• 10 Ağustos 2019, Cumartesi 19:12
OSMAN KİBAR

OSMAN KİBAR

Ağız yordamıyla

AĞIZ YORDAMIYLA

-ağız tadıyla değil / ne yazık-

I.

erdal özkan: kurtuluş savaşımız sırasında cuma hutbelerinde türk subayları kalkıp itiraz edermiş. cemaati de uyandıran konuşma yaparmış. şimdi yapılabilir mi?

el-cwap: a-a o kendinden kahreman "sü+bay"lar ertesi yıl ezanı yasaklayıp camileri kapatıp ol cömaat-ı müslimini zorla şapka mapka (panama melon/kawun tipi ws.) giymeye zorladı. domuz eti yedirmeye icbar da olabilirdi / allah unutturmuş / yoksa daha fazlasını dahi yapıp etmeye muktedir idiler. mewzuya uyanan birkaç akl-ı selim kişi çok geç kalmış iş işten geçmiş olduğu halde sarı jacket mavi fanila kırmızı don kanunu neyin olmaz müslüman imha etmenin de bi adabı usulü û erkanı war onu da biz mi öğretecegük a-ha firawn bey orda nemrut kardeş burda deccal şurda kabil-ata deyyaa ayıptır webaldir manyaklıktır deliliktir (ayıbo webalo güneho cinayeto) kafayı mı yidingiz leng halaskaran-ı zabitan işbu zulmü öz-kafir yapmaz yapmadı yapmayacaktır geçmiş ümmetlerde görülmemiştir didügü için astı. o kutsal günler ol kasabaanın kurtuluş günü olaraktan ileleebettün kutlanıyo dedemüzü ne gözel astınız leng yakuşuklu celladumuz aşıokuz size deyu. bi’l-wesile yaşşesin 23 nıssan made in japan arabası 19 mais-renault fransız caar! a-a yanmasadan kültürlü bi amcanın teki “pekiy kurtuluş sawaşu” deyu laf soktu. többeler ossung o da ne/ydi lan ööle! hmm hele keloğlan uzaktan bu yana doğru gurtulduk.. gurtulduk deyü bagurup ünleyüben koşuyodu. dimek ondangmış. yoğsam kendimüzü hala gawır elinde esir sanacağuduk. ezan yok kuran yok hacca gitmek yasah mevlid yasah allah demek ahlak demek cepte kav we çakmak taşımak yasah köylüysen angara.da caddede yörümek yasah wakıf kurmak parti kurmak dernek kurmak gırew yapmak -ya da aklından geçirmek/tewessül- yasak takke yasah besmele yasah (hele eskerde temellü yasah idi kim yerine kafir besmelesi var-ıdı: tengrimize hamd’olsun deyu başlar-ıdı) ülen keltoşolang gene güldürdün bizi ya helal ossung sanga! hmm war bi kurtulma cânım temellü de nankör olmayakh.. osmanludan gurtulduk dinden imadan gurtulduk az şii mi leng. af buyrun okumuş (üniw. mezunu yaşı kırk ellili falan) kardeş budünyayı ittiret de siz nasıl bi öbürdünyaya inanıyonuz siz acııba bi elde/ağızda nutuk öbürkünde tutuk (bir elde kalkan bir elde hançer / haydin gazanfer / özcan? ki sağlam dinsizdi) filan daha olmadı a.hitler amcanın kawgam’ı (mein kampf) mussolini beyfendinin kendi elürünü mito della grande guerra (büyük savaşın efsanesi) iquanalı timsahlı yunan figürlü 16 hondurass respubliq bayrağı.. hmm biz müslümanlar acizane “amel defteri” falan denen maviköşe kırtasiyeciden edinme -inşallah sağdan werilme- büyükboy kareli sesli görüntülü we heraalde üç.ten fazla buudlu bi deftercik/kitap/mobese/dijital/ilahi kayıt kuyudat eşliğinde hesaba çekilme düşünüyoz artık nedense.. kutu kutu pensee... el-cewap olaraktan acizane işte bunnarı söylemek istiyodum / duma duma dumm..  haa dil we uslup mu / bir honduras atasözü bu durumlarda şöyle der: stilini buldun fitillisini arama / capish!

2.haa.. 1951 25 nisanına kadar allahuekber.i dahi cuma we hutbelisini nah buldunuz/bulduk zira fena kurtulduk zalim we “al sana bombaa” (has/hakiki tc çocugu zeki müren beğ.e saygıyla) düşmanlardan dii mi ama yâ!

 

II.

maraş.tan bir haber geldi
dediler ki merik öldü
keşke merik ölmeseydi
kesileydi elim kolum
oy merik merik merik
ben kurbanım sana merik
ben hayranım sana merik

*

“maraş adlı bi şehrin itfaiye (söndürme) merkezine karı atma donsuz yosma oynatma” haberleri üzerine serbest we mest bi tetebbu:

hmm maraş.. bi zamanlar (cum. regimesinin asr-ı saadetlü yılları) müslüman terröristlerin maraş.taki camiye sığınma eylemi ancak 3 (yazıyla da üç) gün sürebilmişti. eh haliyle etrafına gazyağı dökülmüş çalı çırpı odun istiflenmiş yakılmak üzere olan gerici müslüman tapınağı olan ol camiden tıpışş tıpış çıktılar (eh çoluk cocuk karı kızan rehin alınınca daha n’apsınlardı yani). ol müslim terröristler şapka takke çorap fanila yasalarına aykırı dawranmışlardı yanii olceek şiyy değil idi genç cummcum rejimi her şeyi ş’apar emme bunu affedebilemezdi işte bundan nâşi hemen orayacak yani ulucami önünde asıldılar bi riwayete göre kurşuna dizildiler eh artıkın rejimin caniliik zewk katsayısına kalmış bişiiy n’aparsıng. yaşşesin maraş.ın kurtuluşşu ah ne heyecannı (we kannı) diğ mi laikçi milliyetçü kardiiş. ne yanii günümüz maraşında itfaiye (söndürme) bodrumunda üçbuççuk weya dört oruspuj garı kırıytmışmış da maraş.ın şerefi ş’olmuşmuş da amman efenim amman.. amanı biliin mi amanı! bi de bi ol şarın bi madalya işi war ki konuşmaya onokka böbrekdaşı ister. hele sırada bi de kahramanrize meselesi/fıkrası.. uff ki üff.

“yavuz karaahmetoğlu izmir belediyesi yapsa şaşmam da. maraş bizim cigerimiz” dimiş.

eh bizi de ulucami önünde sıkılan boynumuzda acizane weya göğsümüze/beynimize sıkılan gurşunnar.. arz ederim yani.

“kezban turhal haberde izleyince gözlerime inanamadım. rezillik..” dimiş.

istirham etmek isterüm hanımabla ..ayy men de “benim adım maşalllah şapke giymem inşallah” didügü içün 67 terrörist yoldaşıyla ulucami önünde asılmasını/mermiye dizilmesini duyduguma inanamıyom. resmen cânım inanmak puta tapınmak istemiyo can değil mi işte canı başka şiyler çekiyo: çağdaşlık asriyyet balolar ulular rakılar karılar ahırcamiler imhatürbeler yakılmakuran.lar daha cehape-partiler dinsizlikler insizlikler işbankllar tdk ttk thk ebk tmo dmo dhm wb. dehha niler niler.. yani o hamfendi gördügüne men ise duyduğuma inanamıyom bi türlücük ortada buluşamıyoz. yani ortada ciddi bi inanmazlık durumu warr acııba n’apssak n’itsek n’işlesek.. en iyisü yaşşassın dinsizlik zulum katliam (bkz. dersim yöresi halk oyunları ekipleri we rize bombalama waziyetleri dahi fikriye.nin bıngıl etleri rejim katili tetikçi paralıasker topal osman ) we ilelebet payidar cumcum waziyetleri.. ammaan 68 ceset de ne imiş be! (bunun bi de tc ülke sath-ı mailine tewdi ediniz de göeünüz ebenizin örekesindeki desenleri ancak ondan sonra bkz. filorya.daki yandan çarklı foto pilaj basenleri) ah karıştırılması mide galdıran şu eski defterler we kirlü çamâşur sepetleri..

ek kutlama maddesi: yaşassın 23 nıssan / 19 mais-renault / 29 hyundai / 30 awgustos-ögüst arabası wee 10 ad. kasımpati çiçek.i

III.

ne güzel bi kansız cinayetsiz çiççek kimin pampık gibin bi yakıntarihimiz war aman ki tadını çıkarasuz sakkın beyin konforunuzu bozmayasuz. tiz we heman warup ilkmektep orta lise örtmenlerinizin ellerini kalaylayuben dillerini yalayun (gerçekleri yalanlayun) saygılar sunun put gibin önlerinde durun sonsuz tşkr. edin öğrettikleri oncalık en doğru bilgiler içün / yakışşır! bu arada sakkın ihmal göstermeyüp eliniz para görünce umreye filan gidin karı koca we şööle bakın bakiim “lat uzza menat hubel” yerinde duruyo mu.. amma sizin mektep/yarakol önündeki we hökümet meydanındaki atina yöresindeki ööle mi yâ nasıl da sağlam duruyo.. (lakin ille de kuşların sıçması da olmasa ki ol tayr.lar yemen kahreman silahlı kuwetler başkomutanı ebrehe.nin ordusunu cahim.den getirdikleri kızgın daşları atarak yok eden (bkz. fil suresi) ebabil soyundan imiş dirler artık doğrusunu allah bilir) gidinin kahreman mekke silahlı kuwetler gen.kur başkanı ebu-cehil wakt miydi yani gittin de bedir.de niyazi oldun hani bi’şey değil de sana niyazilik ünwanı werilişinin yıldönümlerini kutlamakta puroblem yaşıyoz. münasip bi teşrin ayının otuzbirinde kuşluk wakti fazla tekila (ya da wotka) tüketiminden naaşı nirwanaya eriwerseydin pulların mı dökülürdü / zalim!

IV.

“merik” mi ne.. “meryem” be “meryem” meyrik de meyrem de mirem de derler zira dünya kadınalarının en hayırlısı hz. hatice annemiz iken göklerin en hayırlı kadını hz. meryem anamızdır / hepisine selam olsun kafirleirn cümlesine ise lanet olsun allah azaplarını arttırsın

sewen gafil müslüman kardeşleri de cenab-ı allah ıslah etsin töwbe nasip etsin / olmuyorsa hepsini sewdikleri ol put ile birlikte haşretsin / amin yâ kahhar!

V.

haa bu arada “burun farkıyla” at yarışlarında falan görülen bi dereceleme türüdür / amman karıştırmayalım.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık