• 22 Ekim 2017, Pazar 19:54
MURATBAŞARAN

MURAT BAŞARAN

NASREDDİN HOCA YAŞASA "BİRAZ DA BİZ ÖLELİM" DERDİ!

Hangi cemaat, parti, vakıf, dernek vs. olursa olsun, üstü kapalı akıl veren, alenen çirkinleşen, sesini çıkarmayıp konforuna titreyenlerin alayına beyanımdır.

 1. 9 yaşımda karşılaştığım, 17 yaşımda maaş alarak emrinde çalıştığım Enver Ören bir gruba, aile çevresine, onu kullanarak semiren sözde arkadaşlarına, uzaktan veya yakından tanıyanlara ait bir şahsiyet değildir. Bana göre benim abim, babam, amcam, patronum, hocam her şeyimdir. Hiç kimse, hiçbir gerekçe ile ona olan muhabbetim sebebiyle beni yargılayamaz. Bana onu nasıl sevmem gerektiğini öğretemez.
 2. Enver Abi ve onun bütün dünyaya yaydığı ehl-i sünnet kitaplar çok değerlidir. O kitapları okumak ve her yere ulaştırmak, herkesin istifadesini sağlamak bir “hizmet” duygusudur. Bu kitaplar da kimsenin malı değildir.
 3. Enver Abi ve bu kitaplar bir gruba, bir aile çevresine, bu kitapları güya dağıtıp bu kitaplardan hiç istifade etmeyenlere ve buna rağmen bu kitaplar üstünden “allamelik” taslayanlara ait değildir.
 4. Enver Abiye ve ondan çalıp, onu borçlu hale getirip, o borç ödemeye çalışırken bile çalmaya devam edenler, onun “ihlaslı hizmet” misyonuna halel getirenler, leke sürenler “Fetö” gibi ifşa edilip mücadele edilmesi gereken ahlaksızlardır.
 5. 2001’de ortaya çıkan borç sonrasında yürütülen ticari faaliyetler, mudi kampanyaları, yurt çapında düzenlenen organizasyonlar, üretilen 10 binden fazla konut, TGRT başta olmak üzere, birçok değerli şirketin ve mülkün satılışı nasıl oluyor da bu borcu kapatmıyor. Gelen ve kazanılan paralar hangi dipsiz kuyunun içinde buharlaşıyor?
 6. Enver Abi’yi yaşarken kuşatıp boğanlar, sevdikleri ile arasına duvar örenler, şimdi kabrini ve kabrinin etrafını da ticarete alet ediyor, bazıları da isyan ediyor... Otomobil satış organizasyonunda mesela 20’li gruptan 21-22 taksit almak için şeytanın aklına gelmeyecek çirkinlikler yaşanırken neredeydiniz?
 7. Yaşı 60-70 olup da, Enver Abiyi çok sahiplenen ve çok yakını olduğunu iddia edenler, gömleklerini ve donlarını bile satıp o çok sevdikleri Enver Abinin borcunu ödemek yerine, çocuklarının ve torunlarının istikbali için yatırım yapma derdine düşmüşlerse, sevgilerinin samimiyetine inanmıyor oluşuma ses çıkaramazlar.
 8. Bizi ya dün kandırdınız “Bütün işlerimiz bir vakıf hukuku çerçevesindedir. Gölgesinden istifade eden yanar!” diye… Ya bugün kandırıyorsunuz.
 9. Ben Enver Abi’yi, Enver Abi’nin büyük bildiklerini ve dağıtılması için hayatını feda ettiği kitapları seviyorum. Siz beni ister sevin, ister sevmeyin.
 10. Ben Türkiye’yi ve Osmanlıyı da çok seviyorum. Onun için Türkiye’ye hizmet edenleri ve Osmanlıyı sevenleri de seviyorum. Siz beni ister sevin, ister sevmeyin.
 11. Tayyip Bey’in çoluğu, çocuğu, damadı, yeğeni siyasetin içinde olduğu için (çok değerli insanlar olsa bile) ortaya çıkan görüntü kirliliğinden ürküyorum. (Vallahi çok hafif bir cümleyle izah ettim.)
 12. Ehl-i Sünnet ana caddesinde olanları hangi camiadan olursa olsun kardeş biliyorum. Şu ahir zamanda, şucu/ bucu diye ayrı- gayrı düşmek düşmanın oyununa gelmektir.
 13. İsmailağa’daki cinayetler de benim meselem. Menzil’deki düğün koltuğu provakasyonu da (ki bu tuzağa ben bile düştüm) … Esat Coşan Hocaefendi’nin trafik kazası da…

Hangi cemaat olursa olsun, bizi bölmeye, birbirimize mesafe koymaya, içimize sızan Fetöcüler vasıtasıyla yıpratmaya çalıştıklarında susmanın bir işe yaramayacağını düşünüyorum.

Çünkü ayrı ayrı meşreplerde olup, ayrı mekanlarda sohbeti demliyor olsak da, düşmana karşı bir, beraber ve kardeş olduğumuzu göstermemiz lazım.

Diğer taraftan biz daha az yanlış yaptık. Biz daha iyiyiz gibi ahmaklıklara katlanamıyorum. Hem siyasete bulaşmışlarımızın, hem içinde bulunduğu camiada önemli koltukları işgal edenlerin yani hepimizin, topyekûn bir arınmaya ihtiyacımız var.

Yokluğun ihlasında hizmet ederken tertemizdik.

Hizmetler büyüyüp iş ticarete, paraya, makama, imkana dökülünce alayımız çuvalladık. Islah olan olacak. Olamayan için “Fatih’in Kanunnamesi” işleyecek. Ak Parti’den semirenler! Ak Parti’yi bitirdiniz. Ya Tayyip Bey ya da millet sizi bitirecek. Aklınızı başınıza alın. Yaşanacak kaç baharınız kaldı bir düşünün.

Cemaatler ticarethanelere dönüştü. Cemaatler almaz, verir. Toplamaz, dağıtır…

“Biz/ ben hariç” diyen ahmak veya haindir.

Dansözlüğü bırakıp, ölümü hatırlayıp, dünyaya sırt çevirip söz söyleyecek varsa, buyursun, başım- gözüm üstüne…

Fakat yaşı 70 iken, 70 milyonu kenara koymuş iken hala nasıl kazanırım diye çırpınırken nasihat edenlerin goygoylarından tiksiniyorum.

“Sus be kardeşim!” diyen büyüklerime…

Sizin sessizliğinizde boğulduk. Keşke siz zamanında hiç olmazsa “fısıldasaydınız!”

Yeter daa!

Paraysa para…

Karıysa karı…

Doyun artık. 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık