• 23 Eylül 2014, Salı 18:23
MURATBAŞARAN

MURAT BAŞARAN

Başörtüsünden korkan cahil çağdaşlara!

Korkmayın…

Yaşınız kaç olursa olsun, başınızı ve dahi hatta bırakın başınızı, sergilemeye çok hevesli olduğunuz ve değersizleştirdiğiniz yerlerinizi “örtme ikna odaları” kurmayacağız.

Çiçek pasajında kafayı bulup, kiminle çıktığınızı anlamayacak hale gelene kadar içtikten sonra teşebbüs ettiğiniz ve sabah uyandığınızda ne halt ettiğinizi hatırlamadığınız ilişkilerinize, bırakın dinimizi, ahlakımızda bile “zina” olarak not düşülmesine rağmen, karışmayacağız.

Sizin tercihiniz diye saygı duymakla yetineceğiz.

İlişki özgürlüğünüzde kimi zaman devremülk seviyesizliğine düşürdüğünüz “kadın” kavramını, en azından tarifle ve halle, bize vazedilen gibi “kudsiyet” yükleyerek anlamaya çalışacağız ancak sizin bu sahte ve komik çağdaşlık batağında debelenme kibrinize mani olmayacağız.

Biz bir şeyi yasaklamıyoruz!

Yasaklamak size ait bir kavram.

Biz özgür bırakıyoruz.

Hiç olmazsa bunu anlamınızı bekliyoruz.

Uğur Dündar’ın küstah tavırlar içinde cumaya giden çocukları sanki fuhşa veya uyuşturucuya bulaştırılmışlar gibi sunduğu “darbemanik” düzeniniz bitti.

Zaten “düzen”iniz, halkı “üzmek” için tesis edilmiş diktatoryal bir nizamdı.

Şimdi onu gerçek demokrasi ve adaletle taçlandırıyoruz.

Adalet ki, mayasında özgürlük vardır.

Bir araya geldiğinizde, sessizce, açık oy- gizli tasnif dönemlerine mersiyeler düzebilir, geri getirmek için plan yapabilirsiniz.

Ama önce sandıktan çıkmanız lazım.

Biz aslında sandıktan değil, yüzyıldır uyutulduğumuz Alaaddin’in Lambası’ndan çıktık ve şimdi size iyi şeyler sunuyoruz.

Fakat sizin böyle bir şey yapmanıza gerek yok.

Kendi aranızda yine kaset komplolarıyla, kurultay kulisleriyle, ithal kurtarıcılarla lider bulup sandığa ümit bağlayabilirsiniz.

Bu olabilir.

Gayret edin. Çalışın.

Fakat sadece miting, poster ve sloganla olmaz.

Plan, proje, milletin dikkatine ve menfaatine uygun tavırlar geliştirmelisiniz.

Zor görünüyor lakin imkânsız değil.

Fakaaaat.

Dine, imana, ahlaka ve milletin değerlerine aykırı söylem, eylem, beyan ve çırpınmalar, paçavra yayınlarda ve ekranlarda size gaz vermesin; çünkü sizin güdük hukukunuz değil ama milletin vicdanı ve modern hukuk artık aşağılanmaya izin vermeyecektir.

İyisi mi, durumu kabullenin, üstelik bildiğiniz gibi yaşayın. Yiyin, için, sızın, sadr-a şifa hiçbir işiniz de olmasın şimdiye kadar yaptığınız gibi…

Azgınlıklarınızı da görmezden geliriz.

Ama o kadar.

Çünkü artık millet yönetiyor ülkeyi…

Seçkinler ve onların uşakları değil…

Çünkü artık…

Özgürlük var…

Fakat artık özgürlükleri kısıtlamak yok.

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık