• 06 Mayıs 2019, Pazartesi 13:49
MURATBAŞARAN

MURAT BAŞARAN

Davan davamızdır!

DAVAN DAVAMIZDIR!

Hastalandığı zaman, bilimi, heykeli, çağı putlaştıran paganistler kuduz köpekler gibi saldırmışlardı.

Fikirlerini beğenmeyebilirsiniz…

Fesini de…

Tarzını da…

Fakat iftira ve alçaklıktan ibaret havlamalara “adam” gibi bir karşı duruş sergilenmeyince, karınca kararınca utana/ sıkıla üstad ile ilgili bir şeyler kaleme almıştım.

Hastanedeki “adam” seviyesizlik karşısındaki sessizliğe hüzünlenirken, bu garibin satırlarına çok sevinmiş ve “Ferdi bir teşekkür” yayınlayarak bana büyük bir ikramda bulunmuştu.

“Kadir Mısıroğlu” başlıklı yazımda şu anda da içimi sızlatan duam şöyleydi:

“Yarabbi, üstad her türlü sıkıntıyı yaşadı. Evladının vefatını da yaşadı. Sen bu çilenin ve verdiği mücadelenin hatırına, millete duyurmak istediklerini duyurabilecek özgürlüğe kavuştuğumuz zamana kadar sağlıklı ömür nasip et. Ve tarihin söylenmesi yasak sayılan gerçeklerini ondan duymayı bu millete nasip eyle!”

5816 utancı duruyor.

Gerçekler susuyor.

İtler havlıyor.

Yarım mı kalacak?

Hayır…

Bu milletin ve ümmetin hainleri ne kadar sevinirlerse sevinsinler boşunadır…

Allah’ın izniyle, üstadın hazırladığı müshili munkabız yakın tarihimize içireceğiz evlatları olarak…

Türk İslam davasına gönül ve can vermiş atalarımızın izinde olarak, Kadir Abimizin, üstadımızın, bu çağın en cesur delikanlısının davası ateşi harlanmış bir şekilde göğsümüzdedir.

Sevgili Nurullah Mısıroğlu kardeşim telefon açıp “Üstad ziyarete bekliyor” haberini verdiğinde kot pantolonumla aksi istikamete yol alıyordum. O an en yakın mağazaya gidip meymenetli bir pantolon alma telaşım ve hastanedeki kabulü ve iltifatları en kıymetli hatıralarım olarak bana moral veriyor.

Her şey inceldiği yerden, zulüm kalınlaştığı yerden kopar…

Şimdi zulüm can çekişiyor. Ve kopmak üzere…

Bizim tapındığımız değil, örnek aldığımız, geçmeye çalıştığımız önderlerimiz, atalarımız ve büyüklerimiz var.

Onların son halkasını ebediyete uğurluyoruz.

Kitapları, konferansları, istikameti, cesareti ve adamlığı yolumuzu aydınlatmaya devam edecek.

Çok üzgünüm.

Ama ümitsiz değilim.

Aksine Kadir Mısıroğlu’nun omuzlarımıza yüklediği bu şerefli davaya onun yokluğunda artık elimizi değil gövdemizi taşın altına koyarak aşkla şevkle hizmet edeceğiz.

Hepimiz birer Kadir Mısıroğlu olma yolunda ilerlemezsek, hakkını ödeyemeyiz.

Rabbim Peygamber Efendimize komşu eylesin.

Özledikleriyle buluşturup sevindirsin.

Derecesini yükseltsin.

Bize de onun gibi şerefli bir son, imanlı bir yolculuk, mübarek bir zamanda buluşmak nasip etsin.

Kabri cennet bahçelerinden bir bahçe olsun…

Ve Allah senden razı olsun üstad.

 

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Mücahit kaya Mücahit kaya 06.05.2019 13:54

Allahu teala makamını alii Eylesin amin. Sadece o.na olan bugz.u bile üstadın Kurtulmasına senedtir

XYZ XYZ 07.05.2019 06:50

İlyas Salman denilen İSLAM düşmanı, İmamoğlu İstanbulu şaibeli bir şekilde kazandığında, bir tweet atmıştı bir bahar yaşadık, Mısıroğlu ölse de ikinci bir bahar yaşasak demişti. Birinci baharları kısa sürdü. Ağlayan bebeğe emzik verdiler ve geri aldılar. İkinci bahar noktasında ise dün Üstad'ın cenazesinde Şahit olduğum birşey vardı ki, ekseriyetini gençler teşkil ediyordu. Zannetmesinler ki bu dava biter, tabiî ki Üstad'ın yeri bambaşkaydı(Rabbim Makamını Aliî Eylesin) ama Üstad "Birilerinin heykellerinin yerlerde köpek leşi gibi sürdüğünü göreceksiniz" demişti, İnşaallah bizlerinde ömrü yeterde o günleri görürüz. Onlar zannetti ki Üstad ölünce bahar yaşarız, davası düşer. Birinci baharlarları sonbahara döndü, kışı yakındır. İkinci baharları ise daha korkunç olacaktır, ama ne kadar zaman alır Allah bilir. Dinle Kardeşim Sen, yeryüzünde Allah‟ın Halifesisin Fakir fukaranın, garib gurabanın sesisin Yokluğunda zalimler, tarumar eder dünyayı Emrederler münkeri, kaldırırlar hayâyı Ye‟se düşmek yok, kaldır başını izzetle Dostu düşmanı anla, o ince ferasetle Sen Rasûlullah‟ın Anadolu‟daki nefesi İlk hedefin Kalbi Tasfiye ve Nefis Tezkiyesi İslam‟ın erlerine Allah yardım eder Muhammed‟in ordusunda, olmaz ki keder Ensar gibi İslama, gönül verdi ecdadın Kesbi Kemal yolcususun, şehittir zaten adın Haydi kalk ayağa, savrulsun üstündeki gaflet Allah yolunda başına, ne gelirse sabret Ebediyete taşır seni, bu yolda yaşananlar Zararla kapatırlar defteri, dünyaya aldananlar Dün vardın, bugün de varsın, yarında olacaksın Anadolu‟ya göz dikenler, bunu hesaba katsın Hedefi iyi belle, sakın tefrikaya düşme Sonra kuvvetin gider, kardeşlerle sürtüşme Hüsn-ü Zan sabihi ol, affet kardeşlerini Gözet yetimlerini, kolla düşkünlerini Merhamet, infak, tevazu olsun senin şiarın Adalet mülkün temeli, adil olsun kararın Hakkı yerine teslim et, haksıza boyun eğme Diline sahip ol, sırrı ifşa eyleme İstişare ederek, meseleleri iyi anla Herşey yerine oturur, birgün zamanla Gücüne güç katsanda, kendinden sanma Kurnaz insanların, hilesine aldanma Samimiyet ve gayrettir, gözyaşı ve ter Esas olan hizmettir, komutan yada er Darlıktan bunalsanda, hiç kimseye el açma Mü‟minlere yardım eyle, hayırdan kaçma Fakirlik hoş değildir amma, tama etme paraya Mal ve makam hırsı, döndürür maskaraya Onlarca Sâlebe gördük zamanımızda Agniyayi Şakirin‟e, ihtiyaç var asrımızda Ulemayı Amilin‟e, saygıda kusur etme Nefsine uyupta, sadıkları terketme Umerayı Adilin de, evliyadır bilesin Fukarayı Sabirin‟e, infak edesin Mihnet ve meşakkat yurdudur, bilki bu dâr Mücahidi salihine, her zaman ihtiyaç var Sadaka alma kimseden, Karz-ı Hasen müstesna Cennet sanma burayı, la rahate fiddünya Elinden geleni yap, gerisini oluruna bırak El hükmü lillah de, sabret ne verecek hak Azami gayretten sonra, tevekkül et Allah‟a Salat-u Selam olsun, sevgili Rasulullah'a Muhammed Hikmet Tuzkaya(K.S)

m ozturk m ozturk 09.05.2019 12:54

amin amin amin ya Muin

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık