• 21 Şubat 2020, Cuma 12:46
ORHANBAYLAN

ORHAN BAYLAN

AK Parti Niye Kadem'in Arkasında!

 

AK Parti Niye Kadem'in Arkasında!


 

AK Parti ve KADEM ilişkisi en çok tepki toplayan konu son zamanlarda.Bilhassa 6284 sayılı yasa ve İstanbul Sözleşmesini Kadem'in savunması, "Cinsiyet eşitsizliği projelerine" kayıtsız şartsız destekleri dolaysıyla, AK Parti'yi destekleyen büyük ekseriyet tarafından ciddi bir eleştiriye tabi tutuluyor.

Her ne kadar Kadem cephesi bu işi bazı belli isimlerin köpürttüğünü iddia etse de, bu işi şahsileştirmenin, basitleştirmenin, bayağıılaştırmanın ötesinde bir yol olmadığını herkes biliyor.

Nitekim bu sebeple Sayın Erdoğan ikinci defa "İstanbul Sözleşmesinin" gözden geçirileceğini ifade etmesi de, geniş bir kitle tarafından bu rahatsızlığın dile getirilmesi ve bunun CB'nına kadar ulaştığının göstergesidir.

Peki bu kadar tepkiye, Türk örf ve adetlerine aykırı maddelere rağmen Kadem niye bu işi üstleniyor, AK Parti ya da daha net ifade edelim Erdoğan Kadem'in arkasında neden duruyor.

Bunun bir kaç sebebi var.

1-İstanbul Sözleşmesi AB uyum müktesabatının bir parçası olarak Türkiye'nin önüne kondu.

O dönem Aile Bakanı olan şimdinin Gaziantep Belediye Başkanı kadının Fetö ilişkileri, ve o dönem hükümette olan şimdi ayrı parti kurma hazırlığında olan uluslar arası kurumların yerli temsilcisi AB'den sorumlu Bakanın gayretleri ve telkinleriyle Türkiye bunu imzaladı.

2-AB tarafı İstanbul sözleşmesi içinde bulunan Kadına şiddet, Cinsiyet eşitsizliği gibi konuların eğitimi, topluma benimsetilmesi gibi konularda büyük FON'lar verdiği için alel acele bu sahada faaliyet gösteren SOL/SEKÜLER kadın derneklerine alternatif Kadem devreye girdi.

3-KADEM; kuruluşundan itibaren eğitimli, babaları veya eşleri AK Parti yöneticisi ya da bilhassa AK Parti eliyle zengin olmuş kadınların kariyer eşiği haline geldi.

4-Sayın Erdoğan'ın kızının da fiilen yönetimde olması buraya olan AK Parti elitist kadın zümresinin yönelmesinde etkili oldu.

Milletvekili, Belediye Başkanı adayı olmanın en iyi referans yolu Kadem'di artık zira.

5-Aile ve Sosyal İşler Bakanlığı ile Kadem'in bilhassa kadına şiddet, Cinsiyet eşitsizliği gibi projelerde beraber çalışarak Kadem için ciddi bir kaynak oluşturuldu.

Kadem 5 yıl gibi bir zaman diliminde Vakıf'laşarak, muafiyetler kazandı ve ciddi bir para trafiği oldu.17 odalı İstanbul'un en gözde semtinde bir köşkü satın alabilmek 5 yıllık hiç bir dernek ya da vakfın harcı olamaz.

6-AK Parti ve tabiki Erdoğan içinde Kadem bünyesindekl eğitimli, kariyerli, elitist kadın profilleri, diğer partili olan ya da olmayan, eğitimi daha düşük, gelir düzeyi bozuk kadınlara rol model gibi görüldü ve desteklendi.

7-Ama Kadem'in bu kadar Hükümet tarafından sahiplenilmesi, medyayı arkasına alması, tersine bir nefretin doğmasına da meydan verdi.Az eğitimli, düşük gelirli, mahalle teşkilatlarında emek vermiş milyonlarca AK Partili kadın, kendilerine üstenci, aşağılayıcı bakan ve tepeden inme yönetici, aday yapılan bu kadem'li kadın profillerinden nefret ettiler.

Sonuç olarak:

AK Parti şunu görmeli.Kadem, artık savundukları değerler bakımından da, temsil ettikleri vizyon bağlamında da partiye yük ve zarardır.Bundan vaz geçilmediği takdirde, ciddi bir oy kaybına uğrayacaktır.

Basra harab olmadan söyleyelim de...

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Basra harab oldu Basra harab oldu 21.02.2020 18:03

Kadem karpuz müslümanlarından oluşan bir vakıftır. Dışı islam yeşili içi kafir kızılıdır

Laleyavuz Laleyavuz 21.02.2020 19:12

Aynen katılıyorum kardeşim yüreğinize sağlık Akpartideki bazı yöneticiler her alanda bu tepeden inmeyi yapıyorlar sanki bir inatlaşma var teşkilatta alt kademede olanların coğunu Reis bilmiyor aktarılımıyor.. Bu vurdum duymazlar rantlarına rant katıyorken oy da dibi boyluyor vesellam .

 Meryem dava kadını Meryem dava kadını 25.02.2020 09:53

Bu yazıya aynen katılıyorum ve yorumlarada aynen katılıyorum ne yazıkki işler çığırından çıktı aynen böyle

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık