• 04 Nisan 2019, Perşembe 12:32
MURATBAŞARAN

MURAT BAŞARAN

Hata ettik!

HATA ETTİK!

 

Evet, hiçbir kripto soysuz, Ak Parti’nin iyiliklerine bakarak ve kendi partisinin rezilliğinden bıkarak safını değiştirmedi.

Ama biz, siyaset tarafından yüz yıldır aşağılandığımız için, sahiplenmemiz gereken liderin etrafında çakallar çoğaldı diye ve zaten pek de hevesli olmadığımızdan kenarda durduk ve olan-biteni öfkeyle seyrettik.

Hata ettik.

Kızdığımız, mesafe koyduğumuz Ak Parti değil, vatanımız, milletimiz, namusumuz imiş…

Belki haklı gerekçelerimiz vardı.

Başkanlık seçimlerinde önümüze konan milletvekili adaylarına çok üzüldük…

Sonra bakanlar kurulunu bekledik teselli bulmak için…

Daha çok üzüldük…

Sonra komisyonlar önemli, vardır Reis’in bir bildiği dedik, komisyonlar da “tırt” çıktı…

Küstük.

Küsmemize rağmen, son kertede ihanetin nasıl organize olduğunu görünce gidip oyumuzu kullandık ama Ak Parti’nin seçimden çok önce kaybettiğini, teşkilatlara sızıldığını, oy kullandığımız sandıkların sahipsiz kaldığını göremedik.

İşin doğrusu mitinglerde kalabalık olmamız dışında partiye hiç davet edilmedik. Oraların vakti gelince Reis’e fatura kesecek simsarları vardı; dolayısıyla uzak durduk.

Zaten Reis metal yorgunluğu hengamında teşkilatları adam ettiğini düşünmüştü. Öyle zannetti. Öyle söyledi.

Dolayısıyla bizim düşünmemize gerek de yoktu.

Bizden istenen bir “oy”du… Onu da gidip kullandık.

Mesela İstanbul İl Başkanı Metin Külünk olacaktı… İdris Güllüce olacaktı güya…

Bizim heyecan ve imanımıza denk düşecek bir adamı maalesef “çakallar” çok gördüler…

Gerçi Binali Abi şahane bir adaydı. Gerçekten “hah” dedik, “İstanbul’a adam gibi bir adamı nihayet koydular önümüze.”

Ama bir zamanlar İETT’nin atılan bileti yakan kutuları gibiymiş seçim sandıkları; oylarımız yandı, çalındı, irademiz gasp edildi, geç farkına vardık.

Ama Reis…

Biz hata ettik de…

Sen de ne olur bu vatanın has evlatlarını damadın kadar, oğlun kadar sahiplen artık…

Bütün bu kırgınlığa rağmen ve şimdi hepimize kurulan bu kumpas karşısında öfkemize rağmen yanındayız…

Çünkü herhangi bir imar talebimiz yok.

Uçağında koltuk beklentimiz yok.

Beraber resim çektirmek için bile vaktini heba etmeye niyetimiz yok.

Öl de, ölürüz.

Seni de, aileni de, vatanı da teslim etmeyiz Siyonist uşaklara…

Vallahi etmeyiz…

Oylarımız yanmış; kimin umrunda…

Canımızı bu dava için verip, kestirmeden cennete gitmek için şehadet yolunu gözleyenlerin sayısı sandıkları değil, dünyayı patlatır.

Telaş da etme…

Askerimiz, polisimiz, yargımız işini yapar…

Ve ancak sen “Haydi” dediğin zaman hırsızların boynunu kırmaya ineriz sokağa…

O zaman görürler sokağa nasıl çıkılırmış…

Biz eşkıya değiliz. Kafamıza göre iş yapmayız.

Lider sensin… Komutan sensin…

Hüzünlenme…

Ümmetin duasını kuşanıp koşarız İstiklalimize…

Biz gördük hatamızı.

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Emine inan Emine inan 04.04.2019 15:11

Okudum hakkımızda hayırlısı olsun ülkemize ve başkanımıza ve oylarımıza sahip çıkalım

Emre Emre 04.04.2019 21:51

Dinler arası diyalog son gaz devam, diyanete kadın başkan yardımcısı atamalar(hadi atadın erkeklere konferans vermeler), kadın kadın diyerekten( bu yazıýı okuyan hanım ablalarımı tenzih ederim) dini güncellemeler, Mustafa kemalin 2013 2016 yılları arasında dağılan imajını, bugün Reisimizin çok nahoş bir biçimde düzeltmeye kalkması, hele yandaş medyayı sorma gitsin(Onlara göre kim olursa olsun Allaha iman etmesi yeterli), reisimizin göreve davet ettiği ilahiyatçıların Kuranla alay etmesi,Kurandan ayet çıkarılsın diyen fransaya höykelenmeyi iyi biliyorlarda içimizdeki fransızlara seyirci hatta ve hatta taraftar olmalar, her neyse bu süreçte daha fazlasına gerek yok, bu millet 15 Temmuz da liderine mesajı vermişti, liderimizi artık tanıyamıyoruz. “Peygamber Efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem buyurdular ki; Dünya tatlı, göz kamaştırıcı ve çekicidir. Allah onu sizin kullanımınıza verecek ve nasıl davranacağınıza bakacaktır. Dünyaya aldanmaktan sakının. Kadınlara kapılmaktan korunun. Çünkü İsrailoğullarında ilk fitne kadınlar yüzünden çıkmıştır.” (Müslim, Zikir 99; Tirmizî, Fiten 26; İbni Mâce,Fiten 19)

Hüsnü Hüsnü 04.04.2019 23:13

Kaç gündür ne yazacaksınız diye günde dört beş defa sayfayı kontrol ettim...ve sonunda nihayet!.. Hissettiklerimiz kaleminizden dökulenlerden hiç farklı değil. Ağlamaklı ve öfkeli bir hüzne sahibiz, ne yapacağımızı bilmez bir halde!

Gürcan Gürcan 05.04.2019 10:38

Enes B. Mâlik'ten rivayet: “Rasûlullah (sav)’ın Adba isminde (seferde, yarışta) geçilemeyen dişi bir binek devesi vardı. Bir ara genç yük devesi üstünde bir bedevi geldi ve (yapılan koşuda bedevinin devesi) Adba’yı geçti. Bu durum Müslümanlara ağır geldi. ‘Adba yenildi!’ dediler. Bunun üzerine Rasûlullah (sav) şöyle dedi: ‘Dünyada yükselttiği her şeyi geri indirmek Allah’ın bir kanunudur!’” (Buhari, Rikak, 38) Ayrıca şunu da eklemek isterim: "Allah bana, mütevazı olup birbirinize karşı övünmemenizi ve birbirinize karşı haddi aşan davranışlarda bulunmamanızı vahyetti” (Müslim, Cennet, 64) Murat bey, Unutmayınız ki bizler, Kral Peygamber olmaktansa Kul peygamber olmayı tercih etmiş bir peygamberin ümmetiyiz. Malesef ümmet olarak her meselenin kral olabilmek'ten geçtiğini düşünüyoruz. Oysa ki bize güç veren kul olmamızdır. Yöneticilerimiz de "kul" olduklarının bilincinde olsalardı böyle bir sonuç oluşmazdı. Sonucun sebebi ne kadar dünyevi olursa olsun, kendisi Allah'tandır. Sonuca isyan, Murâd-ı ilahi'ye isyandır. Allah sizi de, bizleri de haddi aşanlardan eylemesin. Selam ve dua ile...

Oğuzhan kırtay Oğuzhan kırtay 05.04.2019 18:20

Mükemmel bir şekilde bütün bu milletin duygularını yazmışsınız saolun...

Ali Rıza Özaydın Ali Rıza Özaydın 06.04.2019 10:12

güzel insan elinize yüreğinize sağlık,kaleminize kuvvet,kalbinize hikmet ve dilinize belagat versin Rabbimiz.Gerçekten çok güzel,dost işi nasihat ve ikaz olmuş.İnşaallah.bu olanlardan ibret almaları nasip olur.Daha beteri olmadı ise inanıyorum ki bu yolu ivazsız ve garazsız kalpten sevenler sayesindedir.Menfaat için o parti içinde yer alanlara kalsaydı bu gün durum çok farklı olurdu.Temenni ediyorum ki önümüzdeki dönem içerisinde liderlerimiz durumunda olanlar gerçek dost ve düşmanlarını ayırt edebilme basiret ve firasetine kavuşurlar da ileride çok daha güzel ve huzurlu günler milletçe görülür yaşanır.

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık