• 14 Ağustos 2017, Pazartesi 2:24
OSMAN KİBAR

OSMAN KİBAR

AK PARTİ TAŞRASI / NELER OLUYOR

 

Evvelemirde şunu söyleyelim: İyi şeyler oluyor.

İlk elde Feto’ya bulaşmış hatta selam vermiş her kim varsa il ilçe teşkilatlarından tenkil/yok ediliyor, iyi de ediliyor. Bu meşru bir kürütaj olarak kararlıkla yürütülüyor.

Başkan Tayyip Bey’in talimatı iyi anlaşıldı tam anlaşıldı (Külliye duruma hakimdir. Siyasi irade şartlara sağlam vaz-ı yed etmiş bulunuyor).

Bu tür kanyenilemelerde (ameliyat/operasyon/müdahale) pusuda bekleyen en büyük tehlike sicili temiz görünümlü (misal: Tc wahşi yıllarına dair doğan görünümlü şahin) devlet memuru gibi kıyı köşede keşfedilmeyi bekleyen emekli amcalardır. Bu tiplerin çoğu nedense hep “örtmen” oluyor, dörtmen (sanatçı!) olanı ise az oluyor.

Siyasi vechelerde bazen (bazen mi/hadi gel de gülme) küçük adamlara yani minik esnaf silik enişte ve cicik bâyilere de iş düşer. Ve ortaya sürülen o aykırı/yanlış tercih ve sağlıksız ürünler “öyle “oldukları için içinde çok ve tehlike dolu politik yanlış barındırır. Bu belayı ise ancak kurumlaşmış bir feraset basiret ve isabet arındırır.

Teşkilat kurmalarda kurgularda kişi tercihinde yönü doğru/yanlış lakin kalite kaybı tehlikesi susta bekler, amman dikkat! Kaht-ı rical devlet adamlığı kıtlığı bildiren bir terkip olmak yanında onun ayrılmazı siyaseten ciddi bir sıkıntı ifadesidir.

Kimi zaman da il ilçe ölçeğinde faaliyet gösteren seçici irade, işyerinde kaliteli nezih eleman bulundurmak/çalıştırmak istemez. Kibirden küçükadamlıktan neşet eden bu durum -ne yazık- bütün partilerin taşraya dair aşamadığı en ünlü bir “engel amca”dır.

Aşağıda işbu tehlikeyi anlamak/tanımak adına -AK Parti’yi tenzihen- haccav usulü bir döküm yapılmak istenmiştir:

...o adıbatasıca lanetolasıca kahrolasıca yokolasıca ve tezgüne unutulasıca güne kadar kıyı köşede kalmış aykırı kaykı ters anti zıt aksi dışlanmış gavur parasıyla beşpara etmez pespâye pavyonda pâye yetersiz beceriksiz ezik büzük sönük yönü puta dönük silik pasif basit asit kişiliksiz ipsiz dipsiz tipsiz... lakin kendince içi ihtiras yüklü amcalara (misal: Sicili temiz bedeni semiz ııı. sınıf bürokrat) yani kifayetsiz muhterislere gün doğar. Helesi bitpazarına nur yağmıştır kedi olalı bi fare tutulmuştur kırmızı kar da yağmıştır gelmez ayın çarşambası gelmiştir günde iki defa doğruyu gösterdikleri anlaşılmıştır değerleri fark cepleri paraya gark mideleri hark... anneleri sevilmiş kendileri ise keşf’edilmiştir işte bkz. altın yere düşmekle sâkıt olmamıştır gün bu gündür heey... yaşşasın cumcumlar gelsin cukcuklar.

...evetefendimciler eloğuşturucular ikibüklümcüler süklüm püklümcüler ohohçular pohpohçular çokhaklısınızcılar yalakalar yancılar hancılar isabetbuyurdunuzcular emrinolurcular soytarılar kemikyalayıcılar sırıtkanlar sırtlanlar kaşınacak sırtlar gündüz insan gece hırtlar vb bu fiili durumu (de-facto) yetenek keşfi ihtiyaç duyulma ilgi ve bilgisine müracaat sabırlarının alasulu meyvesi hayallerin gerçekleşmesi değerbilmelik atılan taşın hedefi lafın ise yerini bulması ikbal kapılarının açılması olarak görür.)

İştee gerçek siyaset (többeler olsun) budur hakkın teslimi ve hakkın bi-hakkın yerini bulması budur daha n’olsundur, bütün kaliteler/değerler kahr’olsundur!

gün... iyiden güzelden öç alma çalakalem çalma çırpma uydurma kese doldurma (balıkesir-bandırma) yalan dolan yazma basma azarlama yayın dağıtım pazarlama ezme sıraya dizme rakipleri dövme sövme harama uçkur çözme mal istifleme rahatsızlık üretme “rakı” tüketme rüşvet sektörü ulusal düttürü üniversite rektörü her nevi çağdaş döktürü bi sürü suçun/günahın her türü... günüdür.

AK Parti müessis temsil kimliği, böyle olmamak için müteyakkız uyanık dikkat rikkat ve hakikat sahibi olmak durumundadır. Yukarıda dökümlenen “olumsuzlar” tersine mühendislik yoluyla iyiye güzele doğruya başarıya üstünlüğe dönüşebilir, mümkündür daha önce yapıldı zira(bkz. Fatih, Yavuz, Murad-ı rabi).

Hâmiş:

Aynı yolun devletin alacağı yeni şeklin belirlenmesinde de izlenmesi beklenir. Ve elbette genel merkez’e dair de.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık