• 31 Ocak 2019, Perşembe 16:45
OSMAN KİBAR

OSMAN KİBAR

Dört (3+1) silahşörler!

DÖRT (3+1) SİLAHŞÖRLER

Üç Silahşörler, aslında sayıları dört olup nedense üç diye ünlenmiş xıx.yy bir fransız romanıdır. Yazar alexandre dumas, üç silahşörler ve d'artagnan (maurice leloir, paris-1894). Les trois mousquetaires adıyla anılır.  Romanda xııı. Louis (lui/arslan) dönemi saray ve iktidar entrikaları dört şövalye athos porthos aramis ile aralarına sonradan katılan fransız ermenisi d’artagnan’ın (artinyan/artinoğlu), üzerinden işlenir. Eser 1921’den 2011’e yaklaşık ondört kere filme çekilmiştir ve ne yazık ki bunlardan iki tanesi Yeşilçam kordelası olma talihsizliğiyle malûldür!

bkz. Üç silahşörler (yön. Çetin inanç, 1972) ve sanki bu azap yetmemiş gibi/devamı Üç silahşörlerin intikamı (yön. Çetin inanç, 1972).

Silahşör mü ne demek / şu demek: Silahçı/silahlı, iyi silah kullanan, ekmeğini silah kullanarak kazanan, profesyonel uzman tetikçi, kiralık katil vb.

*

İlahları için vuruşanlar (tam bi film adı gibi oldu). Evet sapkınlar putları için yaşar vuruşur ölür öldürür. Hele parım parım parlayan o madalyalar sırt sıvazlanmalar yanak okşanmalar şanlar olmayan şerefler iri göbekler para para öbekler.. ve sazarkadaşları. Yetmedi mi / öyleyse devam: Yok olan şanlar/şöhretler alınacak ibretler bi’l-cümlesi balondan ibaretler bedenlerindeki meş’um işaretler bıngıl bıngıl etler..

*

Bizle ilgili bize yönelik bizi kırıp geçiren yukarıda adıgeçirilen absurd film dışında şu üç silahşörden bahsedilebileceği maşeri vicdanda tartışılmıştır: mustafakazım, mustafafevzi, mehmetakif. Lakin bilindiği üzre üçsilahşörler aslında dört kişidir ve hepsi birbiri birbiri hepsi içindir. Hmm peki bizdeki dahi bize silah doğrultmuş dördüncü amca kimdir/ el-cevap: elmalılıhamdi’dir. Böylece romana uygunluk ve senaryoya cukoturma (patlıcanoturtma) tamamlanmış olmaktadır / kutlu olsun.

İlk ikisi ikinciabdulhamit’i (abdulhamid-i sânî) silahla indiren taifeden olup öteki ikisi indirme fermanını dikte ettiren ve yazan olarak bilinir. Yoo olmadı / hiç de ööle falan bilinmez. Daha çok şöyle bilinir: Biri böyük islam âlimi diğeri böyük islam şairi! İşte bütün pislik burdadır. İlk ikiliye ise maneviyatçı mukaddesatçı kahraman müslüman olarak tapıldığı görülür ve epey yeni bir depreşmedir. Bu bilinen tapınmaya epey yakın sapıkça bir sevme sayma değeryükleme gözde büyültme ululama ucalama (keşke bocalama olaydı). Oysa amcaların bizden(!) Böyle bir isteği talebi eklentisi beklentisi yoktur. Onlar darbe ve cinayetlerini aleni işlemiş eserlerini sansürsüz vermiştir ve her şey mal-afat gibi ortadadır. Hani dirilip kendilerini göklere çıkaran bugünkü tapınç faaliyetini görseler -aynen ahirette yapacakları gibi- katiyen itiraz edip karşı çıkar bir yandan da “n’oluyo vaktiyle devletini yıkıp dinlerini bozduğumuz bu müslüman kişilere ki yüz yıl sonra bize perestij ediyorlar, şeytan kardeş senin bari bu manyaklığa aklın eriyor mu” derler / derler mi derler / yani!

*

İşbu yazı özellikle genç aydınlara (yaşlısı da dahil) mustafakazım ve ekürisi mustafafevzi’ye dair bir “yapmayın etmeyin” seslenişidir dahi it’in (ittihad û terakkî) “b” kadrosundan olup sonra cumcum’un gene ancak “b” sınıfından olabilen bizi öldürme öldürülmemize gözyumma önayak olma elovuşturma dışında bizle bir ilgisi bulunmayan yukarıda adıgeçen bi’kısım amcaları sevmeyiniz ricasıdır.

*

Hmm bu aralar bi mustafakazım (karabekir) tapınması depreşti hem de genç müslüman aydınlar arasında. Yakında mustafafevzi’ye (çakmak) de tapınmaya başlamaları beklenir (belki de yıllardır yapılıyordu / hâ ne dersiniz / tecâhü’l-i ârif ettiniz, denir). Ee tescilli abdulhamidhan düşmanı ingilizajanı mason abduh hayranı m.akif kişisini bile olmazölçü perestij edip ululadıktan sonra yakışır da hani! Artıkın sırada kim varsa tapışlanacak.. (mehapciler de bi ara a.kenanevren’e tapmıştı). Nedense görülüyor bu tür sapıklıklar tarih akışında. Yakında reşitgalip hakkıtonguç itönüailesi vehbikoch şemsiefendi (şimon zwi) ebucehil ve ebulehep cellatkaraali hasanaliyücel eminçölaşan hüsamettincindoruk canyücel torlakkemal zekimüren zekikaman dürüstoktay alperiz cemilipekçi rehamuhtar uğurdündar metin uca vb. sanatçılar için de anmalıgünler paneller yâdeller gazeller veya sadece eller beller düzenlenirse kimse şaşmayacak / Kutlu olsun.

mustafakazım

Terbiyesizin teki.. (a.hakan’ın tiki/artık ne ilgisi varsa) Adı da mustafalı bi’şey: “mustafakazım”. Adanmış aşırı abdulhamit düşmanı. Şemsi Paşa’yı Manastır postanesi önünde Bigalı mülazım (teğmen) Atıf’a (Kamçıl) öldürttü. O sırada Şemsi Paşa’nın yanında yaveri yine mustafalı birisi / mustafafevzi (çakmak) vardı. A-a ne de tanıdık kahraman adları ama dî mi / insan heyecanlanıyô cânım. Anlaşmalı danışıklı dövüşlü bir suikast idi. Mustafafevzi ortamı hazırladı paşayı tuzağa yöneltti. Katil Atıf da kurşunları sıktı. Gidinin canileri katilleri vatan millet mukaddesat “biz” düşmanları.

İşte o gün gerçek anlamda tutsak düştük zira katiller kapasitesizler hastaruhlar ufuksuzlar cahiller ispatiyeciler pozitivistler ateistler ve sazarkadaşları kazandı. Halk olarak biz yüzbinlerce can yanısıra bir de yüzyıl kaybettik.

Ve günümüzden bre bazı gafiller! Bilakis vatan millet diye onları seviyorsunuz.

Vay be ne ucuz iş / veya acayip pahalı..

Onlar ve sazarkadaşları hiçbir zaman bizim tarafta ve bizden yana olmadı. Rol dağılımında mehmetakif falan gibi sapkınlarla birlikte ihtilalin yediği kendi evlatlar oldular / yakışır / bundan bize ne (Hatta ohh olsun yani!) Biz gebertildiğimizle kaldık. Helesi yüz yıl sonra insanlaşma purojesini başlatabildik. Onlar vb’ne teşekkür borcumuz yoktur tam aksine alacak canımız çalınmış yüzyılımız kopulmuş insanlık yarışımız vardır. Ama eğer siz yine de seviyorsanız ona da yapılacak pek/hiçbi’şey yoktur. Ama niye böyle yapıyorsunuz bunu anlamıyoruz; onlar da anlamıyor! Vee okuldışı müfredatdışı rejimdışı bir bilgi ile (yani gerçek ile) karşılaştığınızda niye olumsuz tepki veriyor kutsalınıza saldırılmış -gibi- hissediyorsunuz / bunu hiç anlamıyoruz. “Ha bi dakka yapma yâ vây be öyle mi” deseniz / yakışır. Aslında “rejimdışı bilgi” hiç olmadı zira rejim sözde mezkur amcalarla sonradan papazeriği yeme (mama bölüşme?) yüzünden papaz olmuş idi. Papazdan boşalan sevme işini yine sonradan Müslümanlar üstlenmiş oldu. İşte bu olma nasıl oldu da oldu, onu anlamaya ve işbu sapkınlıktan kurtulmaya çalışıyoruz. Ama işimiz ne de zor bilemezsiniz / yoksa biliyor musunuz?

mustafafevzi

Terbiyesizin teki.. (m.a.beki/artık ne ilgisi varsa) Adanmış aşırı abdulhamit düşmanı, m.kazım’ın has adamı/yetiştirmesi idi ortamı o hazırladı Paşa’yı tuzağa yönterdi. Katil Atıf da kurşunları sıktı. Ödül olarak ceneral bilahare İT regimesinin gen.kur başkanı yapıldı (sonra da cumcum gen.kur başkanı ş’apıldı ve galiba 22 yıl İslamı ezanı Kuran’ı yok etme operasyonunun kanlı tarafını yönetti. Gidinin serikatil hainleri vatan millet hak hakikat İslam/müslüman düşmanları..

Ve şimdi (100 yıl sonra) bazı dini milli duygu sahibi kerli ferli/kelli felli gafil amcalar (çoğu da prof.) vatan millet adına/aşkına diye onları seviyor. İnanılır gibi değil bi tür şeytanî şaka gibi. Ne ironi ama! Vay be bu kadar ucuza mı gidiyoruz ve niye böyle yapıyoruz “biz”?

Tavsiye/tasfiye

Ltf. lise tarih hocalarınızla bi tenhada oldukça samimi bi görüşme yapınız. Geceleyin ve Kanaat fırınının önünde olursa iyi gider zira fırın önü mîşe odunları iyi işe yarar binaenaleyh Allah meşe odununu boşa yaratmamıştır. Ha ilkokul örtmenleriniz mi.. Değmez / bırakın çürüsünler!

Ek-1

Dağa çıkıp rum ve bulgar komitacılarla (terörist) elbirliği/işbirliği eyleyen resneli niyazi ve mustafaenver salak’ı (ki biri mülazım-sani/üsteğmen öteki yüzbaşı idi) n’apıyor ve daha başka neler oluyor diye balkanlarda müfettiş olarak görevlendirilmiş ceneral şemsi paşa’yı 7 temmuz 1908 günü manastır postanesi önünde vurup öldüren ittihatçı katil mülazım bigalı atıf (kamçıl) sonradan yeni rejim tarafından ödül niyetine çanakkale ve ankara’dan iki dönem m.vekili (elbette cehape’den / başka ne’den olabilir ki) yapılmıştır. Âh bu cinayet biz müslüman türkler için olmazolası bir milat oldu. O günden sonra bir daha yüzümüz gülmedi. Tarih başka/ters yöne akmaya başladı. Esir düştük kendi dölümüz gözüdönmüş okumuş katil veled-i zinalar eline. Katil zabiti ittihad û terakki’ye alıp sokan bugün/ogün için hazırlayıp palazlayan iki önemli terörist âbi yüzbaşı mustafakazım (karabekir) ile suikast günü şemsi paşa’yı açık hedefe konduran yaveri mustafafevzi (çakmak) idi. Kutlu olsun! Görüldüğü üzre kurtuluş denen canavarın karnı öyle kolay doymuyor. Neyse.. lakin katil için bu taltif (ödüllendirme) yeterli değil idi bir üst mertebeye yükseltme(k) gerekiyordu dahi fazlasını hak ediyordu. Üst makam ise cari sistemde bakanlık falan değil rece müdürlüğü idi. Ve öyle de yapıldı. İlk önce çankırı ardından istanbul rece müdürü nasp’edildi. Oh ne âlâ melmeket! İşlenen cinayet ve katillik performansına göre karı para makam mevki; güç sahibi ve haliyle tatmin oluyorsunuz / başka ne bekliyordunuz ki!

Ek-2

mustafakazım’ın direktendönme asılma/mahkeme vs. dair

(bkz. İzmir yöresi halk oyunları festivali)

Eh arada olur o kadarcık (kadıkızındaki kadarcık) amcalararası mama bölüş(e)mememe (misal: Sidikyarışı falan) mabbeti / bize ne. İşbu yaklaşım/mantık “özenciik benim katilim daha yakışıklı ama”ya dek gider ki Rabbim koruya. Ve aman ha sakın haa-ha elmalılıhamdi terbiyesizini böyük islam alimi sanmak/saymak.. Hele bi de yine onların mehmetakif deyu böyük bi islam şairi de var ki dünya masonları için övünçtür.. Bizim içünse dövünçtür (misal: Dizler bölgesi)

Ek-3

Aslında Arapça bir kelime olan mustafa “saf” kökünden türemedir ve terim anlamıyla seçilmiş demektir (istifa’nın kökü ise başkadır). Misal: Hazret-i Muhammed Mustafa, Allah’ın (cc) kullar içinden rasul olarak seçtiği Muhammed demektir. Hmm hayır ve şerr Allah’tandır öyleyse ötekileri seçen kimdir / Elbette her şeyi bilen ve her şeye gücü yeten Allah’tır. Bi’l-vesile birkaç mustafa örneği: mustafaismet mustafabülent mustafaenver ve mustafa’yadairherşey (bkz. sinema filmi, yön. Çağan Irmak, 2004).

Ek-4

Aslında İT’in gerçek anlamda silahla bizzat adam öldürme sabıkalı üç silahşörü mustafaenver talat ve cemal’dir. Biz işbu makalede(!) Mahşerindörtatlısı’ndan (the four horsemen of the apocalypse / bkz. bozulmuş İncil, vahiy-6) ilhamla (többe..) mevzuya başka bir yönden tat(!) katmak istedik.

Ek-5

(3+1) denince akla Toki ev ölçüsü gelmesi ya da herhangi bir Rizeli mütâyit amcanın hatırlanması yadırganmaz. İşbu gizli formülün açılımının “üç oda bir salon” olduğu da yine erbabınca bilinen bir husustur.

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık