• 07 Kasım 2018, Çarşamba 18:12
MURADÖZDİL

MURAD ÖZDİL

Şirk pazarlığı veya ekmek davası!

 

“İnanç sınırı olmayan bir akıldır."

                   Roger Garaudy

Sigaramdan çektiğim her nefeste intihar ettiğimi biliyorum. Evanjelist miyim neyim. Kendi kıyametimi kovalıyorum. Yeni yeni ABD’de 80 milyon Evanjelist Protestan olduğunu öğrendik. Tanrı’yı Kıyamete Zorlama Davasının manyakları. Derin pazarlıklar sonucunda tahliye ve teslim ettiğimiz Evanjelist  misyoner ajan rahip Brunson gitti Trump’ı kutsadı ayağının tozuyla. PKK’ydı FETÖ’ydü derken yoluna devam ediyor. Durmak yok yola devam.

Ben ne yapıyorum. Sigaramla kendimi öldürmeye azmetmiş birini söndürüp diğerini yakıyorum.

Yok memeliymişiz de, yok etten kemikten mişiz. Tanrı fikrini yeryüzünden silen insan Dünya’da bir KANSER’den, bir UR’dan başka bir şey değil. Ekolojik felaketin ta kendisiyiz. Neden dersiniz?

Bu Dünya’ya ait değiliz. Katliamlarımızın, pisliğimizin dozajı yeryüzündeki hiçbir canlı varlıkta yok. Biz ve diğer canlılar. Kendimize ve Dünya’ya zulmetmenin biriktiği, kangren olduğu yerde helak olduk.

Evanjelistler işte bunun peşinde. Kıyametin…

Nuh Tufanı öncesinin ezoterik, mistik İBLİS TAPINICILIĞI ile Dünya’ya adım adım sahip ve hakim olmuş Dünya köpekleriyle iş tutuyorlar. Artık kendilerini de saklamıyorlar.

Dünya’da 68 Kuşağı hareketleriyle Üniversiteleri, üst orta ve orta sınıfı teslim aldılar. İçlerinde hala kendini solcu, sosyalist falan diye pazarlayanlar var rakı sofralarında. Ölülerini kutsayıp, ululayıp gömüyorlar. Gecenin sonunda gelen kabarık hesabı bir işçi bir ayda kazanıyor biliyorlar ve yalnız cehennemlerine gömülüyorlar.

1974 petrol krizi bahanesiyle para denilen pamuk mamulü kağıdı altın üzerinden fiyatlanmadan özgür kıldılar.

1980’e gelinirken orta ve üst orta sınıfa haykırttılar “BİRİ BU KAVGAYI KAN DERYASINI DURDURSUN” diye. Yakın zamanda popülerliği azalan bir ahmak demedi mi “12 Eylül cuntasının Diyarbakır cezaevinde mahkumlara yedirdikleri İNSAN DIŞKISI STERİLDİR. İşkence değildir.” Diye. Ben mi dedim? Sabetaycı Ulu Sanatçı Yıldız KENTER de benzer şeyler söylemiyor muydu?

12 Eylül’de asker indi sokağa ve KARDEŞ KANI DURDU öyle mi?

Yahu ne güzel ölüyorduk ulan. Kurtarıyorduk kendimizi sizin manyak dünyanızdan. Hayat standartları ve güvenlik kaygılarınızdan. Pazarlıklarınızdan. Hür Ve Kabul Edilmiş Sapkınlıklarınıza inat kendi sapmalarımızdan tiksinmekten yorulmuş kendimizi öldürüyorduk. Bir hepimiz öleydik de öyle durduraydınız AKAN KARDEŞ KANINI.

80 olayları bütün Dünya’da insanlığın köleleştirilmesinin postal tabanıdır. Hepimizi ezdiler…

Üniversite öğrencisiydim gariban liboş iktisad hocalarımız Globalleşme falan demeye başlamışken. Öyle karşıydık ki. Üç karış toprağımız yoktu ama 20 yıl önce “hibrit tohum tuzağına” karşı paneller konferanslar düzenliyorduk. Şimdi tohum üreticileri bir yıl Dünya’ya tohum satmasın Dünya nüfusu 8 milyardan 1 milyara iner. Yam yamlık ve insan eti kasaplığı sıradanlaşır. Et dolaplarında insan etine alışır gözlerimiz. Biz öyle debelenirken Üniversite yıllarını boş işlerle geçirmeyenler, varlığını akıllarıyla kiralayan, satan, büyütenler aldı yürüdü.

Biz bilmiyordu tabi değilmi:

Dünya’da iki tür insanın sırtı yere gelmez

1. Kancıklar

2. Kancıkların yancıları

Bilemedik biz siz bildiniz değil mi. Aklınızı kullandınız. Aklınız bile size ait değil ulan. Kendi aklınızdan bile korkarsınız siz. Oturdunuz hayatta kalma sanatını ezberleyip hatim ettiniz.

Son Romantik idealist nesil 1980 kuşağıydı ve postal altında ezildi. Hem öyle bir ezildi ki bütün insanlığa ibret olsun diye HUNHARCA VE GADDARCA tezgahlandı…

Bugün en tiksindiğim şey kıçındaki bokundan haberi olmayan bir ahmağın sırf 60 yaşına öyle böyle gelebildi diye: “Biz gördük o günleri, yaşadık. Sen nereden bilecen.” demiyor mu. Sanırsın filistin askısına asıp elektrik vermişler mahallemin dangalak börekçisine.

12 Eylül’ün bilançosu 1 milyon gözaltı, 230 bin tutuklama, Sistematik işkence, Yüzlerce faili meçhul ve işkenceden ölüm, Binlerce sakat..

İyi de bu bildiğin savaş bilançosu…

Ve EKMEK DAVASI’ndaki milletimin içinden toplayıp götürmediler mi bu çocukları?

Benim doğduğum gün Kahramanmaraş olayları patlak vermişti. 23 Aralık 1978. 30 yaşında haberim oldu olaydan. Katledilen kadınlar, çocuklar, bacakları ayrılarak öldürülen bebekler. Ordunun verdiği silahlarla mevzilenmiş saldırılara mermi saçarak kendini savumaya çalışan bir mahalle. Ne oluyor ulan!

Hepimiz kaybettik…

İmanım bana ÖL! derken aklım OL! diyor. Yahu bedenler çelikten, damarlar fiberglastan değil ki. Termodinamik çürüyorsun diyor her aynaya baktığımda.

Dünyanın bütün bu OLMUŞLUKLAR, OLMAYA HALLENMELERİ dehşete düşürüyor. İçindeki bütün OLMA GAYESİYLE “YANIP TUTUŞANLARIYLA” .

Ceketine de lanet gelsin onu da bırakıp gidesin yoksa imanını yokla dostum!

Bangır bangır zafer çığlıklarını duyuyoruz İBLİS’İN KIYAMET BARONLARI’nın. 80 Trilyon dolarlık reel ekonomi bir yana 800 Trilyon Dolarlık karşılığı olmayan kaydi servetle “HOKUS POKUS”la iç borç dış borç sarmalıyla Dünya’nın servetini sömürüyorlar. İnsanı çoktan köleleştirmişler. Son Spartaküsler de ya ölmüş, ya sakat kalmış, ya da hınçla onların emrine girmiş…

Postmodern Çağ’a, New Age Çağ’ına hoş geldiniz.

Ne vereyim abime: Her türlü din var, her türlü ezoterizm, seksüel salon yogası var, tutku dolu aşkar var, pozitif enerji yükleyen coşturan tasavvuf var, ateizm var, deizm var, kabala var, kemalizm var, satanizm var… Tezgahta yok yok!

SEN PARADAN HABER VER! KAÇ PARAN VAR!

Kefenini dışkınla kirletme diye kıçına tıkılacak pamuktan mamul KAĞIDI NE KADAR BİRİKTİRDİN cebinde, kredi kartı limitinde, hesabında…

Kaç kuruşluk pazarlık yaptın ve ne kadar SATTIN KENDİNİ!

EKME DAVASI kuzum sen de haklısın. Dünya’da var olma, uzayda boşluk kaplama derdinde olan herkes HAKLIdır gülüm. Tabii ki sen de HAKLISIN kendince.

Ekmek diye DAVA olmaz ama kuzum. Ekmeğin davalaşması İBLİS’in şirk aldatmacasıdır.

Ama hepinizin hakkı var su DÜNYA’ya dair. Ve hakkınızı istiyor, arıyor, birbirinizi yediğiniz ve yamyamlaştığınızca …

EKMEK DAVASI’nın ŞANLI SAVAŞÇI’larısınız.

Yazıya bir sözüyle başladığım Roger Garaudy “BATI TARİHİN EN BÜYÜK GÜNAHIDIR” diyor. Hepimiz gırtlağımıza kadar battık o günaha. Nietzche 20. Yüzyıl’a girerken cinnetle haykırdı: “Tanrı’yı öldürdük. Kanına buladık ellerimizi. Şimdi ne yapacağız” diye. Bir kitabının hemen başında.

İnsan’ın kendini yok etmesi gerektiğinden bahsediyordu çıldırmış gibi.

Biz İnsan olarak doğduk. İBLİS’in varoluşsal hasmı olarak varım bu kelimeleri yazarken, siz de okurken.

İnadına Allah’ı zikretmediğimiz ve helal kazançtan uzaklaştığımızca İBLİS’in gönüllü kölesi, dolayısıyla varoluşumuzun hasmı haline geliyoruz. Daha çok ve tatminkar bir hayat arzusu içinde boğulup gidiyoruz. Akı oyunlarının köleliği tatlı geliyor.

Allah’ın zikri ve helal kazanç inadı bize ne vaad ediyor peki.

Dert ve belalardan başının kurtulmayacağı bir ömür, hayırlı ölüm ve Allah’a kavuşmak..

Arzu ettiğimiz neyse ona kavuşacağız.

Allah ise Allah’a… Ateş ise ateşe kavuşacağız.

Şeytan’ın düzeni öyle gaddarca kuruludur ki hazzı ve tatmini arttıran her lüksün bedeli başkalarının sırtına biner. Cehennemine ateş olur.

Allah’tan başka ne dayanağımız var, ne de sığınağımız.

NE GÜÇ, NE PARA, NE DE İKTİDAR.

Şimdi müsaadenizle ben kendi cinnetimin açmazına dönmeliyim.

Bismillah diyerek bir sigara daha yakacağım…

Cinnetimden hayırlı bir ölüme yürümeyi düşleyerek çekeceğim her nefesi…


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Jivago Jivago 16.11.2018 17:54

.. tüm çırpınışlar ne bir dava ne bir aşk için, sadece ölmemek yaşamak için" demişti bir arkadaşım. Makaleniz onu anımsattı sağolun varolun, yine çok güzel yazmışsıniz. Okurken bal tadında ruhuma süzüldü.. Allah sonsuz kere razı olsun

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık