• 05 Mayıs 2018, Cumartesi 21:30
ORHANBAYLAN

ORHAN BAYLAN

İlay-ı Kelimetullah

İlay-ı Kelimetullah

"Cumhur İttifakı, Türkiye’yi hedef alan saldırılar karşısında parti çıkarları ve günlük siyaset hesapları yapmaksızın ortak bir duruş ortaya koymaya ve Türkiye’yi zayıflatarak uluslar arası operasyonlara açık hale getirmeye yönelik her türlü faaliyetin karşısında yer almaya kararlıdır. Bu kararlılık ve işbirliği ile ittifakımız Türkiye’yi bölgesel güç ve lider ülke yapacak 2023 hedeflerini gerçekleştirmenin yanı sıra, İ’la-yı Kelimetullah uğruna asırlarca dünya barışının ve adaletinin teminatı, İslam aleminin ve bütün mazlum milletlerin yegane ümidi olan Türkiye’yi küresel bir güç haline getirecek, 2053 ve 2071 vizyonun alt yapısını adım adım inşa edecektir."
-Cumhur İttifakı Metni-

Bazı kendini bilmezlere son kez söylüyorum:
Ben o metnin bu parağrafında yazan "ilay-ı Kelimetullah" ibaresine 40 yıldır meftunum.
Ülkücü olarak Seyyid Ahmed Arvasi'nin Alparslan Türkeş'in muvafakatı ile kalbimize nakşettiği o ideal, benim hep düsturum oldu.
MHP ondan uzaklaştığında ben de uzaklaştım.
MHP bugün 16 yıldır savunduğum AK Parti ile, içeride ve dışarıda oyun tezgahlayan şer odaklarının oyununu bozmak, büyük ve güçlü Türkiye'yi inşaa etmek için omuz omuza aynı ideal etrafında ittifak kurmuşsa, benim yarım asırlık hayalimde artık devlet katında mücessem hale gelmiş demektir.
Onun için; Reis'in Cumhurbaşkanlığında, AK Parti veya MHP için verilen bir oyu hain veya münafık diye nitelemek gaflet, dalalet demektir.
"İlay-ı Kelimetullah" idealini kendi yoluna düstur etmiş bu iki parti mensubu herkes, bu süreci kardeşlik hukuku içinde tamamlayıp, seçimden sonra da bakanlıklar düzeyinde ittifaklarını devam ettirecektir.
Esas bizi bölecek ve düşman edecek dil; bu beraberliği ve kardeşliğe halel getirecek dildir.
Yine tekrar ediyorum; daha bıyığı terlememiş bir ülkücüyken meftun olduğum bu idealin devlet katında belgelere geçmesini sağlayan Sn.Erdoğan ve Sn.Bahçeli'ye en kalbi muhabbetlerimi sunuyorum.
Rabbim bu zor süreç sonunda kazananlardan eylesin inşallah...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık