• 06 Ağustos 2017, Pazar 18:16
ORHANBAYLAN

ORHAN BAYLAN

MEHMET GÖRMEZ BEYAZ TV'YE MEHMET OKUYAN İÇİN NEDEN ARACI OLDU

MEHMET OKUYAN İÇİN GÖRMEZ KULİS NİYE YAPAR..!

Birkaç gündür sosyal medyada dolaşan bir haber vardır.

Kadir Mısıroğlu’na Beyaz Tv’den söylendiğine göre; Ramazan ayında Mehmet Okuyan’ın proğram yapması için eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez aracı olmuş.

Bu haberi aldıktan sonra haberi doğrulatmak için bekledim.

Ve bugün Kadir Mısıroğlu’nun yanında olan eskiden beraber çalıştığım bir arkadaşa olayı sordum.

Kendi ifadesiyle kelime kelime şöyle:

“ Geçen yıl Kadir Mısıroğlu ile yapılan Ramazan’da ki proğram için hem kanala hem bize güzel geri dönüşler olmuştu.Bekledik kanaldan böyle bir teklif yine gelir mi diye.Lakin ramazan ayı gelip hala bir gelişme olmayınca, ben kendi insiyatifimle muhatabımı aradım.

Her zaman görüştüğüm şahıs geçiştirince bizimle çalışmak istemediklerine yordum ve fazla üstelemedim.

Ramazan gelip Mehmet Okuyan’la proğram yaptıklarını görünce; her zaman görüştüğüm şahsı aradım ve malum şahsı tanıyıp tanımadıklarını sordum.

Mehmet Okuyan’ın dini görüşleriyle ilgili pek bilgisinin olmadığını aslında bunun pekte önemli olmadığını zira; Mehmet Okuyan’ın DİB başkanı Görmez tarafından tavsiye edildiğini söyledi.”

İşte arkadaşımın bana tam olarak aktardığı bu.

Bugün Türkiye’de ehl-i sünnete saldıran en meşhur iki isimden biri olan bu şahsa, aslında Ehl-i sünneti savunması gereken kurumun başkanı aracı olup tavsiye ediyor, onunla ilgili kulis çalışması yapıyorsa bu vahimdir.

Reformist/modernist Ankara Ekolü mensubu iki Profesörün ittifakından ziyade aslında, ehl-i sünnet kalesine sistematik hücum eden bütün melanet yuvalarının nasıl ittifakla çalıştıklarını göstermesi açısından ibretlik bir örnek.

Mustafa İslamoğlu ile fikri ittifakını akrabalıkla güçlendiren Mehmet Okuyan; Samsun İlahiyat Fakultesinde yapmış olduğu ehl-i sünnet düşmanlığını geniş platformlara duyurabilmek için devlet içinde kümelenen bu iki ismin fikri paralellikteki dostlarıyla sağlamaya çalışıyorlar.

İşin ilginci; eski Başkan Mehmet Görmez’in neden gitmesi gerektiği konusunda bizim şahsi olmayan haklı gerekçelerimiz varken bize amansızca ve galiz küfürlerle saldıran beyinsizlerin, aynı zamanda Görmez’in tavsiye ettiği bu isimlere de düşman olduğunu biliyorum.

Ehl-i sünnet kaledeki bir çok kardeşimizi maalesef bu konuda yeterince ikna etmekte zorlandık.

Görmez ve onun gibi düşünen reformist/modernist çizgideki Bardakoğlu, İlhami Güler, Mehmet Okuyan, Mustafa Öztürk gibi bir sürü titrleri prof yazan müsteşrik ağızlı sözde ilim adamlarının ağız birliği etmişcesine küçümsedikleri “İmam-ı Azam, İmam- Maturidi, İmam-ı Gazali ve Ahmet Yesevi, Yunus Emre, Mevlana ve İmam-ı Rabbani, İmam-ı Bahaeddin Buhari hazeratının yolu olan ehl-i sünnet daireyi gelenekselci, bidat ve hurafeci” takımından olmalarına rağmen bu konuda onların yanında durmalarının dini saikle olmadığı aşikar.

Yani kendilerini küçümseyen bu gurubun savunmasını yapmanın dini bir gerekçesi olamaz.

Umarım bu ve bu süreçte izah etmeye çalıştığımız haklı gerekçeleri dikkate alıp tövbe istiğfar ederler…

Yoksa Görmez’in, Mehmet Okuyan için aracı olmasını bana nasıl izah edeceksiniz!


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık