• 14 Ocak 2018, Pazar 23:27
ORHANBAYLAN

ORHAN BAYLAN

AMERİKA'NIN HEDEFİ MİLLİ VE YERLİ İTTİFAK

AMERİKA'NIN HEDEFİ, MİLLİ VE YERLİ İTTİFAK

 

Bakmayın siz ABD'nin K.Kore ve İran'a dangalaklık yapmasına.

K.Kore'nin arkasında Çin, İran'ın arkasında Rusya var.

Ama Türkiye'nin arkasında kimse yok.

70 senedir bizi koruması karşılığı Amerika'nın açık ve göönüllü sömürgesi olmuş Türkiye, şimdi "Stratejik müttefiki" ve dostu tarafından altı oyuluyor.

Tehdit edilmiyor.

Neden hala düşman devlet nitelemesi yapmadığını sanıyorsunuz.

200 yıl ilmek ilmek oyup, Osmanlı'yı yıkıp Genç Cumhuriyeti kuran WASP ve Yahudi baron işbirliği, hala Türkiye'yi yeniden dizayn edebileceğini umut ediyor.

Bir yandan Orta Doğu'yu istediği gibi dizayn ederken, 20 yıldır civataları gevşemiş Türkiye'yi istediği gibi kullanamamak canını sıkıyor.

Aslında ilk olarak Ordu'nun iplerini elinden kaçırdı.

Ve onu yeniden istediği kıvama getirmek için Fetö'yü kullandı.

Tabi bu konuda toplumun kahır ekseriyetinde oluşan "Askeri vesayet karşıtlığı" işlerini kolaylaştıran, siyasi ve halk desteğini arkasına almaya sebep argüman oldu.

Siyasetin büyük kısmı ve halk, sağ basın askeri vesayet geriletiliyor sanırken, sulandırılmış, zıvanasından çıkmış tutuklamalarla cemaatin kendi elemanlarına alan açmasıymış.

Bunu acı bir tecrübeyle ileride Türkiye ne yazık ki öğrendi.

İktidara gelmeden önce, Amerika'nın Orta Doğu projesinde iş birliği yapacağını söyleyen Erdoğan ilk yıllarda, siyasetçilerin ne yazık ki önündeki demokles'in kılıcı olarak duran bu askeri vesayetin geriletilmesi konusunda sonsuz destek verdi.

O da daha sonra işin şirazesinden çıktığını gördüğünde iş işten neredeyse geçmişti.

2007 yılı sonrasında Erdoğan'la çalışamayacağını anlayan Amerika, onu indirmek için, askeri, adli, sokak eylemleri her yolu denedi.

Türkiye bu arada enflasyon ve faiz baskını yaşamaya başladı.Tek haneli rakamlara düşen enflasyon ve uluslar arası arenada geçerli gösterge tahvil faizleri ne yazık ki bu süreçler sonunda çift haneli rakamlara çıktı.

Bu da Türkiye'nin hazırdan yemesine, daha fazla faiz ödemesine sebep olmaya başladı.

Amerika'da başlayan dava ilk ama son asla olmayacak.

Kendisi Suriye'nin kuzeyinde ki terör örgütlerine 4 bin TIR'dan fazla silah indiren Amerika, Türkiye'nin göbeğindeki silah sevkiyatı dolaysıyla belki yine Uluslar arası mahkemelere çağrılacak.

Tabi bu tezgahın kurgusu Amerika, icraacıları dindar ve Türk vatandaşı görünen Fetö örgütünün militanlarıydı.

Ve yine NY güney mahkemesinde oynanan tiyatronun bir benzeri Lahey Adalet salonlarında tezgahlanır.

Amerika'ya dünyanın her yerinde ki terör örgütlerine verdiği tonlarca silahın adını anamayan adları hakim, cübbeleri yerleri süpüren kuklalar utanmadan Adana'da benim polisimin durdurduğu TIR'da görüntülenen silahların hesabını sorup mahkum bile ederler.

Ama hala Amerika Türkiye'den ümidini kesmedi.

Erdoğan'ı indirebilirse Türkiye'yi yine eskisi gibi dizayn edebileceğini, istediği gibi yönetebileceğini hesaplıyor.

Bu yüzden yeni mevzi 2019 seçimleri.

Etrafımızdaki çemberi daraltıp, Türkiye'yi direct hedef alan terör örgütü saldırıları başlayacaktır.

Yeni göç dalgaları olması muhtemel.

Bu sosyal ve ekonomik olarak insanları tahrik eden, homurdanmaya sevk eden bir unsur.

İçeride Fetö örgütü soruşturmaları ile oynamak mümkün olduğunca.

HDP'nin büyük ölçüde dağıtılmış olması, dağ kadrolarının neredeyse tamamen etkisiz hale getirilmesi sonucu şehirlerde toplumsal eylemler tercih edilecektir.

Bunun için en elverişli örgüt CHP'dir. Son günlerde genel başkanından milletvekillerine kadar söylemleri çirkinleşen ve siyaset uslubuyla bağdaşmayan CHP bu senaryonun gönüllüsü olduğunu göstermektedir.

Ezcümle; Amerika liderliğinde bazı AB ülkelerinin de içinde bulunduğu konsorsiyum ve onların içeride ki yerli işbirlikçilerinin şimdiki hedefi, 2019 yılında Erdoğan'ın başkan olmasını engellemek.

Bunun için her tür oyun, kaos, katliam, provakasyon yapılacaktır.

Yerli ve milli cephe bu süreçte kararlı ve mıutedil bir duruş sergileyerek, birliği, beraberliği bozma girişimlerine, söylemlerine itibar etmemelidirler.

Köpeklerin havlaması güneşin doğuşunu geciktirmez..

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık