• 26 Nisan 2019, Cuma 22:33
ORHANBAYLAN

ORHAN BAYLAN

Cinsiyet Eşitliği Projesi

Cinsiyet Eşitliği Projesi

Cinsiyet Eşitliği projesi de aslında "dinler arası diyalog" gibi topluma farklı sunulan, ama özünde hainane girişimler.

Unutmayın, dinler arası diyalog içinde; kültürler arası diyalog, medeniyetler çatışmasına meydan vermeyecek diyalog görüşmeleri, asırlar boyu dinler arası çatışmalar sonucu yaralanan insanlığın kurtuluş reçetesi olarak sunulmuş, aslında Papalığın teorik çalışmasını ortaya koyduğu, finansal yapısını uluslar arası para baronlarının yaptığı, CIA'nın istihbarat alt yapısını desteklediği bir projeydi.

Tibet'in Lama'sından, G.Kore'nin Moon tarikatına, Afrika'nın gönüllülerinden, Türkiye'de Fetö yapılanmasına kadar bir çok yapıyı işte böyle parlak laflarla örgütlediler. Kendi emelleri için safdil insanları; paragöz akademisyenler, iktidar hırsıyla yanıp tutuşan siyasetçiler , ikbal peşinde koşan polis şefleri, parasına para katmak isteyen ticaret erbeblarıyla hep birlikte ikna ettiler.

Halbuki Dinler arası diyalog ne dinlerin kendi öğretilerine, ne de tarihi gerçekliğe uygun değildi.

Bunun yerine "din adamları arası diyalog" deslerdi
bir nebze hakikate uygun iş edinilmiş olurdu.

Ama bu söylem Papalığın, Hristiyanlık 3. millenyumda yeryüzü dini olacak teorisine uygun düşmüyordu.

Yeryüzündeki bütün inanışlardaki kendine özgü olan kısımlar (Peygambere iman, diğer din mensuplarının da cennete gireceği) törpülenerek, Hristiyan protestanlıkta olduğu gibi, ibadet ve akaid kısmı olmadan din sadece "dua" bazına indirgenecekti.

Türkiye'de bazı ilahiyatçıların Fetö çatısı altında olmasalar da, hatta Fetö ile çok zıt gibi söylemleri olsa da bu kabil tezleri hararetle savunmaları tek merkezin farklı elemanları olarak kendilerine verilen misyonun gereğiydi.

Cinsiyet eşitliği projesi de; aslında görünüşte kadınların toplum hayatının her yerinde ezilmesine karşı çıkan bir çalışma gibi görünse de kazın ayağı öyle değil.

Bizim Bakanlıklarımızı, hatta İlahiyat Fakültelerimizi ve Diyanet İşleri Başkanlığını bile bu konuda ikna etmede kullandıkları yöntem bu masum dil.

Veya onlar bilerek bu organizasyonun bir parçası olmayı kabulleniyorlar.

Ama asıl hedeflenen kadın erkek eşitliği değil, erkek ve kadın cinsiyetine vurgu yapan her tür söylemi kaldırarak, ne olduğu belli olmayan nesiller hedefleniyor.

Türkçesi; kadın kadın değil, erkek erkek değil.

Zaten yaygınlaşan; feminen erkek-maskulen kadın tipolojisini yaygınlaştırarak aslında nesillerin ırzına geçmek.

Nesilleri ifsad ederek; dinlerin, örflerin, aidiyetlerin baskısından azade, ucube nesiller meydana getirmek hedefleniyor.

Ebeveynlere söyleyeceğim şu:

çocuklarınızın bu tür söylemlere muhatap olduğunda itiraz edin, oğlunuzun erkek, kızınızın kız gibi yetişmesini istediğinizi, ama değil kadına, hiç bir canlıya hak etmediği bir davranışta bulunmaması gerektiğini öğretilmesi gerektiğini söyleyin.

Camide, işyerinde, her nerede olursanız olun, buna tepki gösterin.

Yetkililerden de ricamız:

Lütfen 2011'den beri sistemli olarak yürütülmekte olan bu projeyi durdurun.

MEB, Diyanet ve okullarda buna ilişkin ders, kampanya, etüd çalışmaları v.s ne varsa lütfen vazgeçin.

Yapmanız gereken Rothchild'in Cinsiyet Eşitliği Projesi olmamalı.

Topluma vereceğiniz, dinimizin de emrettiği;

değil bir kadına, hiç bir canlıya zulüm etmemeyi, haksızlık yapmamayı ve adaletten şaşmamayı öğretmek olmalıdır.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık