• 21 Ocak 2018, Pazar 11:57
OSMAN KİBAR

OSMAN KİBAR

CEHAPE’NİN İYİ GÜNLERİ

 

Siyasi podyumlarda Cehape değişti vb. sözler duymak beni -şahsen- pek rahatsız ediyor. Lütfen (b)öyle demeyelim zira çok ayıp.

Cehape bi parti değil değişecek bi parti hiç değil.

Değişti falan deyip iftira atmayınız yerlere de çöp atmayınız / niye / kirlenir diye.

Bilakis değişmeme değiştirilmeme üzerine bina edilmiş bi kurum; ciddiye alınması kendine karşı önlem alınması ve önünün de alınması gereken bi müessese. Sadece tesis de değil yoksa cenneth watanda mebzul miktar su ürünleri tüketim tesisi de var gider onlara benzerdi. Hayır efenim Cehape bir zihniyettir fikriyettir zürriyettir ettir kemiktir nerde istersen orda biriktir. Cehape anatolia trakia capodokia kısmen mezopotamia yöresi Müslüman ahalisini kırma yıkma imha makinesidir. Bu tarihi bir tesbittir. Yani öle böle değil en kıralından bunu bize yaşatmıştır. Unutmak ne haddimize.

Yukarıda geçen zürriyet et ve kemik iddiasının açıklanmaya muhtaç bi duruşu var. Zihniyet ve fikriyet kavramları münderecatında kısmen anlaşılabilir özelikler barındırıyor / bu yüzden geçelim bi kalem. Et işkence sektöründe daha çok acıma duyusuna konu bir nesne olmağ’ile eski üniversiteli gençlerce pek iyi bilinir idi. Kemik’in Cehape ile ilişkisi epey müphemdir. Amcalar (aslında bi karı ki afet-i devran imiş) 60 bin kafatası inceleme operasyonunu başarmıştı (ki içlerinde mimar sinanınki de vardı). Kemik işbu vakaya telmihen anılmış olup... Üff ne zor imiş Cehape üzerine cümle üretmek / bilmezdim işin bu ölçü yoran olduğunu.

Adamlar aynı adam (madamlar için ayrıca fikir serdetmeye gerek olmaya) Cehape aynı Cehape. Hatta amcalar ortada Cehape yokken (yani vitamin haldeyken) dahi bu kafada idiler. Bize ve inancımıza amansız düşman idiler lakin azbuçuk marjinal idiler (1839-1919). Gün gelip bu senaryoda başrol oynamayı hayal bile etmiyor idiler. Hatta bu çorak toprakları terk idüben new-zelland olmadı madagaskar (dikkat: Birleşik kırallık / çıkabilir) eh daha olmadı yakupkadri kafirinin manisa yöresindeki çiftliğine ilticayı tartışıyor iken... Osmanlı’nın tuhaf bir hikayeye sahip yıkılışı ertesi (günü) kendilerini “bir” numero buluverdiler. Haliyle ülkedışı ya da içi kaçış’a gerek kalmadı; “yeşil yurt project” bu minval iptal edildi. Bizim yüzümüzü görmemek için (mayası “nefret”) ülkeyi terki düşünmüşlerdi. İşte artık ülkenin sahibiydiler yani bildiğin Cehape idiler lakin her şey değişmiş (gerçekten korkunç bir turbulans idi) Müslüman ahali aynı kalmıştı. Hayır efenim kalamazdı kalmamalıydı kalabilemezdi!

Nemrut firavun karun belam lenin sıtalin hitler de dahi olmayan bir güç’ü tasarruf ediyorlardı / mevzu öylesine bi borucuk değil idi / haddinden fazla ciddi idi / tarih yapıyorlar idi / ama kaderlerinde hep sahte ve çakma ve athırsızı olarak kalmak var idi.

Bu durumda bir dahi hastalandılar: Güç, onlara iyiyi doğruyu güzeli temsil ettiklerini söyledi. Bizi bütünüyle yok etmek yerine (elbette bilinen soykırım kültürkıyım’ı ihmal etmediler) dönüştürme’yi ihtiyar ettiler. Taptıkları batı’nın dünyada dört yan yedi iklim sömürgesi vardı kendilerinin ise yoktu. Ee hani onlara kesecek baş kıracak kol bacak sövecek dövecek beden... / sıkıldılar harbiden. Bu saatten sonra ne çalacak keman ne sömürge edinecek zaman ne derman ne ortam ne uygun enlem boylam vardı. Öyleyse zaten tutsak düş(ürül)müş kendi halkına (yani biz) sömürge muamelesi çektiler. Onlar muamele çekti biz zulüm çektik / ama ne(ler) de çektik / ne çekişmiş be bilader!

İşte Cehape ve bizim kısa hikayemiz / öylesine saf öyle temiz / kenetlenmişiz / çözülemeyiz / öyle miyiz acep neyiz (ferdi özbeğen höterefinin kemikleri sızlaya / bkz. izmir yöresi gömütlük / ada parsel nu?)

Ez-cümle otuzlu yıllardan bugüne bakıldıkta günümüz Cehape’si zemzem kadar olmasa da terkos ile yıkanmış kadar pir û paktır, efenim. Nîyçün / şunun’çün: Cehape günümüzde ancak tepinebiliyor tapınabiliyor / hep (b)öyle kala / inşalla. Yani mîrim, dövemiyor öldüremiyor eviremiyor çeviremiyor kemiremiyor ezan kuran hacca gitme ölüye kefen sarma yasaklayamıyor birbirimize nasıl hitap edeceğimizi dayatamıyor takke bere çorap fanila giyme sokma çıkarma vb. yasalar kadüklemiş halde girecek toprak arıyor ceplerde kav ve çakmak kontrolü yapamıyor tütün için otuz bin kişi kurşunlayamıyor sokakta/caddede yürüyen köylüleri tutuklayamıyor cumcum (b)aloları sönük bölük pörçük muhatabını dans pisti manitasını bekliyor nerde atılan o eski nutuklar ve nutku tutuklar “şeyh galip” (aman ki többe) yani reşit galip’in andımız’ı okutturamıyor 19 renault-mais kutlatamıyor 23 nıssan 30 hyundai vd. / amman tanrım banyo/lawabo neerde!

Yok efenim neymiş / Cehape İst. il başkanı dişikişi şöle imiş böle imiş kocası olacak erkekkişi domuzeti yemiş imiş / partiyi kızılbaş kökenliler ve Dhkpc ele geçirmişmiş de... Bu mu yani / bu kadar(cık) mı?

Ha dinsizlik söylemleri mi / o cephede (batı mıydı o?) yeni bi’şey yok / içgüveyinden hallice / işte Cehape. Oy oranı olarak %25 gibi sosyolojiye sıkışıp kalmış; azbuçuk / biraz daha sıkışıp apışmasına aklıbaşında hangi Müslüman hayır diyebilir ki...

Var ya bunlar Cehape’nin iyi günleri. Ben olsam tadını çıkarırdım / lakin işin iyice “canını” çıkarmadan!

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık