• 06 Şubat 2018, Salı 13:49
ORHANBAYLAN

ORHAN BAYLAN

YPG VE CİHATCI ÖRGÜTLER ÜZERİNDEN OPERASYON ELEMANI OLMAK

YPG VE CİHATCI ÖRGÜTLER ÜZERİNDEN OPERASYON ELEMANI OLMAK

Abd ve Batı ülkelerinde; PYD ve YPG terör örgütlerinin "yurtsever" örgütler olduğu, DAEŞ sonrası El-Kaide'nin Suriye'de kalan "Cihadist" gruplarıyla mücadele ettiklerini, Türkiye'nin de bu cihatçı gruplara destek olduğu, onlarla beraber operasyon yaptığı fikri işleniyor alabildiğince.

Hadi Amerika ve bazı Batı ülkeleri bunu işliyorlar, maksatları belli.

Bizim içimizde; ünvanlarında siyasetçi, akademisyen, yazar, yorumcu denilen kişilerin amacı ne?

Amerika zaten YPG'ye 2000 uçak, 5000 TIR dolusu silah ve techizat, sıkıştıklarında bayrak çekerek zaten bizim nasıl "stratejik müttefikimiz ve dostumuz" olduğunu göstermekten geri durmuyor, bunu anladık.

Genlerine işlemiş sömürü ve zulüm, kalplerinde yerleşmiş İslamifobi ile bu devletlerin Orta Doğu ve dünya üzerinde ki diğer halklara tanıdıkları yaşam biçimi, "ihsanımız kadar kulumuz" olunuzdan öteye gitmediği herkesce malum.

Bütün bunları anlıyoruz ve geri kalmışlığımıza, içimizde devşirilen mankurtlarla bizi buna mahkum edişlerine içimiz ayrıca yanıyor.

100 yıldır bu coğrafyada ki kucaklarına aldıkları Sultan, Emir, Kral ve Diktatörler eliyle, bu toprakların insanlarının petrolüyle beraber kanını emdiler.

Kendi ülkelerinin veya müslüman coğrafyanın süte, bir dilim ekmeğe muhtaç çocuklara ilaç olmak yerine, Amerika'lı obez veledin hamburgerini büyütmeye akıttılar zenginliklerini.

Bütün bunlar bildikleriniz zaten.

Ama asıl pis oyun ne biliyormusunuz?

İsmi Ahmet, Kasım olan, bu ülkenin üniversitelerinde akademisyen; siyaset sahnesinde aktör, yazar veya yorumcu olan, bu ülkenin ekmeğini yiyen kişilerin, Amerika'nın uzun vadeli planlarının gönüllü figüranı olmaalrı.

DAEŞ'e giden TIR'lar mavalıyla Erdoğan'ı Lahey'e götürme gayretlerinin yılmaz savaşcısı olarak bunun kavgasını vermeleri.

Başta bahsettiğim "Cihatçı" söylemin ana gayesi; uzun vadede Türkiye'yi yönetenleri uluslar arası mahkemelere çıkarma planının bir parçası.

Abd ve bazı Batı'lı mihraklarca seslendirilen bu dilin yerli versiyonları,  onların burada ki operasyon elemanlarıdır.

Onları iyi tanıyın.

Muhalif olmak, muhalefet etmek, eleştirel olmak, velevki memnun olmadığınız hükümetlerin seçim yoluyla iktidardan gitmesini temin edemeyip, çok uluslu güçlerden medet ummak olmamalı.

Muhalif olmak, Erdoğan düşmanlığıyla Ülke savaştayken, düşmanın ekmeğine yağ sürmek olmamalı.

Zorlarsanız; kendinizi vatana ihanetten Yüce Divan'da bulursunuz!

" ÖSO El-Kaide, Cihatçı gruplarla YPG'ye harekat düzenlemek ileride bizi sıkıntıya sokar" gibi ifadeleri kullanmak, Kılıçdaroğlu'nun ve Selin Sayek Böke, Öztürk Yılmaz, Sezgin Tanrıkulu, Eren Erdem, Aytuğ Atıcı gibi isimlerin her konuşmlarında buna vurgu yapmaları, işte bahsi geçen uluslar arası çalışmanın yerli uygulayıcıları oluşundandır.

Erdoğan'ı ne pahasına olursa olsun indirmeyi hedefleyen iç ve dış güçler; 2019 yılı seçimlerinde öncelikle seçilmesini engellemek, daha sonra da onu Uluslar arası mahkemelere suçlu olarak çıkarıp, Türkiye'de bir sürek avı başlatmak.

Ve sonunda; bu ülkenin gerçek evlatlarının 70 sene sonra yakaladığı ivmeyi durdurmak, kazanımları yeniden ellerinden almak, bağımsız ve bağlantısız kendi ayakalrı üzerinde duran Türkiye'yi yine 100 yıldır olduğu gibi burnuna halkayı geçirip diz çöktürüp istedikleri yönetmek ve yönlendirmek.

Şu günlerde; ÖSO El-Kaideci, İdlib bölgesinde cihadist gruplar var diyenlerin sıfatları ne olursa olsun, bu ülkenin yerlisi ve millisi değildir.

Bunların içinde bazı neoselefi görüşlü olanlar var mıdır vardır.

Ama Türkiye şu an bekaa sorunuyla ilgileniyor.Bunu bertaraf etmek için hergün aslanlarını toprağa veriyor.

Benim Ülkem, ordum, Abd'nin besleyip büyüttüğü, stratejisi için yönlendirdiği DAEŞ'i öncelikli hedef seçmek zorunda değildir.

Çünkü;  Türkiye'nin öncelikli düşmanı; PKK ve PYD'dir...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık