• 01 Mart 2018, Perşembe 20:25
ORHANBAYLAN

ORHAN BAYLAN

TMSF ve FETÖ Şirketleri

 

TMSF şu an Türkiye’nin en büyük Holding’i.

Yaklaşık cirosu 50 milyar. 50 binden fazla çalışanı var…

En son Bakan Şimşek’in bir soru önergesine verdiği cevaptan anladığımız kadarıyla FETÖ terör örgütüne maddi destek sağladıkları veya iltisakları oldukları gerekçesiyle 999 şirket TMSF'ye geçmiş, bunlardan sadece 2 tanesi satılmış.

Kamuoyunda isimleri bir zaman FETÖ yapısıyla anılan, o yapı sayesinde büyüyen, maddi ve manevi iç içe geçmiş olan şirketler aynı zamanda bu yapının kasasıydılar da.

En başından anlatalım bu para ilişkilerini.

Anadolu’nun herhangi bir şehrindeki abiler ve ablalar; maaş kesintisi, kurban ve himmet bağışları, okulları destekliyoruz diye verilen her tür yardım parasını sisteme nasıl sokacaklar?

Her şehirde olan ve bu yapıdan görünen bilhassa büyük şirket sahipleri devreye giriyor. O şirketler bu toplanan paraları önce İstanbul’a aktarıyorlar. Yine çeşitli ilişkiler içinde oldukları ya Fetö yapısının içindeki şirketler (reklam ve yapım firmaları) ya da İstanbul’da olan yine büyük firmalar kanalıyla.

Boydak, Naksan, Koza İpek, Bakpiliç, Sesli ve isimlerini sayamadığım ülkenin her şehrindeki bu iri iri şirketlerin Hocaefendi diye dizilmeleri sadece onun manevi şahsına intisap ettikleri için değil, himmet paralarının kasalarında faizsiz kredi ve istedikleri kadar komisyon kesebilmeleri yüzündendir.

Siz hiç Memduh Boydak’ı gördünüz mü?

Bu akşam medyamit.com’da yayınlanacak olan maillere bakarsan sanırsın dünyaya meyli olmayan bir müttaki ama adam özelde tam bir playboy.

Kendi memleketimde FETÖ ile görüşmek için Pensilvanya’ya giden bir iş adamının verdiği ifadeyi yayınlamıştım bir ara.

Mazbut hayatı olmayan, dünyanın zevk ve sefahatını yerine göre yaşadığı bilinen bu şahsa niye gittiği sorulduğunda:

“Bu yapıya yaklaşan herkes baktım nemalanıyor. Müteahhitsen inşaatın satılıyor, hırdavatçıysan bütün müteahhitler sana geliyor, kuyumcuysan hepsi senden alıyor, ben de girdim aralarına. Dediler Pensilvanya’ya muhterem hocamızı görmeye gelir misin. Olur dedim.10 bin dolar vereceksin dediler, kaz gelen yerden tavuk esirgenir mi verdim gittim. Gerçi 3 gün bekledim görüşemedim ama… Olsun.. Ha o arada uçakta beraber gittiğimiz, orada benimle bekleyen milletvekilleri ve iş adamları da vardı.”

İşte bu İstanbul’da toparlanan paraların dışarıya çıkması için bu sefer “şöhretli” kuryeler devreye giriyordu.

Hakan Şükür, Arif Erdem gibi şahıslar.

Havalanında zaten ayarlanmış, daha önceden yine bu yapıya ait emniyet müdürleri vasıtasıyla “abi” polislerin yerleştirildiği havaalanındaki kontrolü geçmek hiç de zor değil.

Zaten o günün şartlarında Hakan Şükür’ü karşısında gören polis memuru bırak valizini kontrol etmeyi, akşam arkadaşlarına hava atmak, ya da oğluna babasının nasıl dostları varmış diye böbürlenmek için yapacağı ilk iş; hatıra fotoğrafı çektirmek olurdu.

Ya Amerika mı diyorsunuz?

Türkiye’den başka devlet bu paralar nerden diye sormaz dünya da…

Sadece çıkarırken sorar onlar…(Gerçi AK Parti döneminde bizde de gelirken artık sorulmuyor. Ama yıllarca anasını ağlatıyorlardı milletin=)

Şimdi TMSF bu korkunç para trafiğinin yaşandığı şirketlere el koydu. Kayyumlar eliyle bu şirketleri yönetiyor.

15 Temmuz üzerinden yaklaşık 18 ay geçti; Türkiye’de ki bütün kurumlarda FETÖ temizliği yapıldı, kamu’dan 100 binin üzerinde insan ihraç edildi ama TMSF’den ihraç edilen sayısı 2.

Yazıyla da yazalım sadece iki.

Daha sonra Abdullah Gül’e başdanışman olan eski TMSF başkanlarından Ahmet Ertürk gibi insanlar zamanında Alaaddin Kaya (Zaman gazetesi eski sahibi) 2011 yılında TMSF çalışanlarıyla ortak kurdukları “Varlık Fonu” şirketinin (daha sonra başka bir holdinge devredildi) para piyasasında ki adına “TMSF’nin tahsilat timi” deniyordu.

Belki bu şirket çalışanları şu an orada çalışmıyor ama o gün iç içe oldukları, al takke ver külah yaptıkları yetkili isimler aynen görevlerine devam ediyor.

Ayrıca; KHK ile kayyum atanma görevi bakan oluruyla TMSF’ye verildi.

Bugün 999 şirkete atanan kayyum sayısı üç bin kişi demektir. Bu insanların zaman zaman yanlış kişilerden olduğu, KHK eliyle ihraç edilenlerden öğreniyoruz.

Bank Asya’ya genel müdür olarak atnan kişi KHK ile ihraç edildi.

Yine Kayseri’de Hamdi Kınaş’ın avukatı Ramazan Arslan kayyum olarak atandı.

Sonra yapılan yanlışlık itirazlarla anlaşıldı ve görevden alındı ama, kendi kimliğini hiç saklamayan ve BOYDAK HOLDİNG’e iki ay önce yeni CEO olarak atanan Alpaslan Baki Ertekin gibiler hala birilerince kullanılıyor demek ki…

FETÖ ile mücadele eden tek kişi var sanırım Türkiye’de…

Recep Tayyip Erdoğan.

Onun haricinde AK Parti içinde ve devlet bürokrasisinde ..mış gibi yapan eyyamcıdan geçilmiyor.

Bunların bir kısmı bu mücadeleye innanmayan menfaatçiler.

Bir kısmı da hala kimlikleri aşikar olmamış FETÖ’nün gizli askerleri…

Üst üste geçmişte de yazmıştım. Fetö ile mücadele elbette suça karıştıkları aleni olan insanlar için adli ve cezai olarak işletilmeli.

Ama; hala yurt dışına para aktarılıyorsa, hala gaybubet evleri adı altında bir kısım yerlerde aylardır aranan şahıslar saklanabiliyorsa, bu yapının para kaynakları kesilmemiştir.

Siz para kaynağını kurutmadığınız hiçbir örgütle savaşı kazanamazsınız.

Para akışı devam ettikçe sinekler akın etmeye devam edecektir.

Ayrıca; FETÖ ile ilişkileri ortaya çıkarmak için polis ifadelerinden, sorgu odalarından daha çok etkili olan yöntem, para trafiğini takip etmektir.

Hem o yapıya ait şirketlerin hem de TMSF’ye aktarılan bu 999 şirketin geçmiş para trafikleri sağlıklı ve düzenli, karşılaştırmalı takip edilirse, sadece Türkiye değil, bu örgütün dünya ilişkileri açığa çıkar.

Ama sanırım birileri bunu zaten istemiyor.

Ve buradan ciddi bir rant devşiriliyor.

Tek üzüldüğüm; o uzun adam Afrika’da FETÖ okullarını ve finansal ilişkilerini kesmek için ülke ülke gezerken, kendi ülkesinde kendi memurları onu oyalıyor.

Ağır mı geldi sözüm…

Koydunuz mu önüne ciddi bir para ilişkileri ile ilgili bir rapor?

Şu kadar şirket, şu kadar personel, şu kadar ciro hikayesini demiyorum beyler…

MASAK mı çalışıyor diyorsun….

Umarım öyledir….


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Tmsf Tmsf 01.03.2018 22:53

Orhan bey Tmsf  başkanı 14 yıl görev yaptı, ahmet ertürk ve şakir ercan gül, sütunları bile paralel oldu 14 yılda, bunlar mı fetö mücadelesi yapacak?

Fetö Tmsf yi merkez etmiş Fetö Tmsf yi merkez etmiş 03.03.2018 16:39

Aydınlıda Kavurmacı soyadı olanlar hala çalışıyor, Boydakta işin merkezi Mustafa Boydak dışarda, Tmsf 30 şirkete el koymuş halbuki 38 şirketleri var, hatta tüm Kayseri bilir Meltem Kimya da onların, Kozada İngilteredeki Koza Ltd yi Akın İpek kütür kütür çalıştırıyor, Markantalyada gözaltında olan ortakların 7 sülalesi içerde, hala anlamadınız mı? Tmsf'yi üs yapmış adamlar, yeni Başkan emirlerinde...

Fetöcü Ceo Fetöcü Ceo 03.03.2018 21:12

Fetöcü Alpaslan Baki Ertekin in Boydaka Ceo olarak yerleştirilmesinden daha kötüsü, adam Twitter adresinden Berat Beyin her tweetini retweet yapması ve her yerde BENİ BERAT BEY ÖZEL GÖNDERDİ demesi. Berat bey, adını her yerde kullanan bu Fetöcü Alpaslan’ın dediklerini hiç mi duymuyor yoksa gerçekten o mu göndermiş?

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık