• 21 Nisan 2018, Cumartesi 11:51
MURATBAŞARAN

MURAT BAŞARAN

Demedi demeyin!

Evet, seçim yolunda pozisyonumuzu bu milletin bekası, faydası ve Allah rızası için belirleyeceğimizi, içinde CHP olan, içinde Ermeni bulaşığı olan, içinde Pensilvanya kusmuğu olan bir oluşum veya o oluşumun işaret ettiği, desteklediği bir isme dönüp bakmayacağımızı gazeteciliği elimizin tersiyle bir tarafa iterek ilan ettik.

Demek ki, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan desteklediğimiz, destekleyeceğimiz adaydır.

Fakat, Ak Parti’nin içindeki çürümüşlükle ilgili olarak belli bir noktaya kadar yen içinde kalabilecek arızaları görmeyeceğiz, deve dişi gibi önümüze konacak isimlerle karşılaşırsak, milletvekili ve sonrasında belediye başkanı seçerken, kılı kırk yaracağız.

Haklı olarak okuyucularımdan, “Yahu bu isimleri zaten Reis belirlemeyecek mi?” şeklinde itirazlar geliyor.

Reis hatadan münezzeh, bağlılığım sebebiyle her icraatine eyvallah edeceğim bir mürşid-i kamil değil.

Henüz halife-i ruy-i zemin de değil.

Kaldı ki bu sıfatlara sahip mübarek, muazzez ve muhterem Sultan İkinci Abdülhamid Han’a kan kusturan bir yığın hergeleyi bu toplum adam yerine koymaya devam ediyor; ulan bu kansızlar koca halifeye karşı çıkmışlar diye midelerine kramp girmiyor.

Velhasıl, elbette Recep Tayyip Erdoğan’ın, içime sinecek bir akîl adamlar istişare kurulu tarafından tesbit edilecek liste hazırlamasını, sonra o listeyi tek tek bize tanıtmasını, o listeyi de bayrak gibi savunup, bunca açıklama yapmamayı terci ederim.

Ama böyle olmayacak.

Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Ak Parti’nin paçasından yola dökülen isimlere bir baksanıza: Abdüllatif Şener, İdris Naim Şahin, Hakan Şükür, Ertuğrul Günay, Kadir Topbaş, Necmi Kadıoğlu vs.vs. Yüzlerce…

Ben Ak Parti’nin emir eri değilim.

Misal, dünyanın en mümtaz ve en maharetli adamı olsa bile Recep Tayyip Erdoğan’ın koltuğunun altında damadını görmek istemiyorum. Damadın medya ve eğitim işleriyle uğraşıp kafa karıştırmasını Recep Tayyip Erdoğan’ın ve hem milletin ve hem devletin aleyhine görüyorum.

Bilal Bey iyidir hoştur. Keza Reis’in kerimeleri hanımefendiler de… Ama Türgev ve Kadem muhabbetlerini (başarılı işler ve organizasyonlar yapsalar bile) hoş karşılayan bir tane Ak Partiliye rastlamadım. (Müteahhitler hariç…)

Recep Tayyip Erdoğan’a alelacele yılık bir kamuflaj giydirip Ajda Pekkan ile fotoğraf karesine sokan kim varsa, acilen seçimi fırsat bilip temizlenmelidir…

İki şeyden taviz vermem. Bu benim hissiyatım ve kararım:

Türk tarihine ve özellikle Selçuklu- Osmanlı ecdadıma ikircikli yaklaşan adama vekil veya belediye başkanı olsun diye oy vermem.

Selçuklu mesela İmam-ı Gazali, Necmeddin-i Daye gibi hem ehl-i sünnet ve hem tasavvuf ehline kıymet vermiştir. Keza Osmanlı bu çizgiden sapmamış, aksine taçlandırmıştır.

Bizim tarihimizin gerçek büyükleri Peygamber aşığıdır. Peygamber Efendimize postacı muamelesi yapan, dini güncelleme derdinde olan, mealist, diyalogcu, reformist, tarihselci, İngiliz, Amerikan, İran, Suudi beslemesi adamlara da, ilahiyatı, diyaneti devlet sırtından ballı allamelik mesleği olarak görenlere de, cemaat kontenjanından, Tayyip Bey’in sınıf, takım, top, mahalle arkadaşı, Emine Hanım’ın doktor, avukat, gün arkadaşı kontenjanlarından dayatılanlara da oy vermem.

Hiç kimsenin vekil veya belediye başkanı olmak için müktesep hakkı yoktur.

Adam bulun adam!

“Bakın bu öküze tapıyor ama işinin ehli ve namuslu” deyin dikkate alırım…

Ama filanca aşiretten oy getirecek, filanca cemaati bağlayacak, şunun hatırı, bunun hevesi diye Recep Tayyip Erdoğan’ı ilk fırsatta satacak adamları önümüze koymayın.

“Vehhabilik ile Hanefiliği” aynı cümlenin içinde kullanan adam, mecliste darbe kahramanlığı yapmış olsa bile makbulüm değildir.

Diyeceksiniz ki, “Sen kim oluyorsun?”…

Bana kısaca ve çok anlaşılır bir şekilde “seçmen” diyorlar.

O kadar.

Yüzünüze gülüp arkanızdan iş mi çevireyim istersiniz?

Böylelerinden halâ sıkılmadınız mı?

Ortada bir çuval incir var.

Bütün endişem, berbat olmasın…


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


İsmail haskol İsmail haskol 21.04.2018 14:09

Ağzına sağlık durmak yok doğruları yazmaya devam

Mehmet Temur Mehmet Temur 21.04.2018 14:58

Eksiği var fazlası yok. Niyeyse, BirdenANAP aklıma geldi. Selamlarımla...

mehmet fazıl mehmet fazıl 21.04.2018 16:10

Diline sağlık....

Okcash Okcash 21.04.2018 16:14

Allah razı olsun. Kaleminize kuvvet..

Orhan Orhan 21.04.2018 18:39

Değerlendirme ve kanaatlerinizde yalnız değilsiniz. İstikamet de sabit dik duruşlu muhterem zevatin bil cümlesine selam ve muhabbetlermi ifade etmek isterim.

m oz m oz 21.04.2018 18:41

Allah razı olsun, liyakat varsa yakınlar olur, herkes olur, yoksa uzak dursunlar, aslolan liyakat, gerisi ne diyorsan o, aynen imzalarım, hele mecliste darbe gecesi aslanlar gibi burada milletle ölecegiz deyip kahramanlık yapan bozdag ın ehli sünnet ihaneti ve merdivenaltı din eğitimi demesi ne yaman çelişki, Allah ım ıslah eyle

İsmail İsmail 21.04.2018 18:57

Helal kardesim

Yağız Yağız 21.04.2018 21:35

Sizce Türk seçmeni bu kültüre sahipmi? Ya seçilecekler bu konuda ne derece samimi olabilir.

H.A. H.A. 21.04.2018 22:13

Kaleminize sağlık, gönlümüzden geçenlere tercüman olmuşsunuz. Reisin samimiyetine kesinlikle inanıyorum ama iktidar kurtları ve kurtçukları maalesef iyiniyetlileri de yanlışa sevkedebilyor. Rahmetli Özal’da da yaşamıştık aynı süreci. Papatyalar, hayali ihracatçılar vd. Reis inşallah yeniden başa seçilince öncelikle partiyi bir adam etmeli ardından da 3 ana konuyu düzeltmeli 1- eğitim, gerekirse Okulları önce kapatıp yeni bir proğramla başlasın. 2-adalet mekanizması ve kanunları değiştirsin 3- devleti yeniden liyakate göre dizayn etsin. Yol, baraj hikayesi duymak istemiyorum.. ve bir daha fetö gibi özür dileyecek bir konu ile özür dilenmesin ciddi olunsun vesselam. Ha bir de oyum reise ama bölümdeki mevcut mv. Tekrar aday ise zinhar akparti’ye vermem......

Ahmet Ahmet 22.04.2018 00:43

Süper

aslanbey aslanbey 22.04.2018 00:44

Eyvallah güzel kardeş. Al bir o kadar da benden. Kadın Belediye başkanına ve dahi sayısı abartılırsa kadın MV line oy vermem. yeter artık.

Emine Başaran Emine Başaran 22.04.2018 09:47

Dik dur eğilme inananlar seninle.

Erkan Dağdelen Erkan Dağdelen 22.04.2018 11:30

Değerli yazarım kalemine yüreğine sağlık, tvt lerimde de Sn Cumhurbaşkanı mızı uyarıcı mesajlarım var. Ama görür,uyar,uymaz kendi bilir. Artık Reis odun u koysa ODUN seçilir vakti geçti, her seçmen herşeyin farkında, eş dost, amca, yeğen bağlantılarını dikkate alarak aday belirlerse, çok kaygan olan bu seçim zemininde oylar derhal muhalif tarafa kayar, açığa vurulmasa da halk ta Ak Partiye karşı bir anti pati var, hiç kimse 16 yıldır tek başına yönettiğin Türkiye nin içine düştüğü ekonomik, sosyal çöküntüyü bilmiyor sanılmasın, sadece Sn CB de yüksek olan VEFA duygusu şimdilik, adaylar belirtilinceye kadar seçmende de yerini koruyor, Ancak! Listelerden sonra Vefa ya son bir şans daha verecek, yada artık yeter diyecek. Halkın vicdanlarını acıtan bir başka olay, Taş ta elinizde Kuş ta elinizde, istediğinizde istediğiniz kuşu vuruyorsunuz bu inkar edilemez. Ancak! Şu partilere yapılan hazine yardımı, şu ekonomik sıkıntı içindeyken, bir KHK çıkararak, Hazine yardımı YÖK her parti harcamasını cebinden yapacak, bu Reis e BBP daha çok oy getirirdi, ayrıca PKK yandaşlarına, arkalarını Kandil'e dayayanlara yapılan eski para ile 60 Trilyon hazine yardımı hangi vicdanı sızlatmadı, bu para trafiğini inşallah takibe alırsınız. Ben Tasarrufu çok önemsiyorum, mesela seçim ilan edilmeden önce, her kademede etkin ve samimi bir tasarruf genelgesi ile uygulama halkın hissedeceği şekilde devreye sokulabilirdi, ben deniz 7-8-9 ncu Cumhurbaşkanlarıyla çalışmış bir brokratım, 7. Cumhurbaşkanı zamanında Ankara ve İstanbul teşkilatlarında toplam koruma sayısı, sadece 270 kişiydi, 8nci. CB zamanında 500, 9ncu CB zamanında 900 kişi civarındaydı, şimdi küçük bir ilin emniyet personeli kadar, Sn CB diyebilirdi tasarrufa şahsımdan başlıyorum, koruma sayısı, CB Bütçesinden şu kadar hazineye iade ediyorum Vs. İnanın halkı çok daha

Erkan Dağdelen Erkan Dağdelen 22.04.2018 11:36

Yorum yazım yarım kaldı, bu hususlarda yazacak çok şey var, ancak Sn CB nin etrafını bir sürü yalaka sarmış (samimi olanları tenzih ederim) Reis yanlışta yapsa çok doğru diyor ve yanıltıyorlar. REİS sizin yanlışınıza YANLIŞ diyeceklere hat safhada ihtiyacınız var. Arzederim. Saygılarımla,

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık