• 19 Mart 2019, Salı 13:15
ORHANBAYLAN

ORHAN BAYLAN

İP neden kuruldu?

İP neden kuruldu?

 

17-25 Aralık süreciyle AK Parti ve o zamanın ismiyle “cemaat” arasındaki ipler kopunca, o güne kadar ekseriyeti bu parti içinde siyaset yapan ciddi bir kitleyi yönlendirecek bir siyasi yapı gerekliydi.

Ve aynı zamanda çeşitli yöntemlerle (MİT operasyonu, Yargı darbeleri) sıkıştırmayı denedikleri Erdoğan’a operasyon için bir parti gerekiyordu.

Bunun için en uygun parti MHP’ydi.

Halihazırda hem MHP'de Bahçeli'nin siyaset biçiminden rahatsız olan ciddi bir kitle de vardı.

Ve cemaat ilişkileri her zaman iyi olmuş, hatta cemaatle olan ilişkisinde bu satırların yazarınında şahit olduğu bir akçeli olaya karışmış Meral Akşener bu işin bayraktarlığı için en iyi isimdi.

Ama Fetö'cüler ve Baçeli’ye bayrak açan küskünler elbirliğiyle Bahçeli'den MHP'yi alamayınca ister istemez yeni bir oluşum gündeme geldi.

İP kuruldu.

MHP küskünlerini ve Fetö’cüleri bünyesinde toplayan İP için aslında bir taban vardı.

Fetö operasyonları dolaysıyla cezaevine atılan, işinden olanlar ve bunların yakın akraba ve sevenleri, her ne kadar Erdoğan’dan nefret etseler de, CHP gibi dine ve dindara zulümden sabıkası olan bir partiye, ya da PKK ile içiçe girmiş HDP’ye oy vermeleri pek mümkün değildi..

Ha bir kısmı sırf Erdoğan gitsin diye şeytanla aynı yatağa bile girer ama, büyük ekseriyeti bu iki oluşuma oy veremezdi.

İşte bunların oylarını manipüle edebilecek, bu oyların sinerjisiyle Türk siyasetini dizayn etme hesabı yapanlar için İP devreye sokuldu.

MHP küskünleri ve Fetö artıkları…

Diyorlar ki; “ İP Fetö partisi değil, ben hayatımda Fetö'yü sevmedim, AK Parti onunla kolkolayken biz kötülüklerini söylüyorduk.”

Evet İP Fetö partisi değildir belki ama, bütün Fetö'cüler İP'ci.

Bir zamanlar Fetö için halkı uyardık diyenler, bu kadar rezillikleri aşikare çıkınca onlarla işbirliği neden yapar peki?

Ayrıca; HDP ve CHP'ye oy vermeye eli gitmeyen sözde milliyetçi ve dindar Anadolu çocukları kapalı kapılar arkasında kurulan "İttifaklarla" yapılan pazarlıkların mezesi olarak aslında İP'e değil, CHP'ye vermiş olmayacaklar mı?

100 senedir inandıkları bütün değerlerin düşmanı olan CHP'yi güçlendirirken, aslında düşmanlık yaptıkları Erdoğan değil, bu aziz vatan olmayacak mı?.

Kimse laga luga yapmasın.

Herkes vicdanına yönelsin iki dakika.

İP; Erdoğan'ı darbelerle indiremeyen Batı'lı güçlerin kurdurdukları muvazaa partisidir.

Bazı sözde milliyetçi ve AK Partide istediği rantı, makamı, mansıbı elde edememiş her devrin adamlarının, Erdoğan ve Bahçeli'ye olan kinleri sebebiyle yer aldıkları İP'te kime ve nereye alet olduklarını, nihayette neye hizmet edeceklerini görmelerini diliyorum bir an önce...

Kendilerini “mağdur” diye niteleyen ama aslında zerre kadar bu kelimeyle ilişkisi olmayan, hala inandığı Fetö’den zerre kadar pişmanlık duymayan o sapkın güruh için söyleyecek bir sözüm yok.

Onlar; benim CHP’nin karşısı neresiyse yerim orası sözüne nazire gibi, “Erdoğan neredeyse bizim yerimiz onun karşısı” diyen bir güruh.

Benim CHP düşmanlığım, memleketimin selameti ve dinimin enaniyeti, ama onların ki dünyalıklarını kaybetme derdi.

Allah onlara da izan versin bir an önce diyebilirim sadece.

Siyaseti Erdoğan ve Bahçeli sevgisi ya da nefretiyle değil, ülke menfaati doğrultusunda yapanlara selam olsun...

Benim başka ülkem ve hesabım yok...

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ne oldu twitter ne oldu twitter 19.03.2019 23:41

ne oldu twitter yeni hesabın yok mu

 Boran Kabadayı Boran Kabadayı 21.03.2019 09:47

Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için Orhan Baylan Kardeşim VESSELAM

Mustafaavcu Mustafaavcu 23.03.2019 09:52

Teskkurler kardesim.

Ethem turna Ethem turna 30.03.2019 21:51

Yorumlarınız harika

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık