• 13 Temmuz 2017, Perşembe 2:45
ORHANBAYLAN

ORHAN BAYLAN

BYLOCK KONUSU ACİLEN NETLEŞTİRİLMELİ

Dün akşam üzeri uzun bir bylock listesi geçti elimize.

Tabi listede aklınıza gelen bütünn büyükşehir belediye başkanları ve il başkanları var.

700 kişiden fazla.

Hatta bir kısmı çok yakinen tanıdığım; okuduğumda “yok canım” dediğim kişiler. Hayatları boyu Fetö örgütü ile yakın olmamış, hatta bir tane isim; “dinler arası diyalog” safsatası yüzünden onları “dindışı” kabul eden bir görüşe mensup.

Bir diğeri hemşehrim il başkanı; hakkında bazı dedikodular olsa da, Milli Görüş geleneği içinde yetişmiş, o hareketle yakın olmamış biri.

Dün akşamdan beri arkadaşla beraber bu listeyi yayınlayıp yayınlamayı tartışıyoruz. Devlet ve AK Parti içindeki bir kliğin aleti olmayalım, her ne kadar gelen yer sağlam görünse de feyk bir listeyle bizi ketenpereye getiriyor olmasınlar diyoruz. Bir de tabi bu ismi geçen şahıslar güçlü siyasi oldukları kadar, maddi olarak da zenginler.

Emirlerinde avukat orduları olan kişiler. Biz bunlarla baş edemeyiz diyerek yayınlamadık. Şimdi buradan varmak istediğim yer şurası aslında. Bahsi geçen kişiler; eğer gerçekten bilerek ve isteyerek Bylock yüklemişlerse ne siyaseten ne de insanlık olarak acınacak tarafları yok.

Çünkü Bylock 2014 yılı martından filan sonra yüklenen bir şey. Yani 17-25 Aralık yargı darbesinden sonra. Sayın Erdoğan’ın inlerine gireceğiz, paralel yapıyı devletin düşmanı ilan ettiği zamanlara.. Yani bylock yüklemeleri; ne fi tarihinde Bank Asya’ya para yatırmaya, ne çocuğunu dershaneye göndermeye benzemiyor. Kavganın kızıştığı zamanda safını Fetö örgütünden yana koymak anlamına geliyor.

Bu yüzden de hem Anayasa Mahkemesi, hem de Yargıtay 16. Dairesi “bylock bulundurmayı delil” kabul etti. Lakin bu arada Bylock yüklenen cihazlarla ilgili bazı şaibeler de çıktı. Bilhassa öğretmenlerin yaygın olarak kullandığı memur hattı veren o zamanki Avea şimdiki adıyla TT, bu memur hatlarına ait aynı İP numarasından 4 kişiye farklı hat satmış.

Haliyle aynı İP numarasından telefon almış bir öğretmen; yine aynı İP’den almış Fetö’cü bir öğretmenin yüklediği Bylock’u yüklemiş gibi görünüyormuş. Bir de; BTK’ya hakim olan bu melanet örgüt mensupları tepeden bazı numaralara yüklemeler yapmış. Tabi bunlar teknik konular.

Ve Bylock çıktı diye görevden atılan ve savcılık takibi yapılan, hatta içeride olan kişiler var bu yüzden. Ve bu İP çakışması yüzünden mağduriyetler yaşanıyor. Gerçi hiç kimse Bylock yüklediğini kabul etmiyor. Bu yüzden toplumda yükselen mağduriyetlerin giderilmesi, bazı odakların bu fırsattan istifade bunu huzuru bozmak, siyasi rant için kullanımlarını engellemek adına hükümete acil görev düşüyor.

Savcılıkların incelemek üzere gönderdiği bu dosyaların teknik analizlerinin hem BTK hem ilgili servis TT nezdinde ivedilikle sonuçlandırılması ve insanların şikayetlerinin giderilmesi gerekiyor. Zulme uğrayan bir kişi bile olsa buna mahal verilmemeli, adaletin gecikerek insanların hem manen hem de maddeten zarara uğramalarının önüne geçilmelidir.

Yoksa bütün adli ve teknik takibatların faturası ne ilgili adliye personeline, ya da MİT veya servis sağlayıcıya kesilmiyor, AK Parti hükümetine fatura ediliyor. En başta da bu işe omzunu ve ömrünü vermiş olan Reis yıpratılıyor.

2019 yerel ve Cumhurbaşkanlığı seçimine aslında çok zaman kalmadı.Bu işin bir an önce sonuçlandırılıp, her şeye rağmen devlete kafa tutarcasına Bylock yüklemiş olan adı, ünvanı, makamı ne olursa olsun acımadan, merhamet edilmeden veya bizden denilmeden acilen kapı önüne konulup haklarında adli ve idari takibat yapılmalı. Ama bu işten cidden habersiz olarak bir başkasının kurbanı olanlarda tespit edilip bir an önce ait oldukları statü iade edilip, zararları da tazmin edilmelidir. Yoksa; seçim sathı mailinde bunu kullananlara malzeme vermiş olursunuz. Ve kimseye kızma hakkınız da olamaz… Bilesiniz…


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık