• 02 Ağustos 2017, Çarşamba 22:53
ORHANBAYLAN

ORHAN BAYLAN

AK PARTİNİN ÖNÜNDE HALA FIRSAT VAR

AK PARTİNİN ÖNÜNDE HALA FIRSAT VAR

Bir süredir AK Parti tabanında bir yılgınlık, bezginlik ve bitkinlik gözlemliyorum.

Parti yönetimlerinde ki atalet ve değişkenliğe kapalı durum, tabandan gelen taleplerin göz ardı edilmesi, parti eliyle bazı ballı işlerin hep aynı çevrelerce üleşilmesi elbette geniş bir kesimin canını sıkıyor.

15 Temmuz gecesi büyük şehirlerde hiçbir hesap yapmadan sokağa fırlayan, diğer şehirlerden imkanları olsa uçup gelecek kadar gözü pek insanlar, ne partinin yönetimindeydi ne de benim gibi üyeydi.

Hiçbir hesap kitap yapmadan, hiçbir beklentiye girmeden o gece ya fiilen ya da dualarıyla darbenin karşısına dikildiler.

Küçük Anadolu şehirlerinde bütün ruhlarıyla Fetö ve melanet çetesinin karşısında duran insanlar, yönetici takımının sahte ve iki yüzlü tavırları yüzünden partiye kızgınlık duyuyorlar.

Kendileri ne meclis üyesi, ne parti kademelerinde, ne belediye başkanı olmamalrına rağmen, fetö’cü olarak bilinen dükkanların önünden bile geçmezken kızgınlıkla, o dükkanda sohbet edip kahkahalar atan ilçe başkanını görenler kızgınlıkla hıncını partiden alıyor tabiî ki.

Cumhurbaşkanı’nın defalarca çağrılarına rağmen harekete geçip radikal kararlar alamayan, geçmişten gelen ticari veya akrabalık, ahbablık ilişkileri sebebiyle, bu örgüt mensubu olarak adli takibata uğramış, herkesce bilinen şahıslarla al takke ver külah olmalarını mücadeleyi kırıcı bir davranış olarak görüyorlar.

Haliyle; 249 şehit, 2200 gazi olmasına sebeb olan Fetö yapılanmasıyla mücadele ediliyormuş gibi yapılmasına insanlar sinir oluyor, içerliyorlar.

Mesela, bir ilçenin Belediye Başkanına vekalet eden meclis üyesinin eşi, şehirde herkesce bilinen ve takibat yaşamış “ablaysa” haliyle insanlar “ne oluyor” yahu diyorlar.

Bu mu Cumhurbaşkanı’nın Fetö ile mücadele ruhu.

Ya da büyük bir ilçe’nin belediye başkanı ve partinin ağır top milletvekilleri, millet boğaz köprüsünde sapır sapır dökülürken, bir kısmı havalanında CB’ye etten duvar örmek için koşarken, güzel vadili bir evin sığınağında tir tir titreyip, halk darbeyi göğüsleyince de , en kahraman Rıdvan olarak göbeğini kaşıya kaşıya ilçe teşkilatını yiyecek…

O yese bile halk yemiyor kardeşim.

Kimse kusura bakmasın.

Teşkilat yenilenmesi yapıyoruz diye Belediye başkanlarının en has adamlarını başkan yapıp, oğullarını yeğenlerini yönetime getirmekse eğer, bu halk ilk seçimde sizi değiştirir.

Bunu yazın bir yere.

Bunca yıllık kazanımları, müktesabatı şahsi hesaplarınıza kurban etmeye hakkınız yok.

Hanü iştihalarınız doymadı bir türlü..

O doymaz iştihalarınıza, 2010 yılından beri hedefte olan ve indirmek için bin türlü alavere dalavere çeviren mihrakların yapamadığını Sayın Erdoğan’a korkarım bu gidişle sizler yapacaksınız.

Şunu unutmayın ama; Erdoğan olmasa, Fetö 3 günde en azılı ulusalcıdan bu ülkeyi teslim alır.

Üstüne de tapusunu Amerika’ya teslim edip, Ortodoks bir İslam için topğlumu dizayn etmeye başlar.

Ne sen kalırsın ne de senin edindiğin o servet…

İçindeki oluşan suistimallerin faturasını Erdoğan’ın ödediği bir Vakıf bir ilimizde bir bayan yönetici alıyor.

Eşi Fetö’den tutuklu bir kadını.

Mazeret şu:”Biz hanımla ilgili araştırma yaptık kendisinin bir ilgisi yok”.

Ey vakfın başkanı, sizin pisliklerinizin faturasını Erdoağn ödüyor ama, vakfına aldığın yöneticiyi onun ve ülkenin canına kast eden bir melanet örgütün mensubunun eşini almakta beis görmüyorsun.

Ne zaman akıllanacaksınız siz?

Ya da akıllanmaya niyetiniz var mı?

Her yerden buna benzer haberler geliyor.

İller, ilçeler lime lime dökülüyor.

Kendinizi toparlayın, insanları küstürmeyin.

Bu halk sevdiğinde canını verir de, bir güvenini yitirirseniz, ANAP’a bakın anlarsınız…

Ha hep aklımda soracağım unutuyorum.

Niyetim fitne değil.

15 Temmuz gecesi 249 şehit ve 2200 gazi içinde il ve ilçe yöneticisi var mı?

Rahmetli Erol Olçok ve Prof. İlhan Varank parti de görevli değillerdi.

Tamam bir kısım bakan ve milletvekilini, gerek partide, gerek Meclis ve TRT’de, İstanbul Yeşilköy Havaalanında gördük de; şehitler arasında kaç tane var merak ediyorum?


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık