• 25 Haziran 2018, Pazartesi 11:45
MURATBAŞARAN

MURAT BAŞARAN

Nerde kalmıştık?

NERDE KALMIŞTIK?

 

Seçim bitti, kahpelik savuşturuldu, iç ve dış tehditlere teslim olmayacağımızı millet olarak gösterdik.

Vallahi oy pusulasını Ak Parti’nin böğrüne basarken, “Eğer bu kadar fitne ve fesat ordusu bir araya gelmeseydi, hiçbir kuvvet onaylamadığım isimler için oy verdiremezdi ama vicdanıma şerh düşerek sizden daha fazla hak eden MHP’ye bile vermiyor, ‘münafık’ suçlamasını bile görmezden gelip size evet diyorum” dedim içimden.

Bugün hiçbir Ak Partilinin sevinmeye hakkı yoktur.

Çünkü millet bu kadar başarı, bu kadar gayret ve çalışkanlığa rağmen Recep Tayyip Erdoğan’ın ayağına pranga olanlara, söylemleriyle milletin imanına, itikadına ve ahlakına ters düşenlere açıkça tavır almıştır.

Yüzde 42 Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin oy oranı olamaz.

Demek ki metal yorgunluğu hafif bir tespit olarak kalmış.

Demek ki metal yorgunluğu denerek yapılan yenilenme başarılı olamamış.

Ak Parti’nin önündeki en büyük engel kendisidir.

  1. Recep Tayyip Erdoğan’ı rahat bırakmayan ailesi- sülalesi…
  2. Hangi saiklerle vefa göstermeye devam ettiğini anlayamadığımız ve seçmenin artık görmek istemediği eski arkadaşları…
  3. Ve kadınlar olmadan siyaset yapamayacağını, başarılı olamayacağını önyargı haline getirmiş olmak…

Şimdi Tayyip Erdoğan’ın kendisine hem başkanlık sistemi yolunu açan hem erken seçimle zararın büyümesini engelleyen Devlet Bahçeli’yi daha iyi anlamasını ve ondan faydalanmasını umuyoruz.

Evet, yüzde 42 başarı değil, “Nerde yanlış yaptık?” muhasebesi için milletin ikazıdır.

Ey Recep Tayyip Erdoğan Reisim, Fatma Betül Sayan Kaya’nın bizim görmediğimiz ne gibi boncukları var da kankası Berat Albayrak ve medyayı tekeline alan Serhat Albayrak ile birlikte millete dayatmaya devam ediyorsunuz?

Şimdi bir yandan yeni sistemi işletip Türkiye’yi 2023 hedeflerine götürürken, bir yandan da bir sonraki seçim için “Milliyetçi- Muhafazakâr” bloğu tertemiz bir şekilde tanımlamak ve yapılandırmak için çalışmak zorundayız.

MHP’ye kurulan “FETÖ- İP” tuzağı mecliste çökertilmeli, oradaki İP-siz kalan 40 küsur milletvekili vatanseverlik potasında eritilip gerçek adreslerine gitmesi sağlanmalıdır.

HDPKK meclise girdiğine göre, Kandil’in yeterince bombalandığı ve sonuç alındığı söylenemez.

Demek ki terörün başı ezilip, meclisteki kuyrukları titretilmelidir.

FETÖ’nün siyasi ayağı, kayyum atanan şirketlerdeki rezillikler, FETÖ yargılanmaları, adaletin hızlanması vs. toplumun huzuru için acilen çözülmesi gereken problemler…

Allah’tan şu satıra kadar değindiğimiz bütün olumsuzluklara rağmen, Recep Tayyip Erdoğan’ın bütün bunları çözebilecek basireti ve kararlılığı beklentimizi ve ümidimizi diri tutuyor.

Özetle, bir badire atlattık.

Daha emin adımlarla yürümek mümkün…

Ama zafer naraları atmak için çok erken… Çünkü değişen sistemin işe yaradığını görmek gerekiyor önce…


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık