryandaşı kafirusulü işi işlerken aptezliydiniz sewgidolu bürokrat amcası asıl iş ne biliyon mu ey sewgiyüklü echel kişiler "kafir taife senden böle bi hizmet beklemiyo". war ya aynen 24-1.de korkulduğu gibisi korkuyonuz alıştınız ülen korkuyu din edindiniz aynen sebatayların gizlenmeyi din eylemesi gibi (oysa gerek yok idi 3oo yıl geçmiş neye we niçin gizleniyon diye bi soran eden kafa çalıştıran yok galiba ılgaz zorlu war idi kafası aççik basan) neyse siz de aynı onlar gibiye meraklısınız. 1oo yıl sonra hala korkuyu amentü ediniyorsunuz yapmayın etmeyin allah başarı üstünlük wermişken batıl yola gereksiz köleleşmeye eziklik şehwetine sapmayın. eyy sewgili terbiye yoksunları altyazılı filim seyredin bol gawur romanı okuyun aççik "dışarı"yı bi tanıyın kii wahşi kutukutupense ülkeciklerde doşarıgörmüşadam.dan ürkülür. capish

*

şanlı ordu şuşa camiini düşman işgalinden kurtardı ve ilk ezan okundu elhamdülillah.

el-cewap:

hmm biz de tc rejiminin 18 eylül 1932 kafir/zulüm günü başlattığı ezan kuran allah demeyi yasaklama ayasofia kapatma kafir/zulmünden camileri yuw. hesap 20 yıl sonra kurtardığımız gün (galiba 25 nisan 1951 olacak) ilk ezanlarımızı okuyabilmiştik. hmm azeriler ise 29 yıl sonra we ancak şuşa.da ezan okuyabiliyor. ilk elde zaman olarak bakıldıkta sanki biz daha talihli gibiyiz lakin ama fakat mewzuya dair ufaccıık bi pislik ayrıntı detay war: onlar ermeni kafiri biz ise kahraman tc.ye rağmen.. (ki kafir katiller sırf bu iş için bir başbakan iki bakan astı) yani war ya bizimkisi de az sapıklık diilmiş lan! hele bi de o günleri/yılları bayram olarak şaapan -chape neyse de- ölüsewici/neqrofilist müslim sapıkuslar war ya.. allah azaplarını arttıra diyom daha da başka bi'şey demiyom ola ki çocukları hastaruhluk etmez yoksa kes kes bitmez

*

“iha / siha.ya dair”

"cumhuriyet işte bunun gibi ilerlemelerle taçlandırılır" denmiş ne talihsiz bir cümle ne utanç.. allah affetsin. "ilerleme" adıgeçen "o şeye" rağmen oluyor beyfendi.. o şeye/öcüye rağmen insanlaşıyoruz 1oo yıl sonra we ancak elhamdülillah..

*

“ömer aydın / eski bi öğrencim.e dair”

hmm.. ihl mezunu kuran talebesi allah üniw. we y.lisans nasip etmiş (inş. doktora da yapar) iyi (mesture) bir eş we belki de hayrlı bir/birkaç ewladı da wardır sağlıklı namazında niyazında falan derkeen.. 29 octabr ucalama müslimini ufalama küffarı ululama.. ah ne utanç rabbim.. inş. 23.nissan.made in japan we 19.mais-renault kutlamak nasip olmaz

*

rejim kutsal tapıncı / kutsal rejim angısına atıflamalar-2

kuruiftira.. yok öyle mücadele falan kurtuluş murtuluş var o-manlıyı yıkma islamla müslim halkla cedelleşme ve başarma. var tutsak düşme şapka takke tekke mekke içdon faniladan ötürü asılma kesilmemiz.. ve “var” bu absurdizmi mantıksızlıkı sapık-lıkı “suç”u cinayetleri gerikalmayı (bkz. ismail cem ipekçi, türkiye’de geri kalmışlığın tarihi, cem yayınları, istanbul-1971) 1oo yıl kaybetmeyi (xx.yy.ı ıskalamayı) 1oo yıl sonra dahi mağ-dur ve mazlumların torunlarından kötüleri ululama ucalama yüceleme. var katiline aşıklık celladına tapınç (bkz. dersim halk/partisi oyunları festivaliyame) kutlu olsun (mu)

*

(wahşete sinfonia.dan alıntı)

rejim kutsal tapıncı / kutsal rejim angısına atıflamalar-1

..selanik yöresi karga kovalama festivalinden estentaneler hiç bulunulmayan bi savaşta gösterilen kahremanlıklar haftasonu (per. öğleden-sonra cuma tamgün) kutsal mekan perapalas çilingirleri bilahare ist. işgal altındayken aynı otelde kahreman ing. zabitlerle yan odalarda ikamet aynı masada visky (rakı?) demlenmeler.. amma da zor bi mücadele imiş be bilader. onu bunu ittir ediniz de sizin köyde dandix bi otelin bile bi gecelik fiyatı kaç pezzo acııba? hani meraktan yoksa berber fahri.de o taraktan çook.. hmm hadi gidin de ist.da adıgeçen palasın bi benzerinde (muadil) bi gece gecelemeyi bi deneyin de görün ebenizin örekesindeki desenleri (unutmayın dedenizi kesenleri). arz ederim yani. görüldüğü üzre ekönömi bi bilimdalıdır. rejimdüttürüsü olmak ise öreke desenli bi'tür halıdır. tşkr.

hamiş: kahrolası bi dede(ktif) bi diger deyişle lanet olası federal-“damn federalls/curse probable federal” atasözü şööle der: parayı izle.. katili (yoksa hırsızı mıydı) bulmak için olmalı herıld yoksa her köşebaşı atm.

*

“ömer nasuhi bilmen kişisine rahmet dilemeye dair”

-hay allah yanlış mı gördüm/okudum! bu amca değişik bi amca diil miydi.. işbu foto epey "çakma" zira amcanın günlük giyimi tam bir cizwit//haham idi (foto bkz. 196o.lı yılllar olmalı?)

-wee fotoya bi daha bkz. "neresi biz.den" hem de rejimin artık giyimden adam as(a)madığı yıllarda öz zewkine göre giyinmiş gayet samimi bi "yabancı(laşmış) tipoloji" tam bir kefere görünüm!

-hmm iy ki tebbet suresi war yoksa ebu-leheb için de bi iyilik düşünürdünüz dii mi. ah şu "okumuş" müslim bebelerimiz yok mu.. aşırı mıyım többe bre töbe..

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık