• 06 Haziran 2018, Çarşamba 16:42
OSMAN KİBAR

OSMAN KİBAR

Bırakın çürüsünler!

 

-sapkınaydının ruh çilesi / ruh varsa tabii-

Sapkınaydın 180 yıldır batı karşısında hayran sapkın tapkın bir durum/tavır sergiliyor ve darbeyle geldiği şekliyle 1908’den beri de iktidarda (Bu aynı zamanda halk olarak bizim esir düştüğümüz tarihe tekabüldür). Sapkınaydın vahşetin en şedit aşırı ve azatsız türünden olmak üzere mukallittir.

Kendi ve kültürü ve halkı hep geri üçüncü sınıf vb. kalacak ve o hep batıyı ülkesine taşımakla görevli ajan olacak! (ajan, taşıyan/ileten demek).

Kendi kültürünün (veya ülkesinin) gün gelip (misal: 2018) dünyada mecburen ilgi görmesi keşfedilmesi benimsenmesi yüceltilmesi hayranlık duyulması takdir ve taklit edilmesi... olacak şey değildir / olmamalıdır!

Bu durumda / ona göre “batı/batılı” delirmiş olmalıdır. Olanlar acaba bir şaka mıdır bu işin sonu nereye varacaktır?

O ancak şuna ayarlıdır (bkz. Tc kurucu rejim ayarları):

Batı hep üstün olacak/kalacak, kendi de halkını asarak keserek sözde bi’şekilde (hangi şekil?) batılı yapacaktır. Ama bu birinci sınıf bir batılılık değildir (hımm) / ya nedir / şudur: Batı sömürgelerinde görülen türden insansı kölemsi bir tipolojidir. Yani dili dini giyimi kültür pratikleri ile birlikte tam bir “benzeştirilmiş insan tipi”.

Sapkınaydının biraz daha insaflısı ise şunu öngörür:

Batı/batılı dediğin Türk kültürüne semazen mehter kılıçkalkan ekibi seyretme eskitilmiş halı kilim satın alma iskenderkebap yeme rakı tatma İstanbul gezme Antalya’da güneşlenme seviyesinde ilgi/alaka göstermelidir. Bu tutum oriantalist/müsteşrik olmanın gereği değil midir daha çoğu veya farklısı tehlikelidir!

Ve batı/batılı hep (b)öyle kalmalıdır. Arada sırada sapıtıp Türkçe ve Türk tarihi (yani Osmanlı) üzerine araştırma inceleme yapmaya yeltenen batılı bilimadamları -oriante niyet taşısalar bile- çok ayıp etmektedir. Gericilerin aklına karpuz getirmektedir (kabuğu da dahil). Misal: USA’da faaliyet gösteren 16 tane Osmanlı enstitüsü de ne demektir / hâ ne demek! Tc’de 1 adet bile(m) yok iken bu ne skandaldır ne dayanılmaz katlanılmaz rezalettir. İnsan (yani batılı) olanda azbuçuk bir anlayış/iz’an mizan dizayn olmak gerekmez mi / eh yani!

*

Zeyl-I

Wecihi Bey işbu yüzyılçalıcı hastaruhlu katillere dair “Onları kahhar ism-i şerife havale etmişizdir dolayısıyla şeytan azapta gerektir; çürüme nihayetinde bir tabiat olayı olmak yanında Allah’ın âyetlerindendir de” der.

*

Gerici mi kimdir / şudur: 1908 19 20 23; 27 mayıs 12 eylül 28 şubat nedir anlamamakta direnen lakin 15 temmuz darbesine direnen kişi demektir ve son zamanlarda okuma (akademique) üretme (bkz. ihracat rakamları) yükselme (dizüstü cep tlf uydu vb.) zenginleşme silahlanma (bkz. İha Siha) oranı yüksek Müslüman Türk demektir.

Zeyl-II

Wecihi Bey işbu yüzyılçalıcı hastaruhlu katillere dair “Ona ve onlara unutulma cezası veriyoruz ki cezaların en talihsizi en iz bırakanı en etkilisi budur. Bittiklerini baştan beri bitmeye mahkum olduklarını layığını bulduklarını bitip giden solup giden batıp gidenleri sevmediğimizin bilinmesini istiyorum. Onları çürümeye terk ediyoruz binaenaleyh bırakalım da kokuşsun pezevenkler!” der.

*

Hımm peki...

Tc’nin durduk yere -haddi aşıp- G20’de ve 16. sırada yer alması ne anlama geliyor hele de gelecek on yıl içinde ilk on’a girecek olması... Bütün bunlar Tc kurucu ayarlarına hiç uyuyor mu? Yani bu şu demek: O zaman “biz” batı’nın neyini Türk halkına transfer edeceğiz ya da bu transformasyona itiraz eden direnen n’oluyo lan diyen gericileri nasıl asacağız? Tektip giydirme (uniform) şapke (Ö.Serengil’e saygıyla) takke don çorap put papyon gırawat rakı gibi fetişist/paganik unsurlar anlamsızlaşmayacak mı?

Peki İha Siha uydu üretimi 3.havaalanı 3.köprü (galiba yapımı bitti bile ve üzerinden geçiliyormuş) Marmaray (galiba oldu da bitti galiba ve içinden geçiliyormuş) Kanalİstanbul uçak uçakgemisi yerliaraba vb. ne demek olabilir?

Sorarım size (kime?) Tc nereye/nerelere doğru gidiyor?

Bizim hayalimizdeki (zira çoğumuz hiç gidip görmedi temel eserlerini de okumuş değilizdir, neyse) batı’ya doğru yol almadığı kesin.

Tamam da peki batı kafayı mı yoksa aklını mı peynir ekmekle mi yemiştir / söylesin hangisi?

Bize bir cevap borçlular...

*

Küçük bir ortadoğu (centrale-oriante) ülkesi/diktası olmaya alışkın/tapışkın bir zihniyet ve onun kopilleri (el-copille: Çocuk) normalleşme dünyalaşma insanlaşma hele de Müslümanlaşma karşısında şaşkındır (Tabii salt şaşma yetmez çıldırma fıttırma harakiri vb. de beklenir / yakışır). O bu ihtimali 180 yıldır hiç hesaba katmamıştır. Büyüme ve büyüklük (Osmanlı benzeri olma) onu müthiş korkutmaktadır. Hep çocuk kalmayı istemek gibi bir dîger sapkınlık onun yaşam tarzıdır. Elbette işin bir de sabıka ve tecziye (cezalandırma) yönü var hani kafir/zalim ol da gel ürkme! Hâ “hep çocuk kalmak”a gelince... meraklısı için şu kaynak önerilebilir: Günter Grass, Die Blechtrommel/Teneke Trampet, Paris, 1959 (Sinema filmi de var).

*

Eveet... Artık umutlar(ımız) tükenmek üzere.

Giyim (misal: Başörtüsü) kuşamdan (misal: Şapke takke) ötürü halkı asma İslamla savaşma kefeni ezanı Kuran’ı haccı Mevlid’i Allah (ve ahlak) demeyi cepte kav veya çakmak taşımayı caddede yürümeyi yasaklama gücünü vb. yitirmiş bulunuyoruz.

Hele bir de üstüne Tc’de üretilen mal malzemenin dışsatımı hatta bazı dizifilmlerin (kalite bi yana) USA’dan sonra 2.sırayı kapması durumu dinsizlik ve siyasi manyaklıktaki son umudumuzun da yitip gittiği anlamına değil de ne’ye geliyor!

Umudu tükenen her hain ve siyasi manyak gibi n’apacağımızı şaşırmış durumda Feto meto çeto (bkz. 28 şubat 5’li çete) gibilerin insaf ve yeteneğine kalmış halde dolanıp duruyoruz. Hepsine tamam da en kötüsü ne biliyônuz mu / yoo bilmiyôz! / şu o: Tc inşasından beri %80 süspansiyonla tükettiğimiz resmi/kutsal rejim içiti rakı’yı normal karıdöwen yastığakusan yalpayürüyen bi alkolik’in aldığı fiyattan gidip almak, kahrolası halk serhoşuyla aynı hizada olmak hele de Müslümanlarla aynı uçakta yan koltukta oturmak dahası aynı garaja araba park’etmek... (Aynı marka/kalite dizüstü cep tlf araba okul kürsü denizkıyısı otel işyeri mahalle site ve rezidans ne demek onu da siz düşünün. Adamlar artıkın her yerde monşér).

*

Hani var ya ne de olsa bi’şekilde koyuyor insana be!

A-a biri “insan” dedi...

*

Zeyl-III

Wecihi Bey’in işbu yüzyılçalıcı hastaruhlu katillere dair bir tesbiti de şöyledir: “Ve sevmiyoruz hasta ruhları onaylamıyoruz utançlarını paylaşmıyoruz suçlarını reddediyoruz sultalarını dürüyoruz defterlerini seriyoruz kirli çamaşırlarını seyrediyoruz çöküşlerini bekliyoruz çürümelerini wesselam”.

*

Hâmiş-I

Bilvesile “çözülüş çöküş çürüyüş” kimyası ile müsemmâ nazariye bânisi Wecihi Bey’e şükranlarımızı sunuyoruz.

Hâmiş-II

Çapkınaydın denilen değişik bir aydın türü daha vardır ve o sapkınaydına göre işinde/karı-kız peşinde kararlı olmakla birlikte muhatapdışı kişilere karşı zararsızdır.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık