• 06 Mayıs 2018, Pazar 14:30
MURATBAŞARAN

MURAT BAŞARAN

Münafık mı? Yok canım!

 

Çok basit bir meseleyi anlamayıp bunu problem ve çekişme haline getirmek zaman kaybı, enerji kaybı ve kırgınlık sebebi olabiliyor.

Önümüzde bir seçim var.

Cumhurbaşkanını ve meclisi seçeceğiz.

Bu seçimin en önemli tarafı vesayet sistemine son verip, hem gerçek milli iradeyi tesis edecek olması, hem de istikrar garantisi getirmesidir.

Bu çerçevede bir nevi başkan hükmündeki cumhurbaşkanı kabineyi meclis dışından oluşturacak, biz de bu sistemin temel mantığı olan “daha güçlü ve etkili milletvekillerini” daha dikkatli seçeceğiz.

Diğer taraftan Recep Tayyip Erdoğan’ın özgül ağırlığı ile Ak Parti’nin özgül ağırlığı arasındaki fark tabanı ciddi derecede rahatsız edecek kadar açıldı.

Buna bağlı olarak milletvekili olacakların, gelecekte Tayyip Bey’e ihanet etmeyecek, metal yorgunluğuna düşmeyecek, elini taşın altına koyacak, liderini yalnız bırakmayacak isimlerden oluşmasını önemsiyoruz.

İşte tam bu noktada ama teşkilatlardaki yenilenme ama belediyelerdeki değişiklikler “değişim” arzusunu tam karşılamış mıdır, bunu zaman gösterecek.

Şimdi bütün bu manzara karşısında, çeşitli zamanlarda ve şekillerde şu kişisel ve samimi duygumuzu ifade ettik:

-Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğine razıyız. Hatta memnunuz. Hatta şükrediyoruz. Rakipsizdir. Rakipsizliği, karşısına çıkan adaylarla da tescillenmiştir.

Fakat, Recep Tayyip Erdoğan’a da, Türkiye’ye de, Ak Parti’ye de zarar verdiğini düşündüğümüz isimler var. Bunların bir kısmı zihniyetleri itibarıyla eleştirilerimize muhatap oluyor; dinde reformistler, mealciler, modernistler vs.

Bir de bir şekilde Tayyip Bey’e yakın olup, yerli yersiz konuşmaları ve tavırlarıyla, menfaat düşkünlükleriyle, iç çekişmelere sebep olmalarıyla tepki topluyor.

Yenilenme, dinamizm ve temizlik beklerken, Recep Tayyip Erdoğan’ı kuşattığını düşündüğümüz, ayağına pranga olduğuna inandığımız, itikaden ve ahlaken onun yanına yakıştıramadığımız isimleri Ak Parti’nin aday listelerinde görürsek, üzüleceğiz, belki elimiz o isimler sebebiyle o bölgede Ak Partiye oy vermeye mâni olacak.

Benim burada özetlediğim bu düşünceleri paylaşan çok insanla karşılaştım.

Bazı kıt ve dar görüşlüler ve yalakların FETÖ’nün hain planı olarak tanımladığı, Recep Tayyip Erdoğan’ın ise çok ağır bir ifadeyle “münafıklık”la suçladığı bu durum karşısında, hem o yalakların ve hem Tayyip Erdoğan’ın tarif ve suçlamalarını maksadını aşan tarif ve suçlamalar olarak kabulleniyor, üzerime alınmıyorum.

Tayyip Bey’i seviyorum diye onun sevdiklerini sevmek zorunda değilim.

Ama Tayyip Bey bütün Türkiye’nin cumhurbaşkanı olacaksa, başta kendisine oy verecek olan beni de, oy vermeyenleri de sevmek zorunda. Dolayısıyla öfkesini kontrol edebilmeli, “güncellenme” meselesinde olduğu gibi, mevzuya tersten dalmamalı…

Hem bu telaşa, bu gerginliğe ne gerek var. Recep Tayyip Erdoğan şunu açıkça görmeli ki, normal şartlarda ve bu aday manzarasında, ilk turda rahat bir seçim kendisini bekliyor. Fakat bu durum Ak Partili vekiller ve vekil adayları için geçerli değil. Onların telaşı ve gerginliğini niye Tayyip Bey taşısın ki…

Seçim açısından tüm Türkiye’nin en relaks insanı Recep Tayyip Erdoğan olmalı…

Ve o rahatlıkla aday listelerine son şeklini verecektir inşallah.

İki mesele rahatsızlık sebebidir.

  1. Ehl-i sünnet düşmanı, haddini aşan isimler… Ki bellidir. İçlerinde FETÖ potansiyeli taşıyanlar vardır.
  2. “Reis’in yakını, akrabası, vazgeçilmezi” havasıyla kibirlenip canımızı sıkanlar.

Sandığa gittiğimde, iradem bu düşünceler çerçevesinde şekillenecektir.

“Beka meselesi” diye beş para etmez adamları listeye koymayacaksınız.

Bu kadar.

Baki olan Allah’tır…

 

 

 

 

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


m oz m oz 06.05.2018 22:46

aynen

Abdülbaki Abdülbaki 07.05.2018 08:01

Hislerimize tercüman olmuşsunuz, kaleminize sağlık..

Emre Emre 08.05.2018 16:07

Demokrasi Şehidi! Demokrasi Zaferi! Demokrasi Münafığı! Daha bakalım neler göreceğiz...

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Site en altı
yukarı çık