• 16 Eylül 2017, Cumartesi 22:28
MURATBAŞARAN

MURAT BAŞARAN

YENİ DİYANET İŞLERİ BAŞKANIMIZ KİMDİR?

Prof.Dr.Ali Erbaş'ı aslında çok ortak dostumuz olduğunu sonradan öğrenmeme rağmen Fetö'cü KADİP haberine itirazı vesilesiyle tanıdım.

O günlerde KADİP üyeliğinin kendi dışında gelişen bir mesele olduğunu anlatmış, samimiyetiyle bizi ikna etmiş, bunun üzerine haberi yayından kaldırmıştık.  KADİP haberi vesilesi ile yolladığı açıklamayı Diyanet İşleri Başkanlığını tebrik ederek ve kendisine ve ülkemize hayırlı olması duasıyla yayınlıyorum:

"Selamünaleyküm Murat Beyciğim, İmam Hatip Lisesi ikinci sınıfa kadar Ordu’da okudum. Son üç yılı parasız yatılı olarak Sakarya İHL’de 1980 yılında tamamladım.

4 çocuğumdan 3’ü Sakarya İHL mezunu, 4. ise yine aynı okulda lise ikiye geçti. İmam hatip yıllarında MTTB, Akıncılar, Milli Gazete, Yeni Devir Gazetesi çizgisi zihniyet yapımızı oluşturdu. Aynı yıl Marmara İlahiyat Fakültesine girdim ve Vefa’daki İlim Yayma yurdunda kalmaya başladım. Yurttaki özel dersler (başta Emin Saraç hocamızın dersleri) bizim için ikinci bir üniversite kadar etkili ve yetiştirici oldu. İlim yaymanın medrese odalarında fakülte ile eş zamanlı olarak hafızlık çalıştım. Başta İskender Paşa Camii Pazar ikindi sohbetleri olmak üzere İstanbul’un manevî ve ilmî zenginliklerinden istifade etmeye çalıştım.

1983-1993 arası Fatih Müftülüğü’ne bağlı Parmakkapı Camii’nde resmî olarak görev yaptım. 1988-1990 arası Haseki Eğitim merkezi ihtisas kursuna devam ettim. Bu arada Marmara İlahiyat Fakültesi’nde tefsirden yüksek lisans, dinler tarihinden doktora yaptım. 1993 yılında Prof.Dr. İhsan Süreyya Sırma hocamız beni Sakarya İlahiyat Fakültesine yrd.doç olarak aldı.

Suat Yıldırım bizden sonra fakülteye dekan olarak atandı. Üç yıl çalıştı ve geldiği yer olan Marmara İlahiyata geri döndü. Sonra merhum Mehmet Erkal hocamız 6 yıl, Suat Cebeci 3 yıl, ben de 2006-2011 arası dekanlık yaptım. 2011 yılında sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atandım. 3 ay önce de Yalova Üniversitesi rektörlüğüne atandım.

17-25 aralık öncesi KADİP ile devletin ve hükümetin ilişkileri o kadar normal idi ki, kurucu başkanı Prof.Dr. Hacı Bekir Karlığa aynı zamanda hükümetin “Medeniyetler İttifakı” projesinin başına getirdiği kişi. B. Karlığa’ya 24 Aralık 2013’te Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat büyük ödülü veriliyor ve halen Başbakanlık Başdanışmanı olarak görevini sürdürüyor.

Genel Sekreter Cemal Uşşak 2013 yılı sonuna kadar hükümetin âkil adamlar listesinde yer alıyor.

Belki dinler tarihi hocası olduğum için ismim bu platforma bilgim dışında yazılmış. 17-25 aralığın hemen ertesi günlerde müdahele ederek ismimi sildirdim.

Bir kişinin FETÖ ile irtibat ve iltisakının tespiti için devletimizin istediği kriterler şöyle. Bulunduğumuz kurumlarda biz tespiti öyle yapıyoruz:

1. Örgütün haberleşme programı olan bylock kullanıcısı olmak.

2. 17-25 aralık 2013’ten sonra Bank Asya’da hesap açtırmak ve hesapta artış görülmesi.

3. 17-25 aralık sonrası çocuklarının FETÖ okullarında okumuş olması.

4. 17-25 aralık sonrası FETÖ işyerlerine ait SGK kaydının bulunması.

5. 17-25 aralık sonrası FETÖ’nün örgütsel faaliyetleri içerisinde yer almış olması.

Allah’a çok şükür ki, ne kendim, ne eşim, ne de dört çocuğum yukarıda belirtilen beş maddeden hiçbirisinin içerisinde yer almadık. Yukarıda ifade ettiğim gibi yetiştiğimiz ortam ve zihniyet yapımız da başından beri bu yapıya hep karşı bir çizgide oldu. Örgütle mücadelenin başladığı ilk andan itibaren de gece gündüz bu hainlerin memleketimize, milletimize ve özellikle de İslam’a ne büyük zararlar verdiğini yazılarımızla ve konuşmalarımızla anlatıyoruz ve kanımızın son damlasına ve son nefesimize kadar da anlatmaya devam edeceğiz inşaAllah (bkz. Ali Erbaş, Mehdî-Mesih Beklentisi ve İstismarı, Diyanet Dergisi, Eylül 2016, alierbas.com,tr). Rabbimiz bu konuda milletimizin her bir ferdine feraset, uyanıklık, gayret ve hidayet versin. Hainlerin, münafıkların, iç ve dış düşmanların şerlerinden devletimizi, milletimizi ve tüm İslam alemini korusun."

Amin...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık