• 01 Ağustos 2019, Perşembe 0:36
ORHANBAYLAN

ORHAN BAYLAN

Samimiyetimizi kaybettik...

Ülke olarak kaybettiğimiz değerlerin başında samimiyetimiz ve dürüstlüğümüz geliyor ne yazık ki?

Son yılların en büyük belası Fetö olayında da maalesef toplum olarak samimiyet sınavını veremedik.

Makam, mal, mülk, nüfuz ve daha bir çok nedenle bu imtihanda toplumun kahir ekseriyeti olarak sınıfta kaldık.

Son 40 yıla damga vuran bu örgüt İngiliz anahtarı gibi herkesin işine yaradı.

Herkes kullandı.

Amerika kullandı.

İngiltere kullandı.

Bütün iktidarlar kullandı.

Darbeciler kullandı.

İstihbaratçılar, askerler velhasıl devlet erkinde bir şekilde eli olan herkes kullandı.

Vatandaş kullandı.

Memur olmak isteyen sıradan kişi, şef, müdür olmak isteyen memur, ihale almak isteyen müteahhit, müteahhite mal satmak isteyen nalbur, reklam yaparak ürününü satmak isteyen fabrikatör, kızına katalog koca bulmak isteyen kaynana, himmet parasıyla ahirette arsa peşinde koşan sahtekar düzenbaz, velhasıl herkes kullandı.

En fenası da din adamı kılıklı koca koca profesörler, kanaat önderleri kullandı.

Ve sonra bir gün pastayı tek başına yemeye kalkışınca birilerinin tepesi attı ve kavga çıktı.

Kavganın sonunda zarar eden Fetö oldu.

Fetö değil de; hani Başkan Erdoğan’ın üç kategoriye ayırdıklarından en masumlarına oldu olan.

İhanet içinde olanlar kaçtı,

Ticaret yapanlar biraz paralarından oldu ama paçayı sıyırdı.

İbadet denilen en altta kalanların canı çıktı sadece.

Ha bunlardan pişman olan var mı?

Çok çok az…

Ama benim esas derdim bunlar da değil.

Düne kadar Fetö’ye övgüler dizen, Abant’ta cebine dolar dolu bir zarf konulması için, Stv veya Bugün televizyonlarında arzı endam etmek, ya da Zaman ve Bugün gazetelerinde bir köşe kapıp kitap satışlarını arttırmak ya da şahsi PR’ları için dansöz gibi kırıtan sözde din adamı kılıklı adamlar, 15 Temmuz sonrası anında pozisyon değiştirip “Bunlar dindışı” diye fetva verdiler.

“Muhammederresululllah” demeseniz de olur, ya da “Dinlerarası Diyalog” derken, Kutlu Doğum Haftasını malum kişinin doğum günlerine endekslerken gıkını çıkarmayan bu iki yüzlü ve sahtekar din adamları en çok benim yüreğimi acıtanlar.

Hele bunlardan birisi; “Yetiştirin de göreyim muhterem Fetullah Hocaefendi gibi birini”, “Sizler onun ayakkabısı kadar bile olmazsınız” diye anırdığı günleri unutmuş, şimdi kalkmış onun bataklığında sivrisinek üretimine başlamış.

Ve bizim anlı şanlı Profesör din adamlarımız(!), yine başlarını kuma gömmüş, onun devlet birimlerinde kümelenmiş “dai”lerinin hışmına uğramamak için nefes bile alamıyorlar.

Nasıl dün Fetö Cumhurbaşkanlığı yaverlerine kadar sızdıysa, Metö’de aynen Başkanlık Sarayının en yetkili birimlerine kadar yandaşlarını doldurmuş vaziyette.

O yüzden de; Din İşlerinin en yüksek kurulu olan Diyanet’te bile bu şahsın İslam’a ve onun güzide sahabilerine, dinin 1400 yıllık müktesabatına, ağza alınmayacak iftira ve hakaretamiz sözlerle saldırmasına kimse ses çıkarmıyor, çıkarmaya korkuyor.

Soruyorum;

Ne zaman bu adamla mücadele edeceksiniz?

Bu bataklığı ne zaman kurutacak, milletin çocuklarının iğfaline engel olacaksınız?

Yok ki bir Şeyhülislam Ebussud Efendi, versin bir fetva sallandırsın darağacında mülhid ve zındık sözde din adamı kılıklı oryantalistleri.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Taylan Atasoy Taylan Atasoy 08.08.2019 22:17

Kürsüler susmuş , en son Cennet mekan Balkanlioglu kürsüden Hakkı haykırıyordu . ALLAH sonumuzu hayr eylesin , gidişat çok fena !

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık