• 18 Şubat 2018, Pazar 14:31
MURATBAŞARAN

MURAT BAŞARAN

Kadir Mısıroğlu

Senelerdir her hafta cumartesi günleri ücretsiz olarak konferans veriyor.

Bu konferansların sayısı 220’ye yaklaştı. En az iki saat sürdüğünü baz alırsak, 440 saatlik bir seminer…

Ne var içinde? Tarih var, lisan var, iman var, itikat var, fıkıh var, tasavvuf var, var da var…

Cesur, alim ve fedakâr bir Osmanlı Beyefendisinin, milletiyle paylaşmak istediği ne kadar hayati ve faydalı malumat varsa, tamamı var…

Diğer taraftan çeşitli televizyonlarda ve farklı yerlerdeki konuşmalarını da hesaba katarsak en az bir yüz saatlik daha ders çıkar.

İşte bunların tamamını yani 540 saat civarında bir program bütününü büyük bir titizlikle arşivlemiş ve en az ikişer defa dinlemiş bir meraklı olarak bu satırları yazıyorum.

Yayınlanmış 61 kitabının ise bir kısmını okudum, yarıdan fazlası kütüphanemde mevcut ve neredeyse tamamı hakkında da kendi seviyem dahilinde fikir sahibiyim.

1933 doğumlu. Rahmetli babamla aynı sene doğmuşlar…

Hayatı hapis ve sürgünlerle geçen Üstad Kadir Mısıroğlu’na çeşitli vesilelerle duacı oldum fakat en samimi duam evladını kaybettiği zaman, “Yarabbi, üstad her türlü sıkıntıyı yaşadı. Şimdi de evladının vefatını tadıyor. Sen bu yaşadığı çilenin ve verdiği mücadelenin hatırına, millete duyurmak istediklerini duyurabilecek özgürlüğe kavuştuğumuz zamana kadar sağlıklı ömür nasip et. Ve tarihin söylenmesi yasak sayılan gerçeklerini ondan duymayı bu millete nasip eyle!” mealindeki duam idi.

Epey bir zamandır rahatsız ve tedavi görüyor.

Hakkında bin türlü iftiraya şahit olduk. Bütün bu iftiralarla ilgili hiçbir mecburiyeti olmamasına rağmen gayet anlaşılır ve vesikalı cevaplar verdi.

Hiçbir programda onu alt eden bir rakibine rast gelmedim.

Keza fikirlerini beğenmeyenler, bu fikirlere fikirle ve vesika ile cevap verebilmiş değiller…

Muarızları en kolayından “deli”likle, “meczup”lukla itham edip, sloganlarla karalamaya çalıştılar. Anlı şanlı proflar ise “Geçin şu adamı” küçümsemesiyle acziyetlerini sergilediler.

Bütün bunları, her fikrine katılarak, her halini tasvip ederek yazmıyorum.

Söylediklerinin arasında kabullenmekte zorlandığım veya bilgi, tecrübe ve ilim noktasında kıyaslanmamız mümkün olmamasına rağmen, henüz kabul etmediğim hususlar da var. Fakat bu tür farklı bakışlarımız olmasına rağmen, onun üstadlığı ve benim ona talebe bile olamayacak halim su götürmez bir hakikattir.

Mesela şiire bakış açımız çok farklı.

Mesela Necip Fazıl Kısakürek hakkındaki kitabında belki hiç yanlış olmamasına rağmen, kantarın topuzunun kaçtığı hissiyatındayım.

Mesela bugünün idraki açısından lisanla ilgili derslerinde misal getirdiği reklam metinlerinde farklı düşünüyoruz.

Fakat böyle olması onu küçültmez. Ancak benim daha iyi araştırıp, öğrenip kendi fikrimi olgunlaştırma yolculuğumun devam edeceğine işaret eder. Veya belki bazı konularda farklılığımız baki kalır.

Nihayetinde Üstad Kadir Mısıroğlu gibi yol gösteren, öğreten, bildiklerini Allah rızası için paylaşan ve mücadelesini samimi bir din, devlet ve millet hizmeti gayretiyle sürdüren “üstad”lara çok ihtiyacımız var.

İstese büyük bir cemaat kurabilirdi. Büyük kalabalıkları sevk ve idare edebilir, kullanabilirdi.

İstese çok büyük varidata sahip olabilirdi.

İstese şimdikinden çok çok daha fazla meşhur olabilirdi.

İnandığının gereği dışına çıkmadığını söylemekten tereddüt etmiyorum.

İki defa ziyaret ettim.

Zannetmeyin ki, beni tanır veya hatırlar.

İşin doğrusu celalli olduğu için yaklaşmayı pek tercih etmedim. Hakkıyla Osmanlıca bilmediğim için yerdim fırçayı… Keza disiplin özürlü olduğum için de ne hazrete bir faydam dokunurdu ne de yanında gösterilmesi gereken nezaket ve edebi sergileyecek sabır ve yaratılışa sahibim.

Fakat elini öptüm. Bir hatıra fotoğrafımız oldu. Ve bir de imzalı kitabı…

Şimdi bir an önce sağlığına kavuşup sohbetlerine devam etmesini sabırsızlıkla bekliyorum.

Bu satırların sebebi bir teşekkür ve dua mahiyetindedir.

Benim çok sevdiğim rahmetli bir büyüğüm, şu ilahi ikazı çok sık hatırlatırdı:

“Nimete şükretmezseniz, o nimeti kaybedersiniz.”

Bu teşekkür üstad vesilesiyle, elbette Rabbimedir. Bu nimete şükretmeliyiz ki, bu şükür istifademizin devamına sebep olsun inşallah.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


şefik kayhan şefik kayhan 18.02.2018 19:35

çok şeyler öğreniyoruz...gençlerin o nun konferanslarına çok ihtiyaçları var...Allah şifa buyursun inşaallah...

Yasin Yasin 18.02.2018 22:33

Duygularımıza tercüman olmuşsunuz, kitap okuma özürlü bir neslin uyanmasını Üstad çileleriyle, gayretleriyle ve cesareti ile sağlamıştır. Milyonluk tarikatların yapamadığını, MEB e rağmen kendisi başarmıştır. Allah ondan da sizden de razı olsun.

Eyüp Balcı Eyüp Balcı 19.02.2018 00:12

Fikrine sağlık kardeşim. Allah Hocamıza sağlık versin, inşallah en kısa sürede sağlığına kavuşur. Duacınızız hocam..

Bülent Mutlu Bülent Mutlu 19.02.2018 00:12

Çok güzel tespitlerde bulunmuşsunuz bende aynı düşüncedeyim.O gerçek bir kahraman bana görede...

Semih Atilgan Semih Atilgan 19.02.2018 00:30

Ellerinden operim degerli abim, cok guzel bir yazi, degerini bilelim. Ben dahi bugun camide kendisine dua ettim. Insaallah sagligina kavussun, son 2 aydir dinliyorum kendisini. Cok gec farkettim onu, gec bildim degerini. Cok kiymetli bir buyugumuz. Kendisini Allah icin cok seviyorum. Ileride torunlarimiza anlatacagimiz mucevherlerden daha degerli bir insandir Kadir Misiroglu.

İbrahim Kuş İbrahim Kuş 19.02.2018 00:59

Hissiyatımızı ne kadar güzel anlatmışsınız. Tebrik ederim.

ELVAN KÜÇÜK ELVAN KÜÇÜK 19.02.2018 02:12

SON İSTANBUL BEYEFENDİLERİ!!! Ecdadımızın güzel ahlakına sahip, kibar, kadirşinas, entelektüel BEYEFENDİLERİN maalesef ki, çok azaldığı bir devirde, bu vasıflarda iki insanın karşılıklı muhaberatına şahid oldum. Biri zaman zaman paylaşımlarını naklettiğim, arkadaşım olmasından iftihar ettiğim MURAT BAŞARAN. Diğeri, bugün en azından bütün Türkiye’nin ismen tanıdığı, benim 1975 de KULELİ Askeri Lisesine gelişimle tanıştığım Beyazıt’taki Berakat ve Çile yayınevlerinde neredeyse bütün harçlığımı kitaplarına yatırdığım üstat KADİR MISIROĞLU. Murat Başaran aşağıya suretini kopyalayacağım Kadir Mısıroğlu hakkındaki yazısını MEDYAMİT sitesinde yayınlamış, Kadir Mısıroğlu da yine aşağıya linkini kopyalayacağım konuşmasını hastane köşesinde yaparak sesli mesajla teşekkür etmiş. Tesadüfen gördüğüm bu diyalogtan son derece etkilendim. Gece yarısı olmasına rağmen dostlarıma duyurmadan yatmak istemedim. Çok şükür hala yaşayan İstanbul BEYEFENDİleri var ve yine çok şükür ki en azından iki tanesini tanıyorum.

çiğdem çiğdem 19.02.2018 03:50

Duygularınızı sade ve derin ifade etmiş, duygularımıza da tercüman olmuşsunuz. Kolay olan konularda konuşmak değil, zor olan konularda konuşmaktır başarı ve siz zoru başardınız. Zor dediğimiz günümüzde henüz kul gözünde hak ettiği yere oturtulamamış HAKİKATTİR. Hak yazdınız, Hak'tan yana oldunuz. Kadir Mısıroğlu vesilesiyle. Size ettiği duaya amin diyen ne çok insan olmuştur. Hak'tan yana olmak böyle güzeldir işte. Allah sizden razı Olsun, Allah güzel üstadımızı başımızdan eksik etmesin ve derin bilgileriyle uzun müddet Ümmete hizmete vesile Eylesin İnşallah. Amin..amin..amin...

Cengiz Demir Cengiz Demir 19.02.2018 04:16

Eyvallah. kalben ve fikren hissiyatımıza tercüman oldunuz. Allah bu nimetten istifademizi arttırsın inşallah

mct mct 19.02.2018 08:02

Müthiş bir yazı kalemine sağlık

medine kanarığ medine kanarığ 19.02.2018 09:34

nezaket çerçevesinde çok güzel ifadeler kullanmışsınız.çok beğendim yazınızı.tabiki duygularınızı..Allah(cc) hepimizin yardımcısı olsun..dinimizi yaşarken cesur olabilmek adına...

Celal Sevimli Celal Sevimli 19.02.2018 10:24

Kadir Mısıroğlu,ülkemizin yetiştirdiği çok değerli bir mütefekkirdir.Allah(cc) âcil şifalar versin..Bu toplumun böyle uyarıcılara çok ihtiyacı var..

Ragıp Karadayı Ragıp Karadayı 19.02.2018 10:38

Çok hoş bir yazı okudum. Kalemine kuvvet, ömrüne bereket kıymetli Murat Bey kardeşim...Bu devirde hakkı teslim eden kaç vefakâr var? "Vefa, sadakat, ihlâs, mertlik bitmemiş" dedirttiğiniz için ayrıca minnettarım. Cenab-i Allah sağlık, sıhhat afiyet, hayırlı uzun ömürler versin, muvaffak ve muzaffer eylesin. Yazıdan; Elvan Bey kardeşimizin sitesine taşımasından dolayı haberdar oldum. Kadir Mısıroğlu'nun bu yazıya cevaben yapmış olduğu sesli yayını da dinledim. Çok hislendim doğrusu. Hasta yatağında "o kadar kötülerin içinde bir iyinin mükâfatını hemen vermeliyim" diyebilen üstat, mücahid, dava adamı, hakiki manada millet, din ve devlet sevdalısı Kadir Mısıroğlu'nun söyledikleri hulasa olarak; "bir hakkı teslimdir" bana göre. Kadir Mısıroğlu üstadımıza Cenab-i Allahtan şifalar diler, sizleri de canı-i gönülden tebrik ederim. Rabbim yar ve yardımcınız olsun...

hasan can hasan can 19.02.2018 11:25

Allah Üstadımız hakkında yaptığınız ve onun da sizin hakkınızda yapmış olduğu duaları kabul etsin.

Enes Enes 19.02.2018 15:48

Sizinle aynı düşünceleri paylaşıyorum, duanıza da amin diyorum. 5816'nın tez vakitte kaldırılmasını temenni ediyorum.

Hasan H. Dinçer Hasan H. Dinçer 19.02.2018 17:20

Allah razı olsun Murat kardeşim.

mguclu mguclu 19.02.2018 20:32

üstadın yaşarken değerini bilmemiz gerekiyor. hakkı haykırmak gerekiyor. hocam bunu başarmış. Allah razı olsun.

Hakan Hakan 19.02.2018 22:48

Elinize kalbinize kaleminize sağlık.. ALLAH üstadımıza sıhhat afiyet verir inşaallah sohbetlerimize devam ederiz.

Mehmet Mehmet 20.02.2018 00:41

şurası bir gerçektirki benim gibi ne delikanlıları adam etti o ADAM varya Rabbime hamd olsun böyle yiğit birisini vesile kılıp bize bu davayı aşıladığı için

sülayman cengiz sülayman cengiz 20.02.2018 20:25

ALLAH (cc) sizden razı olsun.

MEHMET SAKLICA MEHMET SAKLICA 20.02.2018 20:42

Amin güzel abim sizinle aynı hisleri paylaşıyorum. Ellerinize sağlık. Üstadın size o içten dua edişini duyunca onun bizlerin duasına ne kadar ehemmiyet verdiğini müşahade etmiş oldum.

Habib Y. Habib Y. 20.02.2018 21:54

Allah, Kadir Mısıroğlu’ndan ve sizden razı olsun. Bir insanın samimiyeti yazısından hissedilebiliyormuş, bunu anladım.

Yörükoglu Yörük Yörükoglu Yörük 21.02.2018 14:47

Esselamu Aleykum ve RahmetullAhu ve Berekatuhu,önce Allah razi olur InsAllah Sizden Murat efendi,cok memnun kildin bizleri,Üstadim Kadir Agabeyime bu vesile ilede,Allah'dan acil sifalar dilerim.Üstadim Kadir Agabeyim,tasalanma,attigin tohumlar,ilelebet bu topraklarda var olacaktir INSALLAH,Kendi tabirinle,finolar istedikleri kadar havlasinlar,bir OSMANLI TOKAT'ina bakar.ElhamdülillAh,OSMANLIYIZ,ElhamdüllillAh OSMANLI varisiyiz.ALLAH acil sifalar nasib eyler InsAllah,Allah huzur dolu shhat'li Ömür nasib eyler InsAllah.Kalin Saglicakla.

merve erbek merve erbek 22.02.2018 15:43

Daha güzel izah edilemezdi ...ALLAH için sevgi birine bu denli hürmet çok güzel, gönlünüze kaleminize taş değmesin RABBİM Üstadın hakkınızda ettiği duaları kabul eylesin .

HACI BAKIR HACI BAKIR 22.02.2018 17:12

yazınızın tamamına katılıyorum.Rabbim Kadir beye şifalar versin.

Abdullah Abdullah 24.02.2018 16:07

Anadolu ahalisinin NAMUSU olan kadir mısıroğlu, Rahmetli Ali şükrü beyin şehit edilerek elinden alınan TAN gazetesinin vucut bulmuş halidir hatta çok daha fazlasıdır. Tıpkı Tan gazetesi kirletilmek maksadı ile Anadoluya tutacağı ışık karartılmaya çalışıldı ise Buna benzer bir muameleye muhattap tutulan Kadir bey İlahi yardım ile Anadoluya Kandil olmuş Kemalizimin karanlığını parçalamaya muktedir olmuştur. vesselam.

Talha Talha 25.02.2018 22:30

Meyve veren ağaç taşlanır. Üstad'ın hayatı da çilesi de eserleri de ortada. O'na laf edecek adam Üstad'ın ayağının altıdır. Ey Murat Başaran, hakkani tutumun için Hakk Teala da senden razı olsun.

S.Sami Yaprak S.Sami Yaprak 26.02.2018 18:30

Evvelen muhterem üstadımıza şifalar niyaz ediyorum..Rabbim bizleri okuma, dinleme, dogru tarihimizi ogrenme ve nesillerimize aktarma kaynagimiz ve dahi iman tazeleme vesilemiz olan hocamızın sohbetlerinden mahrum bırakmasın... Merhum babam Tahsin Yaprak Hoca efendiden yıllar once eserlerini okumaya sevk edildigim üstadın, hayranı oldugum osmanlıca ve hakiki dilimiz ile hitabeti, beni daima bu ahenk ve lisan uzre meramımı ifade etmeye sebeb teşkil etmiştir.. Zira günümüz uydurukcasinin, yetiskin ogluma ve kızlarıma esas lisanımızdaki karşılıklarını belleterek ve dahi üstadı dinleterek talim ettirmek, bana buyuk bir haz vermektedir... Aziz kardeşimiz Murat Basaran bey efendi pek guzel ifade buyurmuşlar...kendileri hislerimize tercuman olmuşlar, müteşekkiriz...Hakk razı ola... Bu itibarla sözün kısası o ki...üstadın ektigi tohumlar zeytin fidanlari gibi daha şimdiden biiznillah meyve vermekteler...Cenabı Hakk dunyada da şahid olduğumuz gibi mizanda da bizleri şahid kılar vesselam...

Soner yüce Soner yüce 27.02.2018 15:58

Samimi güzel bir yazı ; Allah hayırlı dualarımızı niyetlerimizi kabul buyursun inşallah. Rabbim bugünümüzü ve geleceğimizi dünden daha iyi etsin inşallah. İyiler aşikar olunca güzelliklerin artacağı kanatindeyim elhamdülillah.

Ömer Selman şahin Ömer Selman şahin 05.03.2018 00:07

Sayın HOCAM Kadir Mısıroğlu üstadımızın gıyabında neşrettiğiniz yazınız onu takip eden bizleri çok Mesud etti binaenaleyh bizlerinde sizlerin gıyabında Hüsnü zanna sevketti Allah ilminize ilim katsın

HeilBP تورك HeilBP تورك 13.03.2018 19:36

Müteşekkiriz danke

ABADANOĞLU ABADANOĞLU 21.03.2018 20:48

EVVELEN, ALLAHA (CC)HAMD, RASULUNE SALAT VE SELAM EDEREK SÖZE BAŞLARIM. SANİYEN, TÜM ÜMMETE VE ÜMMETİN İSTİKBALİNİN BAĞLI OLDUĞU GÖRÜLEN ANADOLULU VE PAKİSTANLI KARDEŞLERİME VE ESERLERİYLE YAHUT SOHBETLERİYLE İSTİFADE ETMEK NASİB OLAN (HAYATTA OLANLARA SIHHAT VE AFİYET, AHİRETE İRTİHAL EDENLERE RAHMET NİYAZ EDEREK) BÜYÜK MUTASAVVIFLARA İLAVETEN, OSMAN NURİ TOPBAŞ HOCAEFENDİ, MERHUM MAHMUD ES'AD COŞAN (KS), MERHUM MUSA TOPBAŞ (KS), MERHUM MAHMUD SAMİ RAMAZANOĞLU (KS), MERHUM MEHMED ZAHİD KOTKU(KS), MERHUM AHMED ZİYAUDDİN GÜMÜŞHENEVİ (KS), MERHUM ES'AD ERBİLİ (KS), MERHUM ÖMER NASUHİ BİLMEN, MERHUM ŞEYHULİSLAM MUSTAFA SABRİ EFENDİ, MERHUM AHMED CEVDET PAŞA, MERHUM BABANZADE AHMED NAİM, MERHUM İMAM ŞAMİL, MERHUM ALİ KEMAL BELVİRANLI, MERHUM TAHİR BÜYÜKKÖRÜKÇÜ, MERHUM HACIVEYİSZADE MUSTAFA EFENDİ, MERHUM ALİ ULVİ KURUCU, MERHUM OSMAN TURAN, MERHUM MUHAMMED HAMİDULLAH, MERHUM EBUL HASEN NEDVİ, MERHUM MUHAMMED HAN KAYANİ, MERHUM OSMAN YÜKSEL SERDENGEÇTİ, MERHUM NECİP FAZIL KISAKÜREK, İMAN NASİB OLARAK VEFAT ETMİŞ OLDUKLARINI TEMENNİ ETTİĞİM HÜSEYİN NİHAL ATSIZ İLE RIZA NUR VE ŞU AN HATIRLAYAMADIĞIM GÜZEL İNSANLARA VE HASSATEN ŞAHSİYYET'İN NE DEMEK OLDUĞUNUN DELİLİ ÜSTAD KADİR MISIROĞLUNA SELAM EDERİM. ÜMMETİ MUHAMMEDDEN OLMAK, KUR'AN-I KERİM'İN NÜZULUNDAN SONRA DÜNYAYA GELMEK VE İSİMLERİNİ ZİKRETTİĞİM VE EDEMEDİĞİM ALLAH DOSTLARINI TANIMAK BU DÜNYADAKİ EN BÜYÜK BAKTİYARLIKTIR. İNŞALLAH HEPİMİZE ÖTELERDE DE, EN BÜYÜK BAHTİYARLIK OLAN RU'YETİ CEMALLULLAH NASİB OLUR. ÜSTADI BİR KERE ZİYARET ETMEK BANA DA NASİB OLDU. BU KARDEŞİMİZİN DEDİĞİ GİBİ ŞAHSIMDA DA BAZI EKSİKLİKLER VE KUSURLAR OLDUĞU İÇİN, ÜSTADI YORMAMAMIZ DA İSTENDİĞİ İÇİN SADECE BİR FOTOĞRAF ÇEKTİRDİM VE İMZALI KİTABIM OLDU. KONUŞMAK ELİNİ ÖPMEK NASİB OLMADI. BUNA DA ŞÜKÜR, KALBLERİMİZ BERABER YA! BU KARDEŞİMİZ GİBİ YAZAR OLMADIĞIM İÇİN DÜŞÜNCELERİMİ BİR İKİ YAKIN DOSTUM DIŞINDA BU ŞEKİLDE İFADE ETMEK BANA NASİB OLMADI. BU VESİLEYLE YALNIZ OLMADIĞIMIZI ANLAMIŞ OLDUK. ÜSTADI 2014 YILINDA TANIDIM VE ÇITANIN O KADAR YÜKSEK OLDUĞUNU GÖRDÜM Kİ KENDİM HİÇBİRŞEY OLMADIĞIM HALDE GÜN GEÇTİKÇE ÇEVREMDEKİ İNSANLARI BEĞENMEMEYE, ONLARLA KONUŞSAM DA DEĞER VERMEMEYE BAŞLADIM. ÇÜNKÜ ARTIK BAŞTA İNSAN-I KAMİL RASULULLAH (SAV) İ DAHA YAKINDAN VE SAHABE EFENDİLERİMİZ, EVLİYAULLAH, ULEMA VE PADİŞAHINDAN MÜNEVVERİNE, KÖYLÜSÜNE KADAR OSMANLI MİRASI EŞREF'UL MAHLUKATLARI TANIMAYA BAŞLAMIŞTIM. BU GÜZİDE ŞAHSİYETLER VARKEN BİZLERİN NEREYE KONULACAĞINI BİLEMEDİM. DÜŞÜNÜNCE ALLAH'IN SEVGİLİ KULLARI BİR YANA, AHİRETTE CENNET NASİB OLSA BİLE BİZLERİN SIRADAN BİR OSMANLI KÖYLÜSÜNÜN KOMŞUSU OLMAMIZIN BİLE ZOR OLDUĞUNA İNANDIM. ASIL DAVA AHİRET KAZANMAK OLDUĞUNA GÖRE İNŞALLAH MEVLA HEPİMİZ HAKKINDA HAYIRLISINI NASİB EYLER. VESSELAM...

Asım Asım 22.04.2018 02:11

İyiye iyi güzele güzel demek gerekir. Allah razı olsun üstadımız kadir mısıroğlu na da onun nezdinde bütün hastalara şifalar ihsan etsin.

Asım Asım 22.04.2018 02:11

İyiye iyi güzele güzel demek gerekir. Allah razı olsun üstadımız kadir mısıroğlu na da onun nezdinde bütün hastalara şifalar ihsan etsin.

Abdullah yavuz kul Abdullah yavuz kul 28.04.2018 23:05

Allah razi olsun Hocam bidsha anladikki yanliş bir yolda degiliz

Abdullatif Abdullatif 29.07.2018 10:56

Allah Üstad Kadir Mısıroğlundan razı olsun. ben 21 yaşında üniversiteye kadar tarihten ilimden saygidan ecdaddan islamdan lisandan birhaber yaşıyordum. Allah ona ve evlatlarina sabir versin uzun ömür versin. İnsanlar ona deli diyor iftira atiyor küfür ediyor . Allah kimin deli kimin Veli olduğunu bilir. Demem o ki bi sohbetinin tamamini dinleyin ki anlayin . sadece 3 5 dk lik video izleyip Küfür etmekle biryere varilmaz . Ben uyandığım icin Allah a ne kadar sukretsem az . milletimiz ecdadını tanisa su an utancindan yere girerdi . biz pis mirasyedileriz . biz Ecdadina küfreden terbiyesizleriz . Sadece ataturku sevmekle türk olunmuyor. tarihimizi okuyun . Allah milletimizi ln gözünü acsin . Bizi tekrar islamla hasırnesir eylesin. Allah Kadir Hocama uzun ömürler versin inşallah ..

tarih tarih 04.12.2019 10:16

ustadi kaybetyikten sonra karşılaştığım su yazınız bir mez daha o büyük insani bana hatırlattı. RAB'bim ondan ebediyyen razı olsun İNŞAALLAH. çok güzel şeyler ogrendik ondan. artık onun çilekeş yolculuklari ve mucadelesi bizler icin bir rehber. RAB'bim sizden de razı olsun. Bu kalemle onu yazmak herkese nasip degildir.

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık