• 20 Ağustos 2018, Pazartesi 10:27
ORHANBAYLAN

ORHAN BAYLAN

Ezidi Kadının Hikayesi Ya Da İki Yüzlü Batı

Ezidi Kadının Hikayesi Ya Da İki Yüzlü Batı

 

Haberlerde belki öylesine dinlediğiniz ve vah vah dediğiniz Ezidi Ajwak’ın hikayesine sadece üzülüp geçtiniz. Mezopotomya’nın en kadim inançlarına sahip bu azınlık gruba mensup kadının yaşadıkları, Batı’nın bu bölgede Alman, İngiliz, Fransız ya da Amerika’lı fark etmeden nasıl beraber hareket ettiklerini gösteren ilginç bir olay.

Batı ama bilhassa Amerika tarafından beslenen ve büyütülüp devasa bir sanal ejderhaya dönüştürülen DAEŞ, Irak bölgesinde yaşayan Ezidi’lere saldırıp Ajwak’ın da aralarında bulunduğu bir çok kadını köle pazarında satıyor.

Ebu Hümam kod adını kullanan DAEŞ militanı Ajwak'ı satın alıyor ve uzun süre tecavüz ediyor.

Ezidi bölgesini terkederken Ajwak'ta bir şekilde kaçıp kurtulur ellerinden.Almanya'ya gider ve işe girerek kendine yeni bir hayat kurmaya çalışır.

Lakin Ebu Hümam lakaplı sözde DAEŞ militanı Almanya’da kendisini bulur.

Polise şikayet etmesine rağmen bahsi geçen şahsı bulamadıklarını belirtirler.

İstediği zaman arıncanın izini takip eden Alman polisi ve istihbaratı, ne market kayıtlarında, ne sokakta takip kayıtlarında ne de verilen ayrıntılı eşgale rağmen şahsı bulamadığını söyler.

Ve Ezidi kadın hayatından endişe ederek Irak’ta ki ailesinin yanına döner.

Türkiye’ye DAEŞ militanlarının geçişine izin veriyorsunuz diye suçlamalar yönelten bu Batı ülkeleri Avrupa’da ellerini kollarını sallayarak dolaşan kaç militanı yakalayıp işlem yaptılar.

Çok nadir.

Yakalananlar; radikal selefiliğin ağına düşüp salakça “cihad” etmeye gittiğini sanan kontrolsüz aptallar.

Büyük ekseriyeti Batı istihbaratının ya bizzat elemanı ya da koruyup kolladığı şahıslar.

200 senedir, yani Osmanlı’nın son asrından bu yana bu coğrafyanın her milimetre karesinde yabancı casuslar, misyonerler bölgeyi istikrarsızlaştırma, isyana teşvik etmek amaçlı olarak fink attılar.

1860’lı yılarda Alman, İngiliz, Danimarka ve Amerika’lı Protestan misyonerler yine omuz omuza, ülkelrinin konsoloslarının desteğiyle casusluk faaliyetlerini çeşitli meslek erbabı görünümüyle icra ettiler.

Şu anda artık hasat mevsimindeler.

Bölgeyi dinsel ve etnik en küçük parçalara ayırmak için yine aynı Protestan Evanjelikler elele kolkola faaliyet sürdürüyorlar.

Almanya’nın adı geçen DAEŞ militanını yakalamamsı diye bir şey yok.

O militan zaten onun istihbarat elemanı.

Niye yakalayıp kendi faaliyetlerini afişe etsin.

Fetö örgütünün Almanya’ya kaçan mensuplarını koruyup kolladığı gibi, DAEŞ denilen sanal ejderhayı’da elbirliğiyle adı geçen ülkeler koruyup kolladılar.

Daha geçen aylarda Alman muhalefet Demokratik Sol Partiye ait bir milletvekilinin vermiş olduğu; Fetö örgütü ile ilişkilerde Alman Hükümeti’nin nerede durduğuna ilişkin soruya;

“Anayasamıza göre her ne kadar soru sorup cevap alma hakkınız varsa da, bu konu yine Anayasa tarafından koruma altına alınan Alman Devleti’nin menfaatleri açısından kamuoyu ile paylaşılması mümkün değildir” diye cevap verilmiştir.

Yani şunu demiştir Alman vekile Dış İşleri Bakanlığı:

“Salak, bu Alman Devletinin istihbarat faaliyetidir, kapa çeneni”

Bu kadim toprakların binlerce yıldır burada yaşayan halklarından birine ait basit bir hikayenin aslında bölgedeki huzuru, güvenliği, istikraraı bozmaya çalışan Batı devletlerinin iki yüzlülüğünü göstermesi açısından nasıl bir örnek olduğunu ortaya koymak istedim.

Yarın gireceğimiz kurban bayramınızı kutlarken, 100 yıldır oluk oluk akan kanların durmasını, burada yaşayan halkların Batı’nın kurduğu bu tuzakları görerek bir birlerini boğazlamak yerine, fakirlere ve düşkünlere etini ikram ettikleri kurbanları kesmelerini dilerim.

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık