• 19 Temmuz 2018, Perşembe 13:00
ORHANBAYLAN

ORHAN BAYLAN

Mehmet Görmez'i Kim Pazarlıyor!

Mehmet Görmez'i Kim Pazarlıyor!

 

Yeni sistemde Başkan Erdoğan bakanları atadı ama anayasanın kendisine verdiği diğer üst düzey görevlileri atama yetkisini henüz kullanmadı.

İşte bu günlerde herkes kendi palazlandırdığı adamı parlatma ve pazarlama derdinde.

Etkili bir makama getirilen kişi üzerinden maddi manevi güç devşirmenin hesabını yapıyor.

İşte tam da bugünlerde Habertürk ısrarla Mehmet Görmez'i vitrine çıkarmaya, gündümde tutmaya çalışıyor.

Görev süresinin dolmasına 4 sene kala pek şık olmayan bir şekilde müstafi olan Görmez yani patlak lastiği ısrarla niye gündemde tutmak istiyorlar acaba!

Aslında bu Görmez'in kerametiyle menkul değil.

Sahip olduğu ve bugüne kadar getirdiği ilişkiler yumağıyla alakalı her şey.

Bizim mütedeyyin çevre Görmezi güzel hitabeti, davudi sesi yüzünden kabul etmiştir.

Söylediğinin ne olduğuyla hiç ilgilenmemiş, söylemesi gerekenleri zamanında neden söylemedin diye hiç hesap sormamış ama söyleyiş şekli yüzünden körü körüne savunmuştur birileri...

Ama birilerinin bildiğinin aksine Görmez görmez değildir.

Onlar bir ekip, bir projenin yetenekli uygulayıcılarıdır.

Bu ilişkileri anlamak için Anakara Ekolü ne, Fazlurrahman kim, Ali Bardakoğlu, Mehmet Emin Özafşar, hatta Ankara Ekolünün bir dönem çıkardığı "İslamiyyat" dergisi, İlhami Güler, Hayri Kırbaşoğlu gibi daha bir çok isim kimdir, neyi temsil eder bakmak lazım.

2004 yılında Ali Bardakoğlu başkan, Görmez başkan yardımcısı iken Bardakoğlu Amerika'da bir dizi görüşmeler yapmış, bilhassa o dönem ABD Dış İşlerri Bakanlığı ve NSC(Ulusal Güvenlik Konseyi ) yetkilileriyle görüşmeler yapması tartışmalara konu olmuştur.

Dini hiç bir vasfı olmayan bu güvenlik ve istihbarat kurumlarıyla Bardakoğlu hangi konuları ve ne yetkiyle görüşmüştür?

Yine 2007 yılında Amerika Dış İşleri Bakan Yardımcısı Matt Bryza ile Görmez bir saat görüşmüş, eften bir konuyla geciştirilmiş, görüşmenin detayları asla yansıtılmamıştır.

Ilımlı islam, "Dinler arası diyalog" projeleri sadece Fetö'nün inhisarında olmamış, Diyanet Mehmet Nuri Yılmaz' başkanlığından itibaren Papalığın bu projesinde fiilen yer almıştır.

Bunun uygulamaları teknik sahada Diyanet tarafından yapılmış, propaganda ve saha yaygınlaşması Fetö eliyle olmuştur.

Lakin; daha sonra mevcut iktidar ile ABD arasında yol haritası ve ülke menfaatleri konusunda anlaşmazlık çıktığında Abd Erdoğan'ı iktidardan uzaklaştırabilmek için elindeki kullanışlı bütün argümanları devreye sokmuş, en sonunda vurucu güç olarak Fetö yapılanmasıyla nihai darbeyi indirmeye çalışmıştır.

Ama; Abd ve Papalık projesi olan, "Ilımlı İslam"  Diyanet ve Fetö eliyle uygulamaya sokulan yüzü, " dinler arası diyalog " uzun zaman kimsenin umurunda olmamıştır.

İşte görevden alınana kadar Mehmet Görmez bu planın uygulamasında ısrarcı olmuş sonunda da görevden uzaklaşmak zorunda kalmıştır.

Bugün derin güçler, Fetö'yü ve Türkiye'de ki bazı yapıları hala kullanabilme yeteneğine sahip olanlar, bu emellerinden ve planlarından asla vaz geçmediler.

Başkanlık seçimlerinden önce, Erdoğan'a yakın bazı isimlerinde Görmez'i bazı siyasilerle beraber pazarlamaya çalışacakları duyumunu almıştım.

Pek Ala bir siyasetçimizin evinde Kalın bazı abilerle bu işlerin konuşulduğunu Ankara'dan bazı dostlar fısıldamıştı.

Biz patlak lastikle Erdoğan yola çıkmaz demiş ehemmiyet vermemiştik ama, görünen o ki birileri ısrarla bu ismi yeni sisteme monte etmeye çalışıyor.

Bakalım bu gayretler ne sonuç verecek...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Harry Harry 19.07.2018 15:12

Başkanlık sistemi ile bu çarpıklıkların düzeleceği düşğnüyorduk hala da düşünüyorum. Şu pespaye yönetici müsveddelerinden bir kurtulsak ah Bu arada kaleminize sağlık

Soner Soner 19.07.2018 22:19

Kaleminize sağlık

m oz m oz 20.07.2018 18:45

çok önemli konular bunlar abi, feth den daha derin ve daha hain birplan mı var diye korkuyor insan, yarabbi ebabil kuşlarını gönder Allah'ım

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık