• 28 Şubat 2019, Perşembe 13:01
MURATBAŞARAN

MURAT BAŞARAN

Yemezler!

Altından Gül- Babacan- Davutoğlu mu çıkar bilmiyorum.

Garanti Bankası Partisi havası veren saçma sapan bir feyk logo ile kendisini duyuran “Yenibirparti.org” sitesindeki metinler Allah için güzel…

Hani yüzde doksan dokuzunun altına imzamı atarım; zaten Ak Parti’yi eleştirdiğimiz ne varsa, o noktalara nokta atışı yapılmış…

Yani Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan yenibirparti.org’taki metinlerin çıkışını aldırıp bir göz gezdirsin, milletin aslında ne istediğini ve nelerden şikayetçi olduğunu görür.

Umursamama şansı yok.

Bu seçimde değilse diğerinde veya bir başkasında yani bu değişimi yapmazsa eğer önünde sonunda millet umursatacak…

Fakat diyeceksiniz ki, madem bunları tespit edip şahane laflarla çözmeye talip olan var, niye onları beklemiyoruz.

Beklemiyoruz çünkü, her ne kadar Ak Parti’nin ve Recep Tayyip Erdoğan’ın eleştirdiğimiz birçok yönü varsa da Ak Parti’nin çöplüğünden “temiz” bir başlangıç çıkmaz.

Hani Binali Yıldırım’ı İstanbul’a yakıştırıyoruz ve ama Meclis Başkanı’nı belediyeye aday göstermek acizliğine düşülmemeliydi diyoruz ya…

İşte bu kritik ve arızalı denklemden eskilerin duruşunu çözecek yine kritik ve arızasız bir prensip de çıkıyor; o da şudur, Cumhurbaşkanlığı da yapmış olsan, gerektiğinde birlikte hareket ettiğin insanlara posta koymayacaksın, ya her ne vazife olursa olsun hizmete devam diyeceksin ya da çıkıp “erkekçe” ben şunlara, bunlara karşıyım diyeceksin.

Binali Bey’i boşuna sevmiyoruz.

Sevgili Başkan’a da değen tarafı var; tamam hadi kadınların aktif olmasına rıza gösterelim her ne kadar cılkını çıkardıysanız da fakat ailenizin kadınlarını da bi zahmet dizginleyeceksiniz.

Neydi o “Asıl intifada şimdi başlıyor” herzesi? Hayırdır? Sıkıntınız ne? Bu rezilliği unuttuk mu?

Bir kenarda İngiliz mayını gibi patlamak için beklemeyeceksin… (İngilizlerin mayını var mıdır? Meşhur mudur? Bilmiyorum. Salladım. Gittiği yere uyuyor…)

Davutoğlu, Babacan, Gül filan eğer samimi iseler ve bir parti kurup memleketi kurtarmak mecburiyeti hissediyorlarsa ondan evvel her ne pahasına olursa olsun çoktan çıkıp memleketin eğer batıyorsa niye battığını haykırmaları gerekirdi.

Ancak simsarlar fırsat kollar…

Velhasıl…

Ya Ak Parti önünde sonunda düzelecek…

Ya da yeni bir hareket siyaset çöplüğünden değil, milletin bağrından çıkacak.

Kaldı ki Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ve Devlet Bahçeli’nin bilgeliğiyle oluşan bütünleşme ve sinerji birçok yanlışı eleştirmemize rağmen sabredip “cumhur ittifak”ının o beklenen yeni oluşuma evrilmesi ümidimizi ayakta tutuyor.

Devletle iş tutmadığımız (hadi gönlünüz olsun/ tutamadığımız) için ve dahi belki birçok hırslı pir-i faniye göre yaşlı bile sayılmasak da ölümün ensemizde dolaştığını bildiğimiz için beklentisiz ve çekincesiz söylenecek olanı söylüyoruz.

Çünkü niyet hayır, akıbet hayır…

İşte o yeni bir parti zırvasında niyet hayır olsa…

Belki…

Ama Hazreti Ali’nin haricilere söylediğini tekrar hatırlayalım: “Söyledikleri hak, kasıtları batıl!”

Yani…

Yemezler…

 

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık