• 18 Ocak 2019, Cuma 0:16
ORHANBAYLAN

ORHAN BAYLAN

Bahçeli Neden Bekaa Diyor?

Bahçeli Neden Bekaa Diyor?

 

Birkaç gündür kafamda dolanıp duruyordu ama bir türlü yazıya dökemedim.

Daha doğrusu bazı nedenlerden dolayı bir türlü kafamı toparlayamadım.

Bizim Mehmet Yoldaş konuya dair kısa bir paylaşım yapınca artık ben de aklımın erdiğince yazayım dedim.

Konu; Bahçeli’nin “Cumhur İttifakına” verdiği değer.

Her konuşmasında bunu “bekaa” sorunu olarak görüp, gerekirse partinin ve partililerin hepsini bu konuda feda wetmekten çekinmeyecek tavır sergiliyor.

Ki buna örnek Grup Başkan Vekilliğinden daha Meclis oturumu sürerken aldığı, yine uslanmayıp Cumhur İttifakına zarar vermeyi amaçlayan (İttifakın diğer ortağı partinin İl Başkanıyla bilerek sürtüşmeye girerek buna zemin hazırlamak) tavırlarını sürdürdüğünü görünce partiden ihraç etmekten çekinmediği Erhan Usta olayı, buna güzel bir örnektir.

Peki; siyaseten gelebileceği noktaların hepsini görmüş olan, makam ve para da gözü olmadığı bilinen Bahçeli Cumhur İttifakına neden bu kadar önem atfediyor.

Bahçeli’nin bilip, AK Parti ve MHP milletvekillerinin bile farkına varamadığı Türkiye’yi tehdit eden ne?

Aslında benim okumalarıma göre tehdit tek yönlü değil.

Ama en başında gelen AK Parti ve MHP yerel seçimlerde kan kaybettiğinde başlayacak erken seçim çığlıklarıyla beraber Türkiye’de ki istikrarsızlık.Ve bunun sonucunda da erken seçim kararının alınması sonucu olası seçimde başkanlığın kaybedilmesi, işte “Bekaa” sorunudur.

Millet İttifakı tarafından seçilecek başkanın ilk yapacağı devri sabık oluşturmak olacaktır.

Fetö’cülerin affı, yeniden memuriyete dönüşleri, haklarının iadesi ve bütün yaşanan süreçlerin yeniden tersine evrilmesi sonucunu getirecek.

Kısa dönemde Dünya Bankası ve IMF’den temin edilecek kredilerle rahatlama olacak, Suriye ve Irak politikalarımız tamamen Amerikan politikasına endekslenecek ve biz yine Oval Ofis’ten çıkacak sözlere bağlayacağız kaderimizi.

Suriye bölünecek, güney sınır komşumuzun adı değişecek, Irak ve PYD/PKK devletleri olacaktır.

Kıbrıs kıta sahanlığındaki gaz aramalarına son verilip, bu saha Yunan ve İsrail’e devredilecektir.

Askeri alanda özel sektörce yapılan bütün çalışmalara son verilip, onlardan almak yerine yine İsrail ve Amerikan ürünlerine döneceğiz.

Bunlar işte Türkiyenin “bekaa” sorunlarından bir kaçı.

Bunu anlamamakta direnen ne yazık ki AK Parti ve MHP kadroları; şahsi hesapların, kirli ilişkilerin, mal mülk ve makam derdiyle debelenen hayallerin sonucu gelecekte başlarına gelebilecekleri görmekten acizler.

Hele MHP’li oldukalrını, ülkücü olduklarını iddia eden bazı makam sahiplerinin, 12 Eylül “MHP davası” savcısı Nurettin Soyer’in oğlunun İzmir Büyülşehir Belediye Başkanlığı adaylığına biz karşı çıkmayız diyen Aytun Çıray’ın sözlerine kulak vermelerini isterdim.

Mamak işkencelerinin, sorgulamalarının baş müsebbibi bu savcı bozuntusunun oğluna bile oy atabilecek kadar kalpleri ve vicdanları kararmış kendilerine Ülkücü dityen tiplerin sözlerine ve vaadlerine kanarak Devlet Bey’in feryadını ve gayretini anlamamazlıktan gelmelerine ancak ihanet derim ben.

Gaziantep’te bir önceki dönem HDP vekilliği yapmış adama hangi elleriyle verecek birileri oy?

Devlet Bey’in bekaa meselesi olarak gördüğü olay işte bu kirli ittifaktır.Bu ittifakın ülkeye verebileceği ancak Amerikan köleliğidir.70 yıllık vesayetin devamını sağlamaktan öteye amaçları yoktur.

Onları bir araya getiren de zaten kendi iradeleri değil, verilen görevlerdir.

Devlet Bahçeli bunu gördüğü için, partiyi ve şahsi menfaatleri bir yana bırakıp “bekaa, bekaa” deyip durmaktadır.

Altı üstü yerel seçim deyip geçmeyin. Arkasından koparılacak fırtına bellidir.

Onun için Bahçeli’nin sesine kulak verin..

Türkiye kazansın…


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık