• 11 Haziran 2019, Salı 13:16
ORHANBAYLAN

ORHAN BAYLAN

Zencilere Ölüm!

Zencilere Ölüm!

 

Amerika kıtasını işgal eden Avrupalı kaçkınlar, yerlileri öldürüp münbit arazileri ele geçirince, işlmek için eleman sıkıntısı çekmeye başladılar.

Avrupa’dan gelen göçmenler onlara hem problem çıkarıyor, hem istedikleri gibi çalıştırıp verim alamıyorlar, ya da bir müddet sonra bu geniş kıtanın bir bölümünde kendi çiftliklerini kurmak için ayrılıyorlardı.

Zaman “keşifler” zamanıydı ve Afrika kıtası oradaydı.

Kendilerine benzemeyen, kendileri gibi inanmayan bir kıta…

Afrika’nın kara derili Müslüman ya da pagan dininden olanları.

Hoş Müslüman olmaları pagan olmalarından daha cazipti onlar için.

Çocukluklarından beri büyüklerinin onları korkuttukları Türklerde Müslüman değil miydi?

İşte köle ticaretiyle yüz binlerce Afrika’lıyı getirip tarlalarında açlıkla, cezalarla yüzyıl çalıştırdılar.

Bugün övündükleri o zenginliklerinin ve gelişmişliklerinin altında o insanların kan ve göz yaşı vardır.Bütün dünyanın masum insanlarının ahları vardır.

Sonra bu zencilerin çocuklarının çocukları bazı haklar elde etti.

Ama bu Amerika’yı yerlilerden katliamla alanların çocuklarını rahatsız etti.

Aynı mahallerde evleri olması, aynı arabalara binmeleri, aynı okula gitmelerine direndiler.

Örgütler grup; bu pamuk tarlalarında çalıştırırken kamçılarıyla katlettiklerinin torunlarını sırf derileri kendilerinin derisine benzemiyor diye bir çok eyalette yaktılar.

Çünkü onlar kendileri gibi değildi ve sahip olduklarından istiyordu.

Türkiye’de de benzer durum oldu.

1909 yılında İTC denilen haramzade sürüsü, Ermeni komitacılar, Sırp ve Makedon çeteler, masonlar velhasıl Osmanlı ailesiyle hesabı olan ne kadar uğursuz varsa beraber Osmanlı İmparatorluğuna çöktüler.

10 yıla kalmadan 3 kıtaya yayılmış koca imparatorluğu parçalayıp, bugünkü topraklara mahkum edip bir de bunu zafer diye yutturdular.

Vebu topraklarda, yeni bir “ulus yaratmak” adına, Balkanlara, Orta Doğu ve Afrikaya ki buraları 500 yıla yakın yönetmiş bir devletin temsilcileri olarak sırtlarını dönüp inkar ettiler.

Ve o ulusun çocuklarına kendilerinin boğazına sarılmaya ve yok etmeye gelenleri değil, omuz omuz onlara karşı savaştığı, yan yana toprağa düştüğü Suriyeliye, Iraklıya, Gazzeliye düşman ettiler.

Ve devletin imkanlarıyla semirttikleri, zenginleştirdikleri bu yeni sınıf öyle bir kibirli oldu ki, kendi gibi olmayanları devletin kapısında ancak hizmetli olarak gördü.

Sen öküz Anadolulu, askere çağırdığımızda asker olacaksın.. anlayışıyla 70 sene bu milletin asıl ve asil unsuru Anadolu insanını tahkir ettiler, alay ettiler.

Başı örtülüyse ancak fabrikasında işçi, evinde hizmetli, kravatsız ve hele şalvarlı poturluysan ne işin var Kızılay’da, İstiklal Caddesinde diye insanları katagorize ettiler.

Katil beyaz Avrupa’lının Amerika’da yerlilere ve zencilere yaptığının aynısını, bizim İTC artıkları yaptı yıllarca bu ülkede.

Rahmetli Özal’la başlayan ve AK Parti iktidarıyla dahada artan, Anadolu insanın pastadan pay alma kavgasında ki “ötekileştirme” lafı da işte bu yüzden çıktı.

Onalrı ötekileştiren yoktu, sadece konforlarına ve sahip oldukları ayrıcalıklara uzanan eller onları rahatsız ediyordu.

Bu yeni yetme Anadolu zenginleri aynı jeeplere biniyor, aynı mekanlarda onlarla birlikte kahve içiyordu.

Bunlar dün evlerine gelen temizlikçinin akrabaları, fabrikadaki Ahmet Usta’nın köylüleriydi.

Nasıl olurdu Bağdat Caddesinde, Kalamışta, Etiler’de kendisine komşu olabilirdi!

İşte Amerika’da ki SWAP’ın zencilere ölüm diye bağırması neyse, bizim yerli beyaz Türklerimizde aynı naraları atıyor yıllardır.

Lakin; bizi kendileri gibi görmeyen bu elitist tavrı eleştirirken; Suriyeden savaş dolaysıyla kaçıp ülkemize gelmiş olanlara biz yapıyoruz aynı muameleyi.

100 sene önce Trabzon gibi, Edirne gibi vilayetimiz olan, bizimle beraber Çanakkale’de omuz omuza Batı’nın tek dişi kalmış sözde medeni canavarlarına karşı savaşan insanların torunlarına bizim davranışımızda Amerikalı WASP ve beyaz Türklerin kendilerinden olmayanlara davranışından ne yazık ki farklı değil.

Şunu anladım.

Herkes “zencilere ölümmm” diyor…

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


murat murat 11.06.2019 13:35

buralar bizler kadar onların hakkı. ne çanakkale şehitliği, ne zigetvar, ne kosova, ne malazgirt meydanı türklerden mamur değil. pakistanlısı, suriyelisi, azerbaycanlısı, hatta kenyalısıyla, daha doğrusu o zamanki fars, acem, arap ve türkü ile heterojen bir ulustan müteşekkil olmuş bir coğrafyadır bu islam coğrafyası.

Monsenyör Monsenyör 15.06.2019 18:33

+10

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık